کد مطلب: 356300
شنبه ۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۷:۵۴

«مودتی» فراتر از مرام و مسلک

عشق و ارادت «اهل سنت» به سردار آزادگی / حب «دردانه عالم» شیعه و سنی نمی‌شناسد

مرصادنیوز: عشق به دردانه عالم که شیعه و سنی نمی‌شناسد؛ از هر مرام و مسلکی که باشی این عشق به آزادگی و حریت و جوانمردی حسین (ع) را در سینه خواهی داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، «دوستی حسین، دوستی خداست» این را یکی از علمای اهل سنت می‌گفت که انصافا این ارادت راستین و از سر اخلاص عجب به دل می‌نشیند. اظهار ارادتی که مصداق حدیث پیامبر رحمه‌اللعالمین است که می‌فرماید «احب الله من احب حسینا» .

همه ما چه سنی باشیم و چه شیعه این محبت اهل بیت (ع) را در دل داریم چراکه سفارش صریح کلام وحی است که می‌فرماید «قُل لا أَسئَلُكُم عَلَیهِ أَجراً إِلاَّ المَوَدَّةَ فِی القُربى‏؛ (ای پیامبر!) بگو من هیچ پاداشى از شما بر رسالتم درخواست نمى ‏كنم جز دوست ‏داشتن اهل بیتم» و پاداش رسالت پیامبر عظم‌الشان اسلام را در مودت و دوستی اهل بیت گرامی ایشان قرار داده است.

اصلا عشق به دردانه عالم که شیعه و سنی نمی‌شناسد؛ از هر مرام و مسلکی که باشی این عشق به آزادگی و حریت و جوانمردی حسین (ع) را در سینه خواهی داشت؛ همان عشقی که در راهپیمایی میلیونی اربعین پای پیاده تو را می‌کشاند در حریم کبریایی‌اش.

ا

 

مردم اهل سنت، اهل بیت پیامبر(ص) را خیلی دوست دارند

ماموستا ملامحمد محمدی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مرصاد با تسلیت فرارسیدن ماه محرم و شهادت امام حسین(ع) اظهار داشت:۲ شهید بسیار گرانقدر داریم که پیامبر(ص) از آن ها خیلی تعریف کرده‌اند یکی از آنها حمزه سیدالشهدا و دیگری امام حسین(ع) است.

وی افزود: پیامبر (ص) به احترام خلوص عبادت و ادای وظایف، چند دهه را برای امت معرفی کرد تا عبادت و طاعت بیشتری داشته باشند که یکی از این دهه ها  ذی الحجه است که مراسم بزرگ حج و رفتن به عرفه در آن قرار دارد.

امام جمعه اهل‌سنت کرمانشاه دومین دهه را ماه محرم اعلام و عنوان کرد: درباره این دهه خصوصیات فراوانی وارد شده که یکی مبدا هجرت پیامبر از مکه به مدینه است، دیگری اتفاقاتی است که در رابطه با امام حسین(ع) به وجود آمد تا جایی که مسلمانان در این دهه قصد کردند اولاد پیامبر(ص) را شهید کنند.

وی افزود: مردم اهل سنت، اهل بیت پیامبر(ص) را خیلی دوست دارند و برای آنان عزت قائل هستند برای آنان اشک می ریزند ما هم وقتی در مراسم نماز جمعه قضیه عاشورا را تعریف می کنیم مردم اشک می ریزند این از سر عشق به اهل بیت است.

ماموستا محمدی گفت: دهه سوم، دهه آخر رمضان است که در این ماه لیالی قدر را داریم و مردم اعتکاف می کنند شب لیله القدر هم در این دهه است پیامبر(ص) ما را به این سه دهه معرفی کرده اند.

وی با اشاره به اینکه در دین ما هیچ گونه تفاوتی بین شیعه و سنی نیست، افزود: ما در ناراحتی شیعه ناراحت و در خوشحالی آنان خوشحال می شویم این دشمنان هستند که تفرقه می اندازند که اهل سنت نسبت به اهل بیت غیر از این هستند در حالی که بی احترامی به اهل بیت درعقیده اهل سنت نیست.

ماموستا محمدی با بیان اینکه ماه محرم نخستین ماه حرام است، گفت: خداوند در قرآن فرموده از۱۲ ماه چهار ماه حرام است؛ ذی القعده ، ذی الحجه، محرم و رجب که گناهان دو برابر می شود.

وی با اشاره به اینکه در این ماه کشیدن اسلحه روی مسلمان و جنگ حرام است مادامی که علیه اسلام حرکت نمی کنند، افزود: ما هرسال ماه محرم را گرامی و برمبنای مذهب در مسجد کارهایی نظیر خواندن قران و دعا، گریه و خدمت به عزاداران انجام می دهیم که از سر علاقه است.

ماموستا خاطر نشان کرد: ما قیام امام حسین(ع) را که علیه ظلم و ستم و بیداد قیام کرد قبول داریم و شدیدا از سوی خود و اهل سنت، اقدامات دشمنان دین علیه ایشان را محکوم می کنیم و قطعا آنان که علیه امام حسین(ع) این کار را کردند به درک واصل خواهند شد.

ا

 

هدف قیام امام حسین(ع)نشر اسلام، اجرای عدالت و خارج کردن حکومت از دست نااهلان بود

ماموستا عبدالله غفوری امام جمعه روانسر اظهار داشت: امام حسین (ع) برای اهداف مقدسی همچون نشر اسلام، اجرای عدالت و خارج کردن حکومت از دست نااهلان قیام کرد.

وی با اشاره به ایام قیام و شهادت مظلومانه امام حسین رضی‌الله‌عنه در طول تاریخ، انسان‌های شایسته و بزرگواری بوده‌اند که با عشق و علاقه و با انگیزه جلب رضایت پروردگار و منافع مردم برای اجرای عدالت بپاخاسته و در این راه جان خود را فدا کرده‌اند؛ همواره قربانی و جان‌فدایی‌ مردان راه خدا سبب حفاظت اسلام و انتشار آن در دنیا شده است.

ماموستا غفوری بیان داشت: اگر مسلمانان در جنگ‌های بدر و اُحد و احزاب و... که لشکر بزرگ کفار قصد نابودی اسلام و به شهادت رساندن رحمة‌للعالمین را داشتند جانانه قربانی نمی‌دادند، چه اتفاقی می‌افتاد؟ صحابه در تمام میادین ایستادگی کردند تا وجود مبارک آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم محفوظ بماند و اسلام را به دنیا عرضه کند.

امام جمعه روانسر با تاکید بر اینکه امام حسین (ع) هرگز برای جنگ نرفته بود، اگر با هدف جنگ می‌رفت زن و فرزندانش را همراه نمی‌برد و به‌جای ۷۰ نفر، لشکری را همراه می‌برد گفت:امام حسین (ع)برای اهداف مقدسی همچون نشر اسلام، اجرای عدالت و خارج کردن حکومت از دست نااهلان قیام کرد.

وی یزید را از دیدگاه امام حسین (ع) جوانی مستبد و خودکامه دانست و اظهار داشت: نیروهای یزید سنگین‌ترین ظلم را بر فرزندان پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم و یاران امام حسین روا داشتند.

ماموستا غفوری با اشاره به نام‌های برخی از شهدای کربلا گفت: در بین شهدای حادثه کربلا، فرزندان حضرت علی (ع) به نام‌های ابوبکر و عمر و عثمان نیز بودند که پیش از امام حسین (ع) در این حادثه به شهادت رسیدند؛ نام‌گذاری فرزندان حضرت علی به نام خلفا بیانگر دوستی و محبتی است که بین صحابه و اهل‌بیت وجود داشته است.

وی در پایان گفت: حادثه کربلا و قیام امام حسین (ع) حاوی درس‌ها و پیام‌های آموزنده‌ای بوده و برای تمام مسلمانان نمونه و حجت است. امام حسین (ع) برای اجرای عدالت و مقابله با ظلم در برابر استبداد و خودکامگی قیام کرد و جان مبارکش را در این راه فدا کرد؛ این قیام و جان‌باختگی برای مسلمانان و تمام انسان‌های آزاده درس است.

ا

 

اهل سنت هم در مجالس عزای امام حسین (ع) شرکت می‌کنند

ملارشید ثنایی امام جمعه اهل سنت سرپل‌ذهاب در گفتگو با مرصاد اظهار داشت: واقعه کربلا و قیام عاشورا به درستی در تاریخ ثبت شده است و در این واقعه اهل بیت پیامبر(ص) برای آزادی مسلمانان و مبارزه با ظلم قیام کرده و در راه اسلام به شهادت رسیدند.

وی افزود : کسانی که با فرزند پیغمبرخدا اینگونه رفتار کردند مستحق بدترین و بالاترین لعن ونفرین ها هستند و مسلمانان باید آنها را مورد لعن ونفرین قرار دهند.

امام جمعه اهل سنت سرپل‌ذهاب با بیان اینکه شهدا بر اساس آیات قرآنی و احادیث رسول الله(ص) از درجات بالایی در آخرت برخوردار خواهند بود، ادامه داد: هر مسلمانی باید محبت اهل بیت پیامبر(ص) را در دل داشته و در نماز خود بر پیامبر و اهل بیتش که امام حسن (ع)، امام حسین(ع)، حضرت فاطمه(س) و حضرت علی (ع) از آنهاست سلام و صلوات بفرستد و گرنه مسلمان نخواهد بود.

وی گفت: ما هر ساله در مراسمات عزاداری اهل بیت پیامبر(ص) شرکت می‌کنیم و امسال نیز همچون سنوات گذشته در مراسم سوگواری امام حسین (ع) شرکت خواهیم کرد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

تحول روستاهای غربی در گرو این طرح است؛

کرمانشاه در یک قدمی میزبانی رویداد جهانی گردشگری 2020

مرصادنیوز: : مسئولان میراث فرهنگی می‌گویند کرمانشاه تا میزبانی رویداد جهانی گردشگری 2020 تنها یک گام فاصله دارد.

پربازدیدها