کد مطلب: 356434
یکشنبه ۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۵:۵۵

معاون استاندار کرمانشاه مطرح کرد:

اتمام بازسازی ۹ هزار واحد زلزله‌زده /آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی

مرصادنیوز: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه با تشریح آخرین وضعیت بازسازی مناطق زلزله‌زده استان از اتمام بازسازی ۹ هزار واحد زلزله‌زده احداثی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، مهرداد سالاری امروز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در استانداری کرمانشاه برگزار شد به فعالیت های متعدد بخش عمرانی اشاره کرد و اظهار داشت: در استان کرمانشاه یکی از مسائل مهمی که طی سال گذشته با آن مواجه شدیم بحث زلزله بود که علاوه بر خسارت‌های مالی و روحی و روانی بیش از ۵ هزار میلیارد تومان خسارت در بخش های عمرانی و زیر ساختها وارد کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: طی یک برنامه ریزی منسجم تا آخر شهریور ماه سال‌جاری طبق وعده رئیس جمهور تعداد ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی را تحویل خواهیم داد.

وی افزود: در حال حاضر از کل واحدهای احداثی ۹ هزار و ۸۲۸ واحد به اتمام رسیده و ۱۱ هزار و ۶۲۶ واحد در مرحله گچ و خاک و سفت کاری نهایی است و همچنین ۵۱ هزار و ۶۰۹ واحد نیز تعمیر شده است.

سالاری تصریح کرد: در کنار این حادثه ما تهدید را به فرصت تبدیل کردیم و علاوه بر احداث ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد تخریبی نوع یک حدود ۱۶ هزار واحد تخریبی نوع ۲ نیز مقاوم سازی کردیم.

وی ادامه داد: تا کنون ۳۲ هزار و ۸۳۱ واحد آوار برداری، ۳۳ هزار و ۷۲۸ واحد پی کنی، ۳۰ هزار و ۱۴۵واحد فونداسیون، ۲۳ هزار و ۷۹۰ واحد اسکلت، ۱۷ هزار و ۳۲۳ واحد دیوار چینی، ۱۷ هزار و ۵۹۳ واحد سقف اجرا شده است.

معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه یادآور شد: با کمک های مردم و سرعت پیشرفتی که وجود دارد تا پایان ۶ ماهه اول سال ۹۸ کل واحدهای شهری نیز به اتمام خواهد رسید.

وی همچنین گفت: با وجود تمام مشکلات ایجاد شده از جمله نوسانات قیمت، اعتصاب کامیون‌دارها، جابه‌جایی‌ها و مشکلات نیروی انسانی ساخت و ساز براساس برنامه زمانبندی پیش رفته است.

سالاری با اشاره به طرح موضوع فروش کلیه برای ساخت و ساز خانه های مناطق زلزله زده توسط مردم آن منطقه که در شبکه های اجتماعی پخش بود، اظهار داشت: این مساله را کاملا تکذیب می کنم و باید گفت مگر در ایران چقدر کلیه نیاز هست که همه مردم زلزله زده برای ساخت خانه هاشان دست به این اقدام بزنند.

۵۰ درصد مردم با قطار به تهران سفر می‌کنند

وی در ادامه این نشست به پروژه راه‌آهن قطار اشاره کرد و بیان داشت: طی سفر رئیس جمهور یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای راه آهن اسلام آبادغرب اخذ کردیم که تا سه سال آینده این مهم انجام خواهد شد و در حال حاضر حدود ۶۲ درصد پیشرفت زیرساختی شبکه ریلی در این مسیر داریم.

به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه در حال حاضر ۴۰ تا ۵۰ درصد از مردم با قطار به تهران رفت و آمد می کنند.

وی به اهمیت بحث اقتصادی راه آهن اشاره کرد و گفت: به این منظور تیم راه آهن در حال طراحی آنتنی هایی هستند که منطقه ویژه اقتصادی، ایران خودرو صحنه و شهر صنعتی و دیگر نقاط تولیدی را به راه آهن وصل کنیم تا بتوانند در صادرات یک حمل ارزان داشته باشند چنانچه همین الان هم پالایشگاه سوختش را با قطار حمل می کند.

سالاری بیان داشت: اگر بتوانیم منطقه آزاد و بندر خشک را به قطار وصل کنیم بدون شک در توسعه استان می تواند نقش بسزایی داشته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: یکی از ضعف های مجموعه قطار نداشتن اداره‌کل راه آهن در استان است که باید هر چه سریعتر در این خصوص اقدام کنیم.

تامین اعتبار ۸۰ میلیارد تومانی برای فرودگاه بین‌المللی

وی از تامین اعتبار ۸۰ میلیارد تومانی برای توسعه فرودگاه خبر داد و افزود: از زمان ساخت فرودگاه کرمانشاه تا کنون تعمیرات اساسی انجام نشده و در زیرساخت های فرودگاه مشکلات زیادی وجود دارد لذا در صدد تعمیرات باند فرودگاه و دیگر زیرساختها هستیم.

سالاری ادامه داد: با رایزنی هایی صورت گرفته توسط استاندار کرمانشاه قرار است یکی از ایرلاین ها برای کرمانشاه خریداری شود و به این منظور به دنبال سرمایه گذار است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه اظهار داشت: در حال حاضر پیگیر این هستیم که پروازهای ترکیش ایر دوباره در کرمانشاه فعال شود.

وی به بحث آزادراه‌ها نیز اشاره و تصریح کرد: سرمایه‌گذار آزادراه همدان- کرمانشاه انتخاب شده و در مرحله پیشرفت کار است فقط سرمایه گذار باید در این راستا ۷۰ درصد آورده بیاورد و ۳۰ درصد نیز دولت بدهد چون کار سخت و پرهزینه‌ای است سرمایه‌گذار قول داده ۵۰ درصد آورده را تامین و مابقی را دولت پرداخت کند که این مساله نیز در حال رایزنی است.

سالاری ادامه داد: برای محور قزانچی-حمیل نیز یک سرمایه گذار کار را پذیرفته که یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه کند تا آزادراه ایجاد شود، تا چند سال در آمد این کار به این سرمایه گذار تعلق دارد.

سرنوشت قطار شهری چه می‌شود؟

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش به سرنوشت پروژه منوریل اشاره کرد و افزود: این یک پروژه پرهزینه بود که در درستی و غلط بودن آن نمی توانیم نظر بدهیم اما می بینیم که سالهاست فقط در حال کاشت ستون و عرشه بتونی هستیم.

وی ادامه داد: پس از ستون زدن کار، زیر بردن پروژه نیز هزینه‌ها ۲ برابر خواهد داشت که در نهایت خروجی این کار پرهزینه این است که ثبت میراث فرهنگی شود.

سالاری گفت: حدود ۷۰۰ میلیارد تومان در سفر رئیس جمهو اعتبار برای این کار مصوب شد که ۳۵۰ میلیارد آنرا طی ۳ سال دولت پرداخت می کند و مابقی را شهرداری با فروش اوراق و املاک پرداخت می کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه این پروژه را در استان‌های قم، تهران و ... ناموفق اعلام کرد و افزود: در این استانها این پروژه را در ابتدای طرح جمع و به قطار سبک شهری تبدیل کردند.

سالاری یادآور شد: در یک برنامه ۳ ساله قرار است این پروژه انجام شود و در حال حاضر ۲ ایستگاه آن شروع به کار کرده است.

وی در پایان به پروژه های مسکن مهر و بیمارستانهای آسیب دیده در سرپل‌ذهاب و اسلام آباد غرب پس از وقوع زلزله اشاره کرد و بیان داست: شورای عالی فنی که بالاترین مرجع تصمیم گیری فنی است پس از بررسی های لازم عنوان کردند که پروژه مسکن مهر سرپلذهاب در طراحی مشکل نداشت اما ناظرین و پیمانکار به دادستانی تحویل داده شدند و در پروژه مسکن مهر اسلام آباد نیز طراح، ناظر و پیمانکار قصور داشتند که به دادگاه معرفی شدند تا با آنها به شدت برخورد شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:

مجلس آینده یکپارچه اصولگرا می‌شود /نگرانی مردم از ناکارآمدی دولت

مرصادنیوز: عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی معتقد است که اکثریت اعضای دوره بعدی مجلس اصولگرایان هستند.

پربازدیدها