کد مطلب: 352064
یکشنبه ۱۳۹۷/۴/۳۱ - ۱۱:۹

توضیحات لاریجانی درباره دو طرح مورد مناقشه در مجلس

مرصادنیوز: رئیس مجلس شورای اسلامی توضیحاتی در مورد دو طرح مورد مناقشه در صحن علنی مجلس توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: لازم است توضیحاتی در مورد دو طرح مجلس که مورد مناقشه نمایندگان قرار گرفته است توضیحاتی ارائه دهم.

وی افزود: در بودجه سال 96 ما منابعی به صورت اوراق مشارکت داشتیم که تا پایان تیرماه فرصت داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای اینکه پیمانکاران بتوانند کارشان را تا شهریور ماه انجام دهند طرح دو فوریتی ارائه و تصویب شد.

لاریجانی همچنین تصریح کرد: در همین رابطه شورای نگهبان ایراد گرفت که این قانون باید یکساله باشد و با اصرار نمایندگان به مجمع رفت.

وی بر همین اساس اضافه کرد: در مجمع تشخیص مصلحت نظام هم دو، سه جلسه‌ای در همین راستا بحث شد و نهایتاً نظر مجلس در مورد پروژه‌های عمرانی که تا پایان شهریور باشد به تصویب رسید.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نهایتاً آن طرح دو فوریتی با اصلاحات جزئی در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شد.

لاریجانی همچنین عنوان کرد: یک طرح دیگر هم مربوط به شوراها در کمیسیون شوراها و امور داخلی مطرح شد که مربوط به قانون شورا و مسئله‌ای که پیش آمده بود می‌شد که کمیسیون اصلاحاتی ارائه کرد.

وی‌ ادامه داد: شورای نگهبان نسبت به این طرح ایراداتی وارد کرد. این طرح ایراداتی داشت و بر اساس اصرار مجلس به مجمع رفت و نهایتاً دو سه جلسه هم روی این مسئله کار شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: نهایتاً پس از بررسی‌های انجام‌شده در مجمع تشخیص نظر مجلس تصویب شد، یعنی همان قانون سال 75 مبنا قرار گرفت آن هم با دو تبصره و ماده اضافه که مشکل را حل کند.

لاریجانی در خاتمه گفت: این توضیحات را ارائه کردم که در جریان باشید این دو مورد اختلافی در مجمع به تصویب رسید.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

در پیامی به مناسبت سیل ویرانگر در گلستان و مازندران

رهبر انقلاب: همه وظیفه داریم به کمک سیل‌زدگان بشتابیم

مرصادنیوز: در پی حادثه سیل ویرانگر در استان‌های گلستان و مازندران، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی با ابراز تأسف عمیق از خسارات وارده، بر کمک‌های مردمی و ورود دستگاه‌های عمومی به امداد مردم آسیب‌دیده تأکید کردند.

پربازدیدها