کد مطلب: 351668
سه‌شنبه ۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۳:۴۰

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه:

عامل خاموشی‌ها کاهش تولید نیروگاه‌های برق‌آبی است

مرصادنیوز: مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه گفت: کاهش تولید نیروگاه‌های برق‌آبی عامل خاموشی‌هاست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، علیمراد مرادی‌مجد امروز سه‌شنبه در شورای اداری شهرستان که در فرمانداری کرمانشاه برگزار شد با بیان اینکه خاموشی برق در سطح کشور و استان‌ها فعالیت‌های روزمره مردم را تحت تاثیر قرار داده است، اظهار داشت: علت این خاموشی‌ها بحث کمبود نزولات آسمانی و کاهش ظرفیت تولید نیروگاه‌های برق آبی است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه افزود: هر سال 9 هزار و 300 مگاوات از 55 هزار مگاوات برق مورد نیاز در تابستان توسط نیروگاه‌های برق آبی تامین می‌شد، اما متاسفانه امسال این میزان به کمتر از 5 هزار مگاوات رسیده است.

مرادی‌مجد ابراز داشت: این در حالیست که هرسال رشد مصرف 5 درصد بوده و امسال به 8 درصد رسیده است و همین امر سبب شد که به صورت غیرمنتظره‌ای شاهد خاموشی باشیم.

وی با بیان اینکه طی 10 سال اخیر هیچگونه خاموشی با برنامه ای نداشتیم، گفت: این قطعی برق به احتمال زیاد تا 20 روز آینده به پایان خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه با بیان اینکه قطعی برق مناطق زلزله زده را از برنامه خاموشی ها حذف کردیم، تصریح کرد: برق صنایع تولیدی و جاهای حساس را نیز با هماهنگی قطع می کنیم.

مرادی‌مجد خاطرنشان کرد: در کل کشور حدود 12 درصد برق مصرفی و در استان کرمانشاه 19 تا 20 درصد در ادارات مصرف می شوند لذا تغییر ساعت کار در جهت کاهش مصرف بسیار موثر بوده است.

وی تاکید کرد: در ادارات پس از پایان ساعت کار سیستم‌های سرمایشی و روشنایی خاموش شود و در صورتی که در بازرسی‌های به‌عمل آمده خلاف این امر روشن شود برق آن اداره قطع خواهد شد.

کلمات کلیدی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

نویدی برای رونق مناطق مرزی

اولین شهرک‌ صنعتی مشترک ایران و عراق پذیرای سرمایه‌گذاران

مرصادنیوز: شهرک صنعتی مشترک ایران و عراق در شهرستان قصرشیرین که آماده واگذاری به سرمایه‌گذران است، می‌تواند تحول خوبی برای مناطق مرزی استان به همراه داشته باشد.

انتقاد استاندار کرمانشاه از دستگاه‌های نظارتی؛

بازوند: تورم ۵۶ درصدی در کرمانشاه قابل قبول نیست

فرصتی طلایی برای اشتغال روستاییان

رونق بومگردی در چشم انداز گردشگری «کرمانشاه 2020»

پربازدیدها