کد مطلب: 351513
دوشنبه ۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۷:۴۶

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در گفتگو با مرصاد:

هجمه‌های وارده به شورای نگهبان از سوی منافقین و مغرضان است

مرصادنیوز: عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: تمام هجمه هایی که به شورای نگهبان وارد می‌شود یا از روی ناآگاهی است یا توسط افراد مغرض و منافق عنوان می‌شود.

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: یکی از نهادهایی که در حاکمیت وجود دارد شورای نگهبان است که پاسدار قانون اساسی است و حقیقتا اگر وجود نداشته باشد در تفسیر قوانین و تائید صلاحیت ها و اجرای اصل قانون اساسی احتمال به بیراهه رفتن فراوان است.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وجود این شورا به عنوان پاسدار قانون اساسی در انقلاب اسلامی و اصل حاکمیت نظام یک امر واضح و روشن است.

وی افزود: با این حال و با وجود جایگاه ویژه شورای نگهبان امروزه به این شورا هجمه می شود، در حالی که تاکنون اجازه تصویب به قوانینی که اشکال شرعی و قانونی دارد نداده تا کشور را به بیراهه ببرد یا چالشی از حیث شرعی و قانونی ایجاد کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از جایگاه های ویژه ای که قانون به شوای نگهبان اعطا کرده تائید صلاحیت‌های مناصب ریاست جمهوری، نمایندگان مجلس و خبرگان رهبری است زیرا اگر این جایگاه والا نباشد به یقین افراد ناصالح در این مناصب قرار می‌گیرند.

حجت‌الاسلام حسینی‌کیا بیان داشت: این شورا در مسیر خود امور را درست انجام داده و در چارچوبی که در قانون اساسی برای این نهاد مشخص شده حرکت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: تمام هجمه‌هایی که به شورای نگهبان وارد می شود یا از روی نا آگاهی است یا توسط افراد مغرض و منافق عنوان می‌شود که نتوانستند به مناصب حکومتی دست یابند در نتیجه به شورای نگهبان حمله می کنند.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

در پیامی به مناسبت سیل ویرانگر در گلستان و مازندران

رهبر انقلاب: همه وظیفه داریم به کمک سیل‌زدگان بشتابیم

مرصادنیوز: در پی حادثه سیل ویرانگر در استان‌های گلستان و مازندران، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی با ابراز تأسف عمیق از خسارات وارده، بر کمک‌های مردمی و ورود دستگاه‌های عمومی به امداد مردم آسیب‌دیده تأکید کردند.

پربازدیدها