کد مطلب: 356488
دوشنبه ۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۱:۴۵

بوی پیراهن خونین کسی می‌آید؛

بدرقه «تابوت‌های نور» بر دستان پُر مهر کرمانشاهی‌ها

مرصادنیوز: پیکر مطهر شهدای گمنام آرمیده در تابوت‌های نور بر روی دستان پُر مهر کرمانشاهی‌های خداجو تشییع شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، عاشقان شهادت و سربازان ولایت و همه آنهایی که دل در گرو این آب و خاک داشته و شهدای فدایی این مرز و بوم را از جان دوست دارند امروز آمده بودند برای بدرقه سربازان دیروز تا عطر پیراهن یوسف‌های وطن را استشمام کنند و دعای خیرشان را ملتمس باشند.

اشک‌های شوق گونه‌ها را تر کرده بود، برخی‌ها چفیه‌ها را به تابوت‌های حامل پیکرهای مطهر تبرک می‌کردند و برخی دیگر دلنوشته‌هایشان را روی آنها به یادگار می‌گذاشتند تا آرام بگیرد دل‌های بیقرارشان.

تشییع پیکر شهید

 

مادری عکس فرزند مفقودالاثرش را آورده بود و در میان تابوت‌ها دنبال ردی، نشانه‌ای، اثری از دلبندش بود که سال‌های سال در غم بی‌خبری پیر شده بود و می‌گفت همه اینها فرزندان من هستند.

مردم شهر از گوشه و کنار جمع می‌شدند دور خود روی حامل پیکرهای مطهر و آنرا در مسیری چند صدمتری همراهی کردند؛ ذکر سلام و صلوات فضای شهر را معطر کرده و شمیم شهادت در شهر پیچیده است.

2

فرزند شهیدی بهانه پدر را می‌گرفت؛ پدری که هیچگاه او را ندیده بود و آغوش گرم و دستان پر مهرش را از تابوت‌های شهدا طلب می‌کرد و آرزویش فقط یک نشان از پدر بود.

حضور شهدا در هفتمین روز از ماه محرم حال و هوای شهر را بیش از پیش عاشورایی و حسینی کرد؛ همه اقشار مختلف مردم و از زن و مرد گرفته تا پیر و جوان همه امروز آمده بودند تا یک صدا فریاد لبیک یا حسین سر دهند و بگویند ادامه دهنده راه شهدا هستند.

 

پیکر پاک و مطهر ۹ شهید گمنام دفاع مقدس امروز دوشنبه بر دسـتان خیل عظیـم عاشـقان حسـینی و سـوگـواران عاشـورایی تشییع شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

مرصاد بررسی می‌کند

حیاط خلوت‌های تولید رانت در مرز پرویزخان کجاست؟!

مرصادنیوز: برخی از زیرساخت‌ها و واحدهای مستقر در مرز پرویزخان ظاهرا به حیاط خلوت تولید رانت و قدرت تبدیل و موجب اعتراضات مرزنشینان محروم از فرصت‌های این مرز شده است.

پربازدیدها