کد مطلب: 353946
چهارشنبه ۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۱۱:۴۲

کش و قوس های انتخاب شهردار کرمانشاه؛

در دیدار استاندار با اعضای شورای شهر چه گذشت؟

مرصادنیوز: استاندار کرمانشاه در دیداری که با اعضای شورای شهر داشت بر تسریع در تعیین تکلیف شهردار با استقلال عمل شورای شهری‌ها تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، بی‌نتیجه‌ ماندن جلسات پیاپی شورای شهر کرمانشاه برای انتخاب شهردار موجب شد تا استاندار با وجود تمام مشغله‌ها و درگیری‌های استان به این موضوع ورود کند.

شب گذشته اعضای شورای شهر با دعوت استانداری در جلسه‌ای با حضور هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه، معاون امور عمرانی وی و همچنین مدیرکل اطلاعات استان برگزار شد حضور یافتند تا نظرات مشورتی استاندار را در مورد انتخاب شهردار بشنوند.

ابراهیم مرادی سخنگوی شورای شهر کرمانشاه در مورد مسائل مطرح شده در این جلسه اظهار داشت: در جلسه مذکور به جز سیدپیمان موسوی که در شورای عالی استانها حضور داشت ۱۰ نفر از اعضای شورای شهر حاضر بودند.

وی افزود: استاندار، معاون امور عمرانی وی، مدیرکل اطلاعات استان و فرماندار کرمانشاه نیز در این جلسه حضور داشتند و توصیه استاندار هم بر تسریع در انتخاب شهردار بود.

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه بیان داشت: استاندار کرمانشاه در این جلسه تاکید داشت که انتخاب شهردار هرچه زودتر و با استقلال عمل شورای شهر و بدون دخالت هیچ نهاد و ارگانی انجام شود.

مرادی تصریح کرد: در این جلسه ضمن تقدیر از سرپرست شهرداری در این مدت، بیان شد که سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در شهر حضور شهردار را ارجح می‌دانند و در برخورد با سرپرست به نوعی حس بلاتکلیفی دارند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر بسیاری از سازمان‌های وابسته به شهرداری در حالت رکود قرار گرفته‌اند و منتظر انتخاب شهردار برای ادامه روند فعالیتی هستند.

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه ادامه داد: استاندار همچنین گلایه‌هایی از ماده ۱۰۰ داشت که اعضای شورای شهر ابهامات موجود در این زمینه پاسخ دادند.

مرادی تصریح کرد: شورای شهر برای انتخاب شهردار قانونا سه ماه فرصت دارد و اگر در این زمنیه روند مثبتی داشته باشیم اشکالی ندارد اما اگر همین روال طی شود و به آخر فرصت موکول کنیم روند خوبی نخواهد بود و البته کسی چنین قصدی هم ندارد و امیدواریم زودتر شهردار انتخاب شود.

وی در خصوص کاندیدهای مطرح شده نیز گفت: به نظرم برخی از این چهره‌های آشنا که مطرح می‌شود خودشان پیشنهاداتی به اعضای شورا داده‌اند، اما فعلا غلامرضا امیری بر کاندید بودنش پافشاری می‌کند و درجلسات آینده در این مورد بررسی بیشتری خواهیم داشت.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:

مجلس آینده یکپارچه اصولگرا می‌شود /نگرانی مردم از ناکارآمدی دولت

مرصادنیوز: عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی معتقد است که اکثریت اعضای دوره بعدی مجلس اصولگرایان هستند.

پربازدیدها