کد مطلب: 355748
پنجشنبه ۱۳۹۷/۶/۱۵ - ۷:۹

وعده روی زمین مانده استاندار کرمانشاه در «کهریز»!

زندگی ۷۰۰۰ شهروند در باتلاق «محرومیت» / لزوم ورود مدعی‌العموم به مشکلات «کهریز»

مرصادنیوز: همین حوالی پنج کیلومتری کلانشهر کرمانشاه ۷ هزار شهروند در باتلاق «محرومیت» زندگی می‌کنند و تعلل برخی دستگاه‌ها باعث شده این شهروندان حتی از اولیه‌ترین حقوق شهروندی هم بی‌بهره باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، سخت است شهرنشین باشی و از ابتدایی‌ترین امتیازات آن محروم؛ شهرنشین باشی و حاشیه‌نشین و بار مشکلات یک کلان‌شهر را هم به دوش بکشی...

اینجا خبری از حقوق شهروندی نیست؛ حقوق شهروندی هم به کنار، اینجا اولیه ترین نیازهای یک زندگی سالم هم نادیده گرفته می‌شود؛ همینجا که تا مرکز شهر تنها پنج کیلومتر فاصله دارد.

شهرک کهریز یکی از شهرک های حاشیه شهر کرمانشاه است که نه به شهر شبیه است و نه به روستا؛ شاید هفت سال پیش که این روستا قرار بود جر کلن شهر شدن کرمانشاه را برای دستیابی به سرانه جمعیتی لازم بکشد مردم رغبت زیادی برای این موضوع داشتند، اما در حال حاضر ساکنان این شهرک به شدت نسبت به وضعیت نامناسب آن شکایت دارند.

روستا – شهرکی که نه تنها از امتیازات شهر بودن بهره ای نبرده است بلکه از اعتبارات عمرانی و انجام طرح های هادی روستایی هم بی بهره مانده است و این تصمیم نامبارک مسئولان نه تنها باری از دوش این شهرک برنداشته بلکه مشکلات آنها را هم بیشتر کرده است.

عبور رودخانه آبشوران از وسط این شهرک و وضعیت نامناسب روباز آن که به زه کش فاضلاب و مکانی برای جولان حیوانات موذی تبدیل شده به علاوه تلنبار شدن زباله‌ها در اطراف آن وضعیت بهداشتی و سلامت مردم را با مخاطرات جدی روبه رو کرده است.

چرا هنوز هم مردم این شهرک باید دغدغه آسفالت کوچه هایی را داشته باشند که کمتر از  ۲ ماه دیگر به قول اهالی محل تراکتور هم نمی‌تواند از کوچه های آن بگذرد چه برسد به شهروندان!

انگار هیچکس نمی خواهد وضعیت وخیم این شهرک را ببیند؛ هر نهادی سعی می کند با انداختن توئ به زمین دیگری از زیر بار مشکلات این شهرک شانه خالی کند.

مردم شهرک کهریز همین چند روز پیش بود که بدون پلاکارد و دست نوشته و هیچ حاشیه‌سازی مقابل درب استانداری کرمانشاه تجمع کردند تا شاید صدایشان به جایی برسدِ اعتراض آنها به بی‌خیالی و بی‌توجهی مسئولانی بود که خود را به خواب زده‌اند.

ا

 

وقتی مسئولان از حل مشکلات یک شهرک عاجز می‌شوند

فضل اله رنجبر فرماندار کرمانشاه چندی پیش در گفتگو با خبرنگار مرصاد با اشاره به وجود معارض برای اجرای برخی پروژه ها اظهار داشت: انشعابات غیرمجاز از جمله اساسی ترین مشکلات شهرک کهریز است.

وی بیان کرد: سال گذشته ۴۰ هزار متر مربع از شهرک کهریز آسفالت شده و امسال هم جز یکی از اولویت ها است که البته در حال حاضر زیر سازی اکثر کوچه ها انجام شده مابقی در دست اقدام است.

رنجبر با تاکید بر اینکه آسفالت این محله دارای اولویت است، افزود: اعتبارات آسفالت این شهرک از محل ۲۱ میلیارد تومانی کمک دولت و ۲۱ میلیارد تومانی مصوب شورای شهر و شهرداری انجام می شود.

وی اقدام مثبت دیگر دراین شهرک را اتمام فاضلاب کشی محله به میزان ۱۵ کیلومتر و نیز اصلاح آب به اندازه ۱۵ کیلومتر دانست وبیان کرد:برای اتمام فاضلاب کشی بین چهار تا پنج کیلومتر و اصلاح شبکه آب نیز به این میزان کار باقیمانده است.

فرماندار کرمانشاه بیان کرد: اساسی ترین مشکل وجود معارض برای اجرای برخی پروژه ها و نیز انشعابات غیر مجازاست که از مردم درخواست همکاری برای دریافت انشعاب آب داریم تا با مراجعه به شرکت آب و فاضلاب شهر کرمانشاه این معظل حل شود.

وی صدور سند ساختمان های قولنامه ای برای منازل این شهرک را از اقدامات خوب صورت گرفته دانست و بیان کرد: شهرداری منطقه در این راستا همکاری لازم را با مردم به عمل آورده است.

رنجبر افزود: ایجاد مراکز فرهنگی و تربیتی و تکمیل پروژه آسفالت و فاضلاب از جمله نیازهای دیگر شهرک کهریز است که جزو برنامه های پیش بینی شده در اعتبارات است اما اعتبارت امسال واقعا جوابگو نیست باید به طور مرتب در سنوات آتی هم پیگیری کنیم.

ا

 

انتقاد به جای پاسخگویی!

برای پیگیری مشکلات شهرک کهریز خبرنگار مرصاد به سراغ ابراهیم مرادی، نایب رییس شورای شهر رفت که وی هم به جای پاسخگویی از مقام منتقد درآمد و گفت: مردم کهریز حق دارند طبق قانون همچون سایر شهرک‌ها از حقوق شهروندی برخوردار شوند.

مرادی تصریح کرد: هر مسئولی که نمی‌تواند وضعیت این شهرک را اصلاح کند یا معذرت‌خواهی کند و استعفا دهد یا برخورد قهری و قانونی باید با وی صورت بگیرد.

نایب رییس شورای شهر کرمانشاه با بیان اینکه وضعیت این شهرک هیچ توجیهی ندارد، افزود: باید در اسرع وقت در فرمانداری کمیته متشکل از تمام نهادهای مربوطه برای رفع مشکلات این شهرک برگزار و نسبت به چاره‌اندیشی برای رفع آنها اقدام شود.

وی خاطرنشان کرد: اکنون دیگر در عصری نیستیم که دغدغه مردم آسفالت کوجه‌های شهر باشد و این وضعیت شهر خجالت‌آور است.

 

ا

 

«در شهر کرمانشاه نباید خیابانی بدون آسفالت باشد»؛ وعده معطل مانده استاندار!

نایب رییس شورای شهر کرمانشاه به جلسه استاندار با اعضای شورای شهر اشاره کرد و افزود: استاندار محترم کرمانشاه دستور دادند تمام خیابان‌ها و جاده‌های کرمانشاه آسفالت شود و گفتند که «دیگر نباید جاده خاکی در کرمانشاه ببینم».

مرادی بیان داشت: اگر این شهرک جزئی از شهر است باید مثل دیگر قسمت‌های شهر با آن برخورد شود و اگر روستاست باید طرح هادی داشته باشد، این وضعیت در شان شهری نیست که ادعای کلانشهری هم دارد.

به گزارش مرصاد، با این وجود انگار عزم جدی برای رفع مشکلات مردم وجود ندارد و به نظر می‌رسد قبل از حاد شدن موضوع و اعتراضات بیشتر مردم ورود جدی مدعی العموم به مشکلات این شهرک ضروری است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

وقتی چرخ صنایع تبدیلی می‌لنگد؛

شوک تعطیلی معادن غرب کشور در سال «رونق تولید» /ستاد تسهیل دقیقا کجایی؟

مرصادنیوز: تعطیلی معادن غرب کشور به ویژه استان کرمانشاه در سال رونق تولید شوک بزرگی بود که نشان از چرخ‌های لنگ صنایع تبدیلی دارد.

رئیس سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه عنوان کرد

گردشگری اصلی‌ترین المان توسعه کرمانشاه

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه:

بدبین کردن مردم نسبت به نظام بزرگترین منکر است

زلزله‌زده‌ها از کانکس‌نشینی به ستوه آمده‌اند؛

وعده‌های بی‌سرانجام تکمیل مسکن مهر سرپل‌ذهاب

پربازدیدها