کد مطلب: 350811
شنبه ۱۳۹۷/۴/۱۶ - ۹:۳۴

خاموشی‌‌ها در کرمانشاه نیازمند تدابیر جدی است؛

قطعی برق، دغدغه واحدهای تولیدی و صنایع کرمانشاه

مرصادنیوز: قطعی برق، دغدغه واحدهای تولیدی و صنایع کرمانشاه شده و خاموشی‌‌های برنامه‌ریزی‌شده را نیازمند تدابیر جدی‌تری کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، نیازهای روزمره مردم این روزها آنقدر وابسته به برق شده که خاموشی‌ها تنها به قطع برق منازل و نهایتا خاموش شدن چندساعته تلویزیون و لباس‌شویی مختص نمی‌شود، تصور اینکه این قطعی چندساعته چه خسارتی را به یک واحد تولیدی وارد می‌کند اهمیت موضوع را واضح‌تر می‌کند.

به دنبال افزایش ناگهانی دمای هوا طی هفته ای که گذشت مشکلاتی هم برای تامین برق و آب استان حادث شد در این میان شاهد قطعی های مکرر برق منازل مسکونی و در مواردی حتی واحدهای تولیدی نیز بودیم.

همچنین در پی این خاموشی های برنامه‌ریزی شده قطع برق در حوزه صنعت آب نیز رخ می داد که موجبات نارضایتی مردم به ویژه در مناطق زلزله زده را فراهم کرد این در حالی است که به طور قطع دمای هوای استان در روزهای آینده به بیش از این وضعیت نیز خواهد رسید.

مسئولان آب و برق استان نیز راهکار را در مدیریت مصرف مردم اعلام کردند و معتقدند تنها به دلیل افزایش مصرف مردم شاهد چنین مشکلاتی نظیر خاموشی برق و قطعی آب بودیم.

ا

 

با کاهش 10 درصدی مصرف برق، خاموشی نخواهیم داشت

مدیرعامل توزیع برق استان کرمانشاه گفت: مردم مصرف را 10 درصد کاهش دهند تابستان را بدون خاموشی پشت سر می گذاریم.

علی‌مراد مرادی مجد در گفت و گو با خبرنگار مرصاد، اظهار داشت: افزایش غیرقابل پیش بینی دمای هوا طی هفته جاری، سبب افزایش ناگهانی مصرف شد در واقع این خاموشی ها به دلیل افزایش مصرف رخ داده است.

مدیر عامل توزیع برق استان کرمانشاه با بیان اینکه امیدواریم در هفته آینده با کاهش دما و کنترل مصرف شاهد استمرار این خاموشی ها نباشیم گفت: افزایش مصرف بیشترین عامل خاموشی های اخیر است.

مرادی مجد گفت: با وجود این خاموشی ها ایستگاه های پمپاژ آب را به هیچ عنوان قطع نکردیم صنایع هم تنها یک روز آن هم با هماهنگی قبلی خاموشی داشتند.

وی با اشاره به اینکه اگر مصرف برق کنترل شود خاموشی کلا نخواهیم داشت افزود: اگر مردم مصرف را 10 درصد کاهش دهند تابستان را بدون خاموشی پشت سر می گذاریم در این صورت نیاز به خاموشی نداریم البته این کاهش ده درصدی مصرف نیز خیلی کار سختی نیست.

مرادی مجد گفت: از آنجا که بیشترین مصرف برق، مربوط به سیستم های سرمایشی است اگر وسائل دارای ترموستات روی دمای  25 درجه و کولرهای معمولی روی دور کند تنظیم شوند صرفه جویی مدنظر اتفاق می افتد.

ا

 

خاموشی ها لطمه ای به تولید وارد نکند

سرپرست صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه درباره خاموشی برق واحدهای صنعتی گفت: درباره خاموشی های برق مذاکراتی با شرکت برق داشتیم برنامه ای است که از بالا به استانها ابلاغ شده است.

رستمی با اشاره به برگزاری جلسه ای با حضور رئیس خانه صنعت و مدیرعامل شرکت توزیع برق گفت: درصدد هستیم اگر این خاموشی ها اجتناب ناپذیر است به حداقل رسانده شود یا در زمان هایی که لطمه ای به تولید وارد نکند اعمال شود.

قطعی‌های برق موجب بروز مشکلاتی در آبرسانی می‌شود

معاون بهره‌ برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه گفت: علاوه بر افزایش دما و در نتیجه افزایش مصرف مردم، قطعی های برق نیز موجب بروز مشکلاتی در آبرسانی به ویژه در مناطق زلزله زده شده است.

رضا داوودی در گفت و گو با خبرنگار مرصاد با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی آب در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب اظهار داشت: البته با افزایش ظرفیت ایستگاه پمپاژ سراب گرم سرپل ذهاب بخشی از مشکلات تامین آب حل شده، البته امکان افزایش ظرفیت ایستگاه پمپاژ آب بیش از این ظرفیت هم وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین تنش آبی در سطح استان مربوط به شهرستان های کرمانشاه، سنقر و کلیایی، کنگاور، اسلام آبادغرب، شاهو، جوانرود، صحنه، سرپل ذهاب، قصرشیرین و سومار است، تصریح کرد: به دنبال افزایش مصرف، فشار آب برخی از مشترکین افت کرده و در برخی مناطق نیز قطعی آب داشته ایم.

ا

 

کمیته تولیدکنندگان دکل­‌های انتقال نیرو طی نامه ‌ای به معاون وزیر نیرو ضمن طرح مسائل و مشکلات مشهود بازار کسب و کار اعلام کرد در صورت عدم همکاری وزارت خانه، تعطیلی واحد‌های تولیدی قریب الوقوع است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، در واقع این مشکل صرفا به استان کرمانشاه مربوط نمی شود اما با توجه به وضعیت حساس تر استان به دلیل ساخت و سازها در مناطق زلزله زده و مشکلات مردم آسیب دیده انتظار می رود تدبیری جدی تر برای مردم این دیار اندیشیده شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

دانشمند کرمانشاهی در تبیین راهکارهای عملی شدن فرامین رهبر انقلاب:

خودکفایی در علم قدرت‌آفرین است /جنگ علمی را جدی بگیریم

مرصادنیوز: دانشمند کرمانشاهی جنگ امروز دنیا را یک جنگ علمی می‌داند و معتقد است خودکفایی علمی قدرت‌آفرین است.

بیانیه ستاد امر به‌معروف و نهی از منکر در محکومیت جشنواره ضدارزشی؛

حرکت ضداخلاقی رقص زنان در قصرشیرین اهانت به خون شهدا بود

مدیرکل حج و زیارت کرمانشاه عنوان کرد:

اعزام 1100 کرمانشاهی به عتبات عالیات در نوروز 98

پربازدیدها