کد مطلب: 356146
چهارشنبه ۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۱۰:۳

چالش های طرح تحولات سلامت؛

چرا داروخانه ها از پذیرش دفترچه سلامت امتناع می کنند؟

مرصادنیوز: برخی از بیمارانی که دارای دفترچه بیمه سلامت هستند دریافت دارو به داروخانه مراجعه می کنند که با ممانعت آنها از تحویل دارو روبرو می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، بیمه سلامت یکی از طرح‌هایی مهم دولت یازدهم برای ارائه خدمات رایگان به افرادی بود که تحت پوشش هیچ بیمه‌ایی قرار نداشتند و حالا محدود شدن ارائه خدمات آن به بیمارستان‌هایی دولتی که هم‌اکنون نیز باتوجه به اجرای طرح تحول سلامت با ازدیاد بیمار مواجه هستند چالش‌هایی جدی برای ارائه خدمات درمانی و بهداشتی برای افراد تحت پوشش بیمه سلامت به‌وجود آورده است.

برخی از بیماران که برای دریافت دارو به داروخانه مراجعه می کنند با ممانعت آنها از تحویل دارو روبرو می شوند که موجب سرگردانی و نارضایتی مردم شده است.

کیومرث مظفری در گفتگو با خبرنگار ما، اظهار داشت: بیمه سلامت شامل ۵ صندوق کارکنان دولت، سایر اقشار، روستائیان و عشایر، ایرانیان و بیمه همگانی رایگان است.

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: بیمه همگانی رایگان چون از یارانه دولت استفاده می کنند و حق بیمه آنها رایگان است طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی و هیئت وزیران می بایست از اول آبان ۹۶ از مراکز دولتی استفاده کنند اما در استان کرمانشاه بخاطر حادثه زلزله یک مجوز اختصاصی صادر شد که تا پایان سال ۹۶ هم می توانند از دفترچه سلامت در بخش های خصوصی استفاده کنند.

وی در خصوص عدم پذیرش نسخ بیمه سلامت توسط داروخانه ها گفت: داروخانه ها نسخه را در صورتی می پذیرند که مهر درمانگاه دولتی را داشته باشد.

مظفری از پرداخت مطالبات داروخانه ها سخن گفت و ابراز داشت: مطالبات سال ۹۶ به طور کامل پرداخت شده و مطالبات فروردین و اردیبهشت سالجاری نیز پرداخت شده است.

به گفته این مسئول مطالبات خردادماه سالجاری نیز طی چند روز آینده پرداخت خواهد شد.

وی تصریح کرد: اسناد مربوط به تیرماه و مرداد سال ۹۷ به تازگی پذیرش شده که پس از رسیدگی آنها نیز پرداخت می شوند.

مظفری خاطر نشان کرد: مطالبات مراکز بیمارستانی و دانشگاهی تا پایان خرداد ماه سالجاری به صورت ۱۰۰ درصد پرداخت شده است و مدارک مربوط به تیرماه نیز ۷۰ درصد پرداخت شده است و عملا می توان گفت پرداخت ها تاکنون به روز شده است.

وی از ۲۲۰ میلیارد تومان تخصیص اعتبار به استان خبر داد و بیان داشت: این رقم قابل توجهی است که ۵۵ درصد آن نقدی و مابقی آن مبلغ اسناد خزانه است که بخش عمده این مبلغ بابت مطالبات سال قبل پرداخت شده است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

وقتی چرخ صنایع تبدیلی می‌لنگد؛

شوک تعطیلی معادن غرب کشور در سال «رونق تولید» /ستاد تسهیل دقیقا کجایی؟

مرصادنیوز: تعطیلی معادن غرب کشور به ویژه استان کرمانشاه در سال رونق تولید شوک بزرگی بود که نشان از چرخ‌های لنگ صنایع تبدیلی دارد.

رئیس سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه عنوان کرد

گردشگری اصلی‌ترین المان توسعه کرمانشاه

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه:

بدبین کردن مردم نسبت به نظام بزرگترین منکر است

زلزله‌زده‌ها از کانکس‌نشینی به ستوه آمده‌اند؛

وعده‌های بی‌سرانجام تکمیل مسکن مهر سرپل‌ذهاب

پربازدیدها