کد مطلب: 351117
چهارشنبه ۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۸:۳۸

باند مخوف خرید و فروش پُست در شورا و شهرداری

مرصادنیوز: دبیرکل حزب مردمی اصلاحات گفت: ما تا دیروز، راه‌کارهایی شبیه آنچه آقای حجاریان مطرح می‌کند را «پوپولیستی» می‌دانستیم و می‌گفتیم اصلاحات نباید کار پوپولیستی انجام دهد و آن را محکوم می‌کردیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، محمّدزارع فومنی؛ دبیرکل حزب مردمی اصلاحات با اشاره به اظهارات اخیر سعید حجاریان مبنی بر اینکه اصلاح‌طلبان باید سخن خود را از زبان سلبریتی‌ها در جامعه مطرح کنند، اظهار داشت: از یک طرف، اصلاحاتچاره‌ای جز این کار ندارد؛ چرا که دولتی که به نام اصلاحات روی کار آمده، توقعات را برآورده نکرده و این باعث شده که آرمان‌هایی که اصلاح‌طلب‌ها دنبال می‌کردند؛ از جمله آزادی‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی، تحقق نیابد.

دولت به اصلاح‌طلبان تریبون نمی‌دهد

وی با بیان اینکه دولت با استفاده از رأی اصلاح‌طلب‌ها روی کار آمده، امّا به آن‌ها تریبون نمی‌دهد، تصریح کرد: اصلاح‌طلبان نیز به این نتیجه رسیده‌اند که باید جامعه را همراه خودشان نگه دارند که سلبریتی‌ها هم بخشی از آن هستند.

فعّال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه سلبریتی‌ها با روش‌های مختلفی برای خودشان شهرت دست‌وپا می‌کنند خاطرنشان کرد: بخشی از آن‌ها با خوانندگی یا رقصیدن، روسری برداشتن و اقداماتی از این قبیل، خود را مطرح می‌کنند.

نمی‌توان با ژست روشنفکری، حرام خدا را حلال کرد!

فومنی ادامه داد: جالب اینکه شاهد هستیم که چهار مجری تلویزیون و چندفوتبالیست و خواننده، جریانات اجتماعی را هدایت می‌کنند. این در حالی است که این مسائل، در حوزه تخصص آن‌ها نیست و مثلاً چیزی که شرع حرامدانسته را نمی‌توانند حلال کنند. ما نمی‌توانیم با گرفتن ژست روشنفکری، برای دین تعیین تکلیف کنیم و حلال خدا را حرام و حرام خدا را حلال کنیم.

اصلاح‌طلبان برای «رأی» به سلبریتی‌ها نیاز دارند

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات با بیان اینکه استراتژی جدید اصلاح‌طلبان برای آینده، استفاده از سلبریتی‌ها است، تصریح کرد: اصلاح‌طلبان می‌دانند که بالاخره این دولت تمام می‌شود و معلوم نیست آن‌ها دوباره روی کار بیایند یا خیر. پس باید بتوانند بدنه اجتماعی را حفظ کنند تا بتوانند از طریق آنها، آراء به دست بیاروند. 

حجاریان به دنبال اصلاحات ساختارشکن است

وی با اشاره به اظهارات اخیر حجاریان گفت: حجاریان پا را فراتر گذاشته و در جایی دیگر، گذر از اصلاحات را پیشنهاد داده و گفته که ما این اصلاحات را قبول نداریم؛ بلکه اصلاحات ساختارشکن را قبول داریم. اصلاحاتی که از ساختارهای موجود نظام، جلوتر برود؛ یعنی حرکت‌های اجتماعی از قبیل راهپیمایی‌ها، اعتراضات و اعتصابات را هدایت، و از آن‌ها استفاده کند.

باند مخوف خرید و فروش پُست، در شورا و شهرداری

فومنی ادامه داد: بالاخره اصلاحات، پایگاه خودش را با کم‌کاری‌های دولت روحانی دارد از دست می‌دهد. همچنین شاهد هستیم که در شورای شهر وشهرداری، باند مخوف خرید و فروش پست‌ها شکل گرفته و افرادی که می‌خواهند پست بگیرند، با پرداخت پول به هدف خود می‌رسند، یا افرادی که بخواهند در لیست شورای شهر قرار بگیرند، پول‌های میلیاردی پرداخت می‌کنند. بنابراین اعتماد مردم از دست رفته است.

بازگشت به پوپولیسم

وی با بیان اینکه پیشنهاد حجاریان، از این بابت که جریان اجتماعی را برای اصلاح طلبان حفظ کند، درست است، تصریح کرد: از طرفی، ما تا دیروز، راه‌کارهایی شبیه آنچه آقای حجاریان می‌گوید را «پوپولیستی» می‌دانستیم و می‌گفتیم اصلاحات نباید کار پوپولیستی انجام دهد و آن را محکوم می‌کردیم.

فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: درست نیست از احساسات پاک مردم و یک مشت هنرمند و مجری، استفاده کنیم تا به اهداف خود برسیم.

منبع: فارس

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

دانشمند کرمانشاهی در تبیین راهکارهای عملی شدن فرامین رهبر انقلاب:

خودکفایی در علم قدرت‌آفرین است /جنگ علمی را جدی بگیریم

مرصادنیوز: دانشمند کرمانشاهی جنگ امروز دنیا را یک جنگ علمی می‌داند و معتقد است خودکفایی علمی قدرت‌آفرین است.

بیانیه ستاد امر به‌معروف و نهی از منکر در محکومیت جشنواره ضدارزشی؛

حرکت ضداخلاقی رقص زنان در قصرشیرین اهانت به خون شهدا بود

مدیرکل حج و زیارت کرمانشاه عنوان کرد:

اعزام 1100 کرمانشاهی به عتبات عالیات در نوروز 98

پربازدیدها