کد مطلب: 356626
سه‌شنبه ۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۲۲:۱۸

در ستاد اربعین کرمانشاه مطرح شد؛

آغاز شمارش معکوس برای پذیرایی «خسروی» از زوار اربعین

مرصادنیوز: آخرین هماهنگی‌های برای پذیرایی از زوار اربعین حسینی (ع) در ستاد اربعین استان انجام شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، چهارمین جلسه ستاد اربعین امروز سه‌شنبه در استانداری کرمانشاه برگزار شد و کمیته‌های مختلف به بیان توضیحاتی در خصوص آمادگی‌های دستگاه‌های مختلف برای پذیرایی هرچه باشکوه‌تر از زوار اربعین حسینی در صورت بازگشایی مرز خسروی پرداختند.

جعفر همتی مشاور عالی استاندار کرمانشاه در ابتدای جلسه اظهار داشت: اردوگاه‌های اسکان زوار سال گذشته ظرفیت ۵ هزار نفر داشت و امسال باید به ۲۰ هزار نفر ارتقا یابد.

وی افزود: با توجه به اینکه ۶ استان از مرز خسروی در صورت بازگشایی به عراق سفر می‌کنند باید پارکینگ‌های قصرشیرین برای هر استان مشخص باشد.

مشاور عالی استاندار کرمانشاه تصریح کرد: پایگاه‌های امدادی باید هرچه زودتر نصب شوند، حداکثر تا ۱۵ مهرماه فرصت داریم که تمام کمیته‌ها کارشان را انجام دهند.

همتی بیان داشت: برآورد شده روزانه در سه وعده به ۸۰ هزار پرس غذا برای پذیرایی از زوار نیاز داریم.

وی ادامه داد: از کنگاور تا خسروی باید با امکانات فرهنگی فضاسازی لازم انجام شود.

مشاور عالی استاندار کرمانشاه به نقاط کور آنتن‌دهی در حد فاصل کرمانشاه تا خسروی اشاره کرد و گفت: این نقاط کور باید هرچه سریعتر رفع شود.

انجام طرح جامع ساماندهی اربعین

مهرداد سالاری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه نیز اظهار داشت: استان‌های مختلف هرکدام طرح جامع ساماندهی اربعین را تهیه کرده‌اند.

وی افزود: خدمات ارائه شده باید ثابت باشد تا در سال‌های آینده هم بتوان از آنها استفاده کرد و از دوباره‌کاری هرساله اجتناب شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه بیان داشت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا علاوه بر سه استان مرزی، سه استان پشتیبان و همسایه هم علاوه برطرح ساماندهی یک طرح جایگزین هم داشته باشند تا در صورت بسته شدن هر یک از مرزها استانهای دیگر خدمات ارائه دهند.

استاندار کرمانشاه هم گفت که از روز شنبه شمارش معکوس برای آمادگی پذیرایی از زوار اربعین در استان کرمانشاه شروع می‌شود و دستگاه‌ها باید هرچه سریعتر نواقص موجود را برطرف کنند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

حسینی کیا در گفتگو با مرصاد:

حامیان فتنه باید از دولت کنار گذاشته شوند /مشکلات اقتصادی دستاویز فتنه جدید

مرصادنیوز: نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم کنار گذاشتن حامیان فتنه از دولت بر دستاویز قرار گرفتن مشکلات معیشتی برای فتنه جدید تصریح کرد که رهبر معظم انقلاب پیشتر هشدار دادند.

پربازدیدها