کد مطلب: 353683
یکشنبه ۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۴:۵

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه خبر داد:

رتبه بندی دانشگاه های علمی کاربردی با هدف کیفی سازی این مراکز

مرصادنیوز: رئیس دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه گفت: دانشگاه های علمی کاربردی به منظور کیفی سازی این مراکز رتبه بندی می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  مزدک راد ملکشاهی امروز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه هدف از فعالیت مراکز علمی کاربردی را تربیت نیروی انسانی ماهر عنوان کرد و اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه در حال حاضر ۲۰ مرکز و ۶ هزار دانشجو در سطح استان دارد که از این تعداد ۷ مرکز در شهرستانها و ۱۳ مرکز در شهر کرمانشاه قرار دارد.

وی با بیان اینکه از بدو تاسیس تا کنون حدود ۳۲ هزار و ۵۹۰ نفر از این مراکز فارغ التحصیل شده اند، افزود: در مجموع در حال حاضر حدود ۶ هزار دانشجو در این مراکز مشغول تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه خاطر نشان کرد: ما به دنبال خلق مشاغل جدید و پرسود هستیم به خاطر همین دنبال شناسایی رشته هایی هستیم که تا کنون وجود نداشتند.

وی یادآور شد: ثبت نام دانشجویان مقطع کاردانی در مرکز علمی کاربردی کرمانشاه از ۲۲ مرداد آغاز و تا ۲۹ مرداد ادامه خواهد داشت و متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

رادملکشاهی عدم مهارت را یکی از دلایل آمار بالای بیکاری اعلام کرد و گفت: در راستای بهبود و توسعه کسب و کار بر اساس علاقه، استعداد و مهارت رشته تحصیلی به دانشجویان مشاوره های لازم ارائه می شود چرا که مهارتی شدن فارغ التحصیلان از اولویت های مراکز علمی کاربردی است.

وی با بیان اینکه هدف ما اشتغال ۱۰۰ درصدی فارغ التحصیلان است، ادامه داد: در حال حاضر ۷۰ درصد فارغ التحصیلان این مراکز شاغل هستند و این درحالیست که فقط ۱۵تا ۲۰ درصد افرادی که به این مراکز آمدند از ابتدا شاغل بودند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه اظهار داشت: در دی ماه سال گذشته طبق مصوبه شورای عالی اداری باید مراکز دولتی یا واگذار شوند و یا منحل شوند که مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر کرمانشاه یکی از آن مراکزی است که باید واگذار شود ولی تا امروز به نتیجه نرسیده است.

به گفته این مسئول، این مرکز دارای ۶۵۰ دانشجو است و در حال حاضر پذیرش دانشجو برای این مرکز متوقف شده است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه در ادامه به کیفی سازی مراکز علمی کاربردی در سطح کلان اشاره کرد و افزود: طرح رتبه بندی به این منظور انجام می شود و طی آن مراکز در ۳ سطح قرار می گیرند که مراکز سطح ۳ ضعیف هستند و اگر ارتقاء پیدا نکنند باید تعطیل اعلام شوندکه نتیجه این طرح تا پایان مرداد اعلام خواهد شد.

راد ملکشاهی اذعان داشت: دانشگاه علمی کاربردی در بحث تعداد دانشجویان کاهش نداشته و این در حالیست که در سایر زیر نظامهای آموزشی کاهش ۲۰ درصدی را شاهد بودیم.

وی از فراخوان جذب مدرس طی سالجاری خبر داد و افزود: در بین مدرسان نیز یک پالایش صورت خواهد گرفت و پس از ارزیابی از آنها استفاده می شود.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه بیان داشت: در کشور ۳۰ مرکز نوآوری وجود دارد که در حال حاضر در کرمانشاه مرکز جهاد دانشگاهی در این مسیر فعالیت می کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش از تلاش برای جذب دانشجوی خارجی سخن گفت و افزود: در حال حاضر فقط ۵ دانشجوی خارجی از کشور عراق در مراکز ما مشغول تحصیل هستند که در صددیم این تعداد را ارتقاء دهیم البته با نوسانات نرخ ارز این برنامه قابل پیش بینی نیست

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه به چالش ها و مشکلات در مراکز علمی اشاره کرد و یادآور شد: متاسفانه امروزه آموزش عالی ما دچار روزمرگی و عدم بروز بودن مبتلا شده است که این امر نیاز دانشجویان را برطرف نمی کند.

رادملکشاهی یکی دیگر از چالش ها را مدرک گرایی در آموزش عالی دانست و افزود: متاسفانه دانشجویان برای بدست آوردن مدرک به هر کاری از جمله خرید پایان نامه دست می زنند و همچنین عدم حضور دانشجویان نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که به آن گرفتار شدیم و همه اینها سبب می شود خروجی خوبی نداشته باشیم.

وی در پایان به اقدامات مراکز علمی کاربردی کل کشور در کمک به مردم زلزله زده استان کرمانشاه اشاره کرد و افزود: برپایی نمایش خیابانی توسط دانشجویان فرهنگ و هنر، نذر کتاب، اهدای ۵۷ دستگاه کولر از جمله آن اقدامات شایسته بود.

 

کلمات کلیدی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

سازمان حمایت از مصرف‌کننده چه نظارتی بر افزایش قیمت خودرو دارد؟

تخت‌گاز خودروسازان در سکوت وزارت صمت و مجلسی‌ها

مرصادنیوز: خودروسازان داخلی در غیاب نظارت سازمان‌های عریض و طویلی همچون حمایت از مصرف کننده و در سکوت وزارت صمت و مجلس کماکان اقدام به افزایش نجومی قیمت‌های خود می‌کنند.

پربازدیدها