کد مطلب: 351236
پنجشنبه ۱۳۹۷/۴/۲۱ - ۱۳:۵۱

مدیرکل بهزیستی کرمانشاه خبر داد:

کاهش ۳۰ درصدی مرگ و میر معتادان در کرمانشاه

مرصادنیوز: مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از کاهش ۳۰ درصدی مرگ و میر معتادان در استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، دکتر امید قادری امروز چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه مواد مخدر استان کرمانشاه اظهار داشت: در یکسال گذشته که بر اساس دستور رییس جمهور مدیریت مراکز ماده ۱۶ به بهزیستی واگذار شد، در استان کرمانشاه اقدامات خوبی در حوزه تقویت این مراکز صورت گرفت.

وی با بیان اینکه جهش خدمات‌رسانی خوبی در این زمینه شاهد بودیم، افزود: برای فعالیت مراکز ماده ۱۶ با مشکلاتی هم روبرو هستیم.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه، دریافت فرانشیز، نبود آمبولانس در مجتمع و عدم صدور دفترچه درمانی برای مددجویان مجتمع را از مشکلات پیش روی مجتمع نگهداری درمانی و کاهش آسیب معتادان ماده ۱۶ کرمانشاه عنوان کرد.

قادری همچنین عدم تعیین تکلیف بیماران HIV مثبت و عدم حمایت از خانواده‌های مددجویان مقیم را از دیگر مشکلات این مرکز برشمرد و گفت: اقدامی در حمایت از خانواده‌های مددجویان مقیم این مرکز صورت نگرفته است.

وی از پرداخت یارانه ۱۵ هزار تومانی روزانه برای افراد مقیم به مراکز ماده ۱۶ خبر داد و افزود: در حال حاضر برای رفع مشکلات این مرکز و اقدامات در دست انجام به یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار نیاز داریم.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به فعالیت سه سرپناه شبانه در استان تصریح کرد: برای تامین این مراکز به ۷۰ میلیون تومان نیاز داریم که استانداری ۳۵ میلیون آن را قبلا متقبل شده است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آیا بخش خصوصی منافعی برای متولیان فرهنگی دارد؟

کاروانسراهای تاریخی گرفتار یک بام و دو هوای میراث فرهنگی /حفاظتِ شرطی!

مرصادنیوز: ظاهرا اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در قبال کاروانسراهای تاریخی برای مرمت و حفاظت شروط خاصی را دارد که رویکرد دوگانه و سیاست یک بام و دو هوایی را در این خصوص دنبال می‌کند.

پربازدیدها