کد مطلب: 356179
چهارشنبه ۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۱۴:۴۵

مدیرکل دادگستری کرمانشاه عنوان کرد

ارسال بیش از ۵۰ درصد پرونده‌های کیفری به پزشکی قانونی

مرصادنیوز: مدیرکل دادگستری استان کرمانشاه ازارسال بیش از۵۰درصد پرونده‌های کیفری به پزشکی قانونی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، محمدرضا عدالتخواه امروز چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل پزشکی قانونی استان کرمانشاه، سازمان پزشکی قانونی را یک سازمان مهم و تاثیرگذار در صدور آراء قضایی عنوان کرد واظهار داشت: اهمیت سازمان پزشکی قانونی با توجه به حساسیتی که دارد برکسی پوشیده نیست چراکه رابطه ای مستقیم با امر قضاوت دارد و در دعوای کیفری، مدنی، تعرضات جسمی و عقلی به قضات ما در صدور رأی عادلانه کمک می‌کند.

وی با اشاه به اینکه اگر نظر پزشکی قانونی در برخی موضوعات نباشد نمی‌توان قضاوت کرد، افزود : بیش از ۵۰ درصد پرونده‌های کیفری ما جهت ارائه نظر به پزشکی قانونی ارسال می‌شود و هرچقدر تخصص و تعهد در این زمینه ارتقاء یابد بهتر است.

مدیرکل دادگستری استان کرمانشاه تصریح کرد: کار در پزشکی قانونی بسیار سخت و طاقت فرسا است و در سطح جامعه آنطور که باید از این عزیزان قدردانی نمی‌شود.

وی افزود: گاهی برخی افراد انتظار دارند تا در یک شهر کوچک مرکز پزشکی قانونی احداث شود اما با توجه به اعتبارات و امکانات کم این کار امکان پذیر نیست چرا که این مراکز نیازمند امکانات تخصصی هستند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:

مجلس آینده یکپارچه اصولگرا می‌شود /نگرانی مردم از ناکارآمدی دولت

مرصادنیوز: عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی معتقد است که اکثریت اعضای دوره بعدی مجلس اصولگرایان هستند.

پربازدیدها