کد مطلب: 353803
دوشنبه ۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۲۳:۱۸

پای استاندار به انتخاب شهردار باز شد؛

اصرار بر انتخاب «چشم‌بسته» شهردار /ارائه لیست ۱۱ نفره

مرصادنیوز: اعضای شورای شهر کرمانشاه در سومین جلسه انتخاب شهردار با ارائه یک لیست ۱۱ نفره خواستار انتخاب شهردار شدند که نتیجه‌ای نداشت و این موضوع به بعد از جلسه مشورتی با استاندار موکول شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، همانطور که حدس زده‌ می‌شد سومین جلسه انتخاب شهردار کرمانشاه هم بی‌نتیجه‌ ماند و هفتادوسومین جلسه شورای اسلامی شهر کرمانشاه نیز با کشمکش بر سر انتخاب شهردار به پایان رسید.

در ابتدای جلسه رسول آزادی رییس شورای اسلامی شهر کرمانشاه با اصرار بر انتخاب هرچه سریعتر شهردار موضوع امیری تنها گزینه کاندید شده برای پست شهردار را پیش کشید و از اعضا خواست تا مخالفت یا موافقت برای رای‌گیری در مورد تعیین تکلیف این موضوع را اعلام کنند.

سیدحجت‌اله موسوی‌اجاق در ادامه با اشاره به یک لیست ۱۱ نفره پیشنهاد شده از سوی اعضای شورا گفت: باید سوابق این افراد بررسی شود؛ از طرفی معتقدم که انتخاب شهردار با سرعت و حداکثر دقت باید انجام شود.

مازیار رضایی دیگر عضو شورای شهر در ادامه اظهار داشت: بررسی افراد مطرح شده باید منوط به تعیین تکلیف امیری باشد، قرار نبود بررسی این گزینه‌ها با امیری همزمان باشد و در کنار امیری فرد دیگری مطرح شود!

برخی از اعضا با رای‌گیری در مورد تعیین تکلیف امیری موافق، برخی مخالف و برخی ممتنع بودند.

امضا کردیم باید پای امضاهایمان هم بمانیم!

سید پیمان موسوی هم گفت: اگر قرار است امیری تنها کاندید باشد چرا بحث بقیه مطرح شد؛ اینجا برای یک میلیون نفر داریم تصمیم‌گیری می‌کنیم فرصت آزمون و خطا نداریم سیستم کرمانشاه هم با استانهای دیگر متفاوت است.

وی افزود: لیستی برای بررسی ارائه شده است و به نظرم باید از افرادی استفاه کنیم که حداقل سابقه سرپرستی یا شهردار شدن را دارند.

ابراهیم مرادی سخنگوی شورای شهر هم از امیری خواست که تجدیدنظر کند از شهردار شدن انصراف دهد چون در شورا به وی بیشتر احتیاج دارند.

سالار احمدزاده در اعلام نظر خود برای رای‌گیری تصریح کرد: هم موافق رای‌گیری و هم موافق امیری هستم.

این موضع‌گیری قاطع باعث انتقاد سیدحجت‌اله موسوی‌اجاق شد و وی از احمدزاده پرسید چرا امیری در اولویت است که احمدزاده گفت: ما امضا کرده‌ایم و مرد باید پای امضایش بایستد، ما شهر را داریم با دست خودمان نابود می‌کنیم.

وی تصریح کرد: آرش رضایی (شهردار سابق و مستعفی) وقتی فهمید دارند برایش امضا جمع می‌کنند کنار کشید و رفت!

این عضو شورای اسلامی بیان داشت: در سنوات گذشته هم لیست ارائه می‌شد اما نفر را در ذهنمان داشتیم!

سیدپیمان موسوی هم در پاسخ به صحبت‌های احمدزاده گفت: ما امضا کردیم اما امیری نگفت می‌خواهم شهردار شوم؛ یکی از همکاران شورای شهر گفت نظرتان در مورد شهردار شدن امیری چیست که گفتیم باید بررسی شود.

رییس شورای شهر: "شورای شهر برای کرمانشاه مضر است"

آزادی رییس شورای شهر که بارها اعضا را به آرامش دعوت می‌کرد این بار خودش با لحنی تند گفت: شورای شهر برای کرمانشاه مضر است و هیچ کاری تا به حال برای مردم نکرده‌اند.

با تنش ایجاد شده کامران ملکی گفت که برخی از اعضا پیشنهاد دادند که جلسه غیرعلنی شود که با اعتراض خبرنگاران اعضا هم این موضوع را رد کردند و جلسه ادامه یافت.

آزادی گفت: من با رضایی موافق نبودم؛ برخی‌ها می‌گویند من عمدا از شهردار شدن امیری حمایت می‌کنم تا با رفتن وی به شهرداری در دوره بعد ریاست شورای شهر نباشد، اما ریاست شورا به جز زحمت چیزی نداشته است.

شرط من برای شهردار شدن حمایت قاطع با ۱۰ رای اعضای شوراست

غلامرضا امیری هم در ادامه بیان داشت: شان من خیلی بیشتر از این است، برخی‌ها پیشنهاد دادند که شهردار بشوم با مشورت دوستان قبول کردم و آزادی هم گفت به خاطر قاطعیتی که شما دارید من با شما موافقم.

وی اعلام کرد که من کاندید هستم در همین جلسه رای‌گیری کنید؛ رای حداقل ۱۰ نفر برای من باارزش‌تر است چون برای برقراری ارتباط با مسئولان قدرت بیشتری دارم.

کاندید پست شهرداری کرمانشاه علت کاندید شدنش را تجربه ۲۰ ساله و شناخت پرسنل برشمرد و افزود: من اگر شهردار شوم یک شهرداری ورشکسته را تحویل می‌گیرم؛ شرط من برای شهردار شدن حمایت قاطع با ۱۰ رای اعضای شوراست.

در ادامه طیب حیدری خطاب به امیری گفت: مگر شما نگفتید من باید شهردار ۱۱ نفر از اعضای شورای شهر باشم و یکبار هم اعلام کردید که حداقل هشت رای می‌خواهید؛ شما با ۶ رای هم شهردار می‌شوید اما آیا حاضرید با این ۶ رای شهردار شوید؟

امیری در پاسخ به وی تصریح کرد: قطعا نمی‌شوم، من نیامده‌ام به هر شکلی شهردار شوم.

پای استاندار به انتخاب شهردار باز شد

 در ادامه نوبت به سیداحسان احسانی رسید که وی افزود: فردا جلسه‌ای با حضور استاندار و معاون امور عمرانی وی ترتیب داده شده که بهتر است برای رای‌گیری عجله نکنیم و نظرات مشورتی آنها را هم بشنویم.

وی با اشاره به لیست ۱۱ نفره پیشنهادی برای شهردار افزود: نفراتی که هنوز نیامده‌اند و برنامه‌ای هم نداده‌اند و حتی در بین این افراد هستند کسانی که حتی خودشان هم در جریان نیستند چطور از ما می‌خواهند شهردار را انتخاب کنیم.

این عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه افزود: در دروره قبل هم اگر لیستی بوده از طرف دبیرخانه تماس می‌گرفتند بعد از آن با احترام مکتوب دعوتنامه ارسال می‌شد هم شان افراد و هم شورا رعایت می‌شد؛ بنده هم مصر هستم زودتر انتخاب شود اما مخالف امیری نبوده و نیستم.

از اعضا اصرار از امیری انکار /ابتکار شورای شهری‌ها با رای‌گیری شفاهی

در حالی که برخی اعضا بر انصراف امیری اصرار داشتند اما وی همچنان پای حرفش ماند و اعلام کرد انصراف نمی‌دهم.

حیدری خواست با رای‌گیری شفاهی موضع اعضا در برابر شهردار شدن امیری مشخص شود، چون اگر رای‌گیری شود امکان دارد شهردار نشود.

امیری در ادامه رو به اعضا گفت: اگر شهردار شوم به حرف هیچکس گوش نمی‌دهم اگر با این مشکل دارید بگویید!

کاندید پست شهردار کرمانشاه در ادامه از اعضا خواست که راجع به وی تنها تصمیم‌گیری کنند.

مازیار رضایی دقایقی قبل از پایان جلسه با اعلام اینکه به نظر من رای‌گیری نمی‌شود و اگر شد نظر من مثبت است جلسه را ترک کرد.

در ادامه با بالا گرفتن بحث بین اعضا برای انصراف امیری ۶ نفر از اعضا خواستار غیرعلنی شدن جلسه شدند.

اما غیرعلنی شدن جلسه طولی نکشید و دقایقی بعد اعضا هم جلسه را ترک کردنند و به چهارشنبه هفته جاری موکول شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

وقتی چرخ صنایع تبدیلی می‌لنگد؛

شوک تعطیلی معادن غرب کشور در سال «رونق تولید» /ستاد تسهیل دقیقا کجایی؟

مرصادنیوز: تعطیلی معادن غرب کشور به ویژه استان کرمانشاه در سال رونق تولید شوک بزرگی بود که نشان از چرخ‌های لنگ صنایع تبدیلی دارد.

رئیس سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه عنوان کرد

گردشگری اصلی‌ترین المان توسعه کرمانشاه

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه:

بدبین کردن مردم نسبت به نظام بزرگترین منکر است

زلزله‌زده‌ها از کانکس‌نشینی به ستوه آمده‌اند؛

وعده‌های بی‌سرانجام تکمیل مسکن مهر سرپل‌ذهاب

پربازدیدها