سرویس: اخبار استان کرمانشاه کد خبر: 355322 ۱۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۰

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه خبر داد:

پیش‌بینی برداشت ۵۵ هزار تنی سیب از باغات کرمانشاه

مرصادنیوز: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: پیش بینی می شود امسال ۵۵ هزار تن سیب از باغات استان برداشت شود.

پیش‌بینی برداشت ۵۵ هزار تنی سیب از باغات کرمانشاه

 خسرو شهبازی درگفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: در سطح استان کرمانشاه ارقام مختلفی سیب داریم که برخی از آن ها برداشت و روانه بازار شده و برخی دیگر در حال برداشت است و برخی اقلام دیگر تا حدود ۴۰ روز دیگر برداشت می شوند.

وی با اشاره به اینکه سیب گلاب گهواره هم اکنون در حال فروش است، افزود: کل سطح زیر کشت سیب استان یک هزار و ۳۷۹ هکتار است که از این میزان سه هزار و ۹۴ هکتار بارور و ۲۸۵ هکتار نهال و غیر بارور است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه بیان کرد: ارقام سیب استان در دو تیپ تابستانه شامل گلاب، گالا، دلبار و قندک است که ۳۵ درصد تولیدات را شامل می شود و تیپ پاییزه شامل رد دلیشز و گلدن دلیشز که ۶۵ درصد تولیدات را شامل می شوند، می باشند.

وی با اشاره به اینکه ارقام تابستانه سیب در حال برداشت هستند افزود: پیش بینی می شود امسال حدود ۵۵ هزار تن سیب از باغات استان برداشت شود.

شهبازی گفت: مناطق عمده تولید سیب استان شامل شهرستانهای صحنه، دالاهو، کرمانشاه و ثلاث باباجانی و در مناطق عمده تولید سربرزه و سرتخت گهواره بیلوار و سرچاو است.

وی افزود: شهرستانهای کنگاور، دالاهو، کرمانشاه، ثلاث باباجانی و سنقر به عنوان شهرستانهای هدف توسعه باغات مدرن سیب با توجه به شرایط اقلیمی انتخاب شده اند.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها