کد مطلب: 351983
شنبه ۱۳۹۷/۴/۳۰ - ۱۲:۲۵

گزارش؛

نرخ اجاره‌بها در کرمانشاه؛ از بالاشهر تا پایین شهر

مرصادنیوز: اجاره‌بها در قسمت‌های مختلف کلانشهر کرمانشاه با افزایش از ۳۰ تا ۱۰۰ درصدی روبرو بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، سهم عمده‌ای از سبد کالای خانوارها را مسکن اعم از خرید و رهن و اجاره به خود اختصاص داده و به همین دلیل تغییرات این حوزه به شدت بر وضعیت اقتصادی خانوارها تاثیرگذار است.

نرخ رهن و اجاره‌بها در مناطق مختلف شهر کرمانشاه طی ماه‌های اخیر با افزایش زیادی روبه‌رو بوده است و بررسی میدانی خبرنگار مهر نشان از این دارد که در برخی محلات همچون نوبهار، شریعتی، فردوسی و کسری این افزایش حتی تا ۱۰۰ درصد بوده است.

بر اساس این گزارش، در محله‌هایی همچون کارمندان و فرهنگیان برای یک آپارتمان ۱۰۰ متری ۲ خوابه باید ۳۰ میلیون تومان رهن و ۶۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه بپردازید، رهن کامل همین متراژ هم حدود ۶۰ میلیون تومان است و آمارها حاکی از افزایش بیش از ۵۰ درصدی اجاره‌بها در این محله‌هاست.

در محله مسکن هم یک واحد ۸۰ تا ۱۰۰ متری را با ۲۰ میلیون تومان رهن و اجاره ماهانه ۶۰۰ هزار تومانی و یا ۳۰ تا ۴۰ میلیون رهن کامل می‌توان پیدا کرد.

قیمت رهن و اجاره یک واحد ۱۰۰ متری آپارتمانی یک خوابه در الهیه هم ۳۰ میلیون تومان رهن با اجاره ماهانه ۳۵۰ هزار تومان است و یا همین واحد را با ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومان رهن کامل می‌توان در اختیار گرفت.

در شهرک‌های جهاد، پرواز و نوکان می‌توان یک واحد ۱۰۰ متری نوساز را با ۲۰ میلیون تومان رهن و اجاره ماهیانه ۳۰۰ هزار تومان یا رهن کامل ۳۵ میلیون تومان پیدا کرد که در این مناطق هم ۵۰ درصد افزایش در اجاره‌بها را شاهد بوده‌ایم.

رهن و اجاره یک واحد ویلایی ۱۰۰ متری در رشیدی ۱۵ میلیون تومان با اجاره ماهانه ۴۰۰ هزار تومان و یا ۲۵ تا ۳۰ میلیون رهن کامل است که ۳۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

در شریعتی و بازرگانی هم رهن و اجاره یک واحد ۸۰ تا ۱۰۰ متری ۳۰ میلیون تومان و ماهانه ۷۰۰ هزار تومان و یا ۵۰ میلیون رهن کامل بوده که ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

اجاره یک واحد بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ متری در کسری و فردوسی هم با ۴۰ میلیون تومان رهن و اجاره ماهانه ۷۰۰ هزار تومان و یا رهن کامل  ۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان امکان‌پذیر است و البته در این منطقه بستگی به مکان و نوع ساخت و امکانات این رقم حتی تا مبلغ ۵۰ میلیون تومان رهن و اجاره ماهانه ۹۰۰ هزار تومان یا حتی تا ۱۰۰ میلیون تومان رهن کامل هم می‌رسد.

یک واحد ویلایی ۱۱۰ متری در دولت آباد با رهن ۲۵ میلیون تومان و اجاره ماهانه ۴۰۰ هزار تومان و مسکن مهرهای این مناطق هم رهن ۲۰ میلیون تومانی و اجاره ۵۰۰ هزار تومانی و یا ۳۰ میلیون رهن کامل می‌توان پیدا کرد.

در فرهنگیان فاز یک که قیمت‌ها ۴۰ درصدی افزایش داشته رهن و اجاره یک واحد ۹۰ تا ۱۰۰ متری با ۲۰ میلیون تومان رهن و اجاره ۷۰۰ هزار تومانی، ۳۰ میلون تومان رهن و اجاره ۷۰۰ هزار تومانی با متراژ ۱۵۰ تا ۲۰۰ متر ویلایی و یا ۵۰ میلیون رهن کامل است.

در حاشیه شهر هم آناهیتا و کرناچی که تمام واحدها ویلایی هستند اجاره یک واحد با متراژ ۱۰۰ تا ۱۵۰ متر ۱۵ میلیون تومان رهن و ماهانه ۳۰۰ هزار تومان و یا ۲۵ میلیون رهن کامل قیمت‌گذاری شده است.

رهن و اجاره یک واحد آپارتمانی با متراژ ۷۵ تا ۹۵ متر در تعاون و معلم نیز با رهن ۲۰ میلیون تومان و اجاره ماهانه ۵۰۰ هزار تومانی و یا ۳۰ میلیون تومان رهن و ۲۰۰ هزار تومان اجاره و یا ۴۰ میلیون رهن کامل است و در واحدهای ویلایی هم ۳۰ میلیون تومان رهن و اجاره ماهانه ۴۰۰ هزار تومان یا ۵۰ تا ۶۰ میلیون رهن کامل است.

یک واحد ۲ خوابه ۱۲۰ متری در سی‌متری و نوبهار را حدودا با رهن ۵۰ میلیون تومان و اجاره ماهانه یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و یا ۷۰ تا ۸۰ میلیون رهن کامل می‌توانید بیابید. همچنین واحدهای آپارتمانی در متراژ ۸۵ تا ۱۰۰ متر ۵۰ میلیون تومان رهن و اجاره ماهانه ۷۰۰ هزار تومان و اگر ساختمان با امکانات بیشتری باشد ۷۰ میلیون تومان رهن و اجاره ماهانه ۶۰۰ هزار تومان یا ۱۰۰ میلیون تومان رهن کامل قیمت‌گذاری شده و واحدهای ویلایی هم ۶۰ میلیون تومان رهن با اجاره ماهانه ۷۰۰ هزار تومان یا ۸۰ میلیون رهن کامل است.

منبع: مهر

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

سازمان حمایت از مصرف‌کننده چه نظارتی بر افزایش قیمت خودرو دارد؟

تخت‌گاز خودروسازان در سکوت وزارت صمت و مجلسی‌ها

مرصادنیوز: خودروسازان داخلی در غیاب نظارت سازمان‌های عریض و طویلی همچون حمایت از مصرف کننده و در سکوت وزارت صمت و مجلس کماکان اقدام به افزایش نجومی قیمت‌های خود می‌کنند.

پربازدیدها