کد مطلب: 353432
پنجشنبه ۱۳۹۷/۵/۱۸ - ۱۰:۴۳

معاون سیاسی استاندار کرمانشاه تاکید کرد:

لزوم ارتقای اعضای کتابخانه‌های کرمانشاه به ۳.۲ درصد جمعیت استان

مرصادنیوز: معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه گفت: آمار اعضای کتابخانه‌های کرمانشاه باید از ۲.۶ درصد فعلی به ۳.۲ درصد جمعیت برسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، محمد ابراهیم الهی تبار امروز پنجشنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد بر ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی تاکید کرد و اظهار داشت: برای رسیدن به این مهم برنامه‌ای منسجم و منطقی لازم است که با ارائه راهکارها بتوانیم فرهنگ کتابخوانی را در جامعه گسترش دهیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه افزود: در این راستا هر دستگاهی که بتواند برای رسیدن به این اهداف کمک کند باید وارد عمل شود و مشارکت خود را اعلام کند.

وی با اشاره به آمار پایین اعضای کتابخانه‌ها در استان گفت: استان کرمانشاه نباید به لحاظ کمی از آمار کشور پایین‌تر باشد و باید تلاش کنیم که این میزان ۲.۶ درصدی اعضا را در استان حداقل به میانگین کشوری و رقم ۳.۲ درصدی برسانیم.

الهی‌تبار با اشاره به نقش کتابخانه‌های عمومی در توسعه کتابخوانی تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت‌های استان و مشارکت دستگاه‌های مختلف می‌توانیم آمار اعضای کتابخوان را ارتقاء دهیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه با ابراز گلایه از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: مقرر شد تکمیل اعتبار کتابخانه مرکزی توسط بودجه ملی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شود که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان محل بودجه را اعتبارات استانی قرار داده است که این اشتباه باید اصلاح شود.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری‌ها نباید اجازه دهند منابع اعتباری از استان خارج شود، گفت: شهرداری‌ها نیم درصدی را که باید به کتابخانه ها بدهند چرا به تهران واگذار می‌کنند، این کار به نفع استان نیست.

این مسئول در ادامه با تبریک روز خبرنگار از خدمات شایسته این قشر در طول تاریخ انقلاب تقدیر کرد و بیان داشت: در زلزله ۲۱ آبان سال گذشته خبرنگاران توانستند حجم اتفاق را به خوبی انعکاس دهند و هم امر سبب شد مسئولین این تهدید را به یک فرصت تبدیل کنند.

الهی‌تبار افزود: با تلاش‌هایی که طی این مدت انجام شد سبب شد بیماری سالک که سال گذشته ۹۶ نفر را در این منطقه مبتلا کند و امسال با توجه به این حادثه فقط ۷ نفر به این بیماری مبتلا شوند و اینها به خاطر بازتاب خبرهایی است که خبرنگاران داشتند و مسئولین را برای سم پاشی و جمع آوری نخاله ها بسیج کرد.

کلمات کلیدی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

سازمان حمایت از مصرف‌کننده چه نظارتی بر افزایش قیمت خودرو دارد؟

تخت‌گاز خودروسازان در سکوت وزارت صمت و مجلسی‌ها

مرصادنیوز: خودروسازان داخلی در غیاب نظارت سازمان‌های عریض و طویلی همچون حمایت از مصرف کننده و در سکوت وزارت صمت و مجلس کماکان اقدام به افزایش نجومی قیمت‌های خود می‌کنند.

پربازدیدها