کد مطلب: 356488
دوشنبه ۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۱:۴۵

بوی پیراهن خونین کسی می‌آید؛

بدرقه «تابوت‌های نور» بر دستان پُر مهر کرمانشاهی‌ها

مرصادنیوز: پیکر مطهر شهدای گمنام آرمیده در تابوت‌های نور بر روی دستان پُر مهر کرمانشاهی‌های خداجو تشییع شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، عاشقان شهادت و سربازان ولایت و همه آنهایی که دل در گرو این آب و خاک داشته و شهدای فدایی این مرز و بوم را از جان دوست دارند امروز آمده بودند برای بدرقه سربازان دیروز تا عطر پیراهن یوسف‌های وطن را استشمام کنند و دعای خیرشان را ملتمس باشند.

اشک‌های شوق گونه‌ها را تر کرده بود، برخی‌ها چفیه‌ها را به تابوت‌های حامل پیکرهای مطهر تبرک می‌کردند و برخی دیگر دلنوشته‌هایشان را روی آنها به یادگار می‌گذاشتند تا آرام بگیرد دل‌های بیقرارشان.

تشییع پیکر شهید

 

مادری عکس فرزند مفقودالاثرش را آورده بود و در میان تابوت‌ها دنبال ردی، نشانه‌ای، اثری از دلبندش بود که سال‌های سال در غم بی‌خبری پیر شده بود و می‌گفت همه اینها فرزندان من هستند.

مردم شهر از گوشه و کنار جمع می‌شدند دور خود روی حامل پیکرهای مطهر و آنرا در مسیری چند صدمتری همراهی کردند؛ ذکر سلام و صلوات فضای شهر را معطر کرده و شمیم شهادت در شهر پیچیده است.

2

فرزند شهیدی بهانه پدر را می‌گرفت؛ پدری که هیچگاه او را ندیده بود و آغوش گرم و دستان پر مهرش را از تابوت‌های شهدا طلب می‌کرد و آرزویش فقط یک نشان از پدر بود.

حضور شهدا در هفتمین روز از ماه محرم حال و هوای شهر را بیش از پیش عاشورایی و حسینی کرد؛ همه اقشار مختلف مردم و از زن و مرد گرفته تا پیر و جوان همه امروز آمده بودند تا یک صدا فریاد لبیک یا حسین سر دهند و بگویند ادامه دهنده راه شهدا هستند.

 

پیکر پاک و مطهر ۹ شهید گمنام دفاع مقدس امروز دوشنبه بر دسـتان خیل عظیـم عاشـقان حسـینی و سـوگـواران عاشـورایی تشییع شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

سهم یک‌میلیون شهروند از جشن‌های ولایت فقط برگزاری جشن در یک پارک بود؛

هزینه «شب‌های نیلوفری» از جیب کارگران شهرداری؟!

مرصادنیوز: سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرمانشاه در واکنش به خبر مرصاد در مورد عدم برگزاری جشن‌های دهه ولایت از برگزاری این جشن‌ها تنها در یکی از پارک‌های این شهر یک میلیون‌نفری خبر داد.

رئیس بنیاد بین المللی غدیر در کرمانشاه:

جشن بزرگ ۱۰ هزار نفری «غدیر» در کرمانشاه برگزار می‌شود

۳۳۶ بنگاه اقتصادی از مدار تولید خارج شدند؛

تیغ تیز «رکود» بر گردن ۵ هزار کارگر کرمانشاهی!

پربازدیدها