کد مطلب: 358200
سه‌شنبه ۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۷:۲۸

ردپای یک حزب پولدار در انتصابات!

«پول» و «پُست»

مرصادنیوز: روند حاکم بر انتصابات استان کرمانشاه حاکی از ردپای یک حزب پولدار و نقش پررنگ این حزب در انتخاب و چینش مدیران همسو با آن دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،عزل و نصب های فاقد وجاهت کارشناسی و معقول در انتصاب مدیران ارشد و روی کار آمدن مدیران سفارشی که به پیاده کردن مدیریت سفارشی هم مشغول هستند قطعا ضررهای جبران‌ناپذیری را به پیکره نهادها و سازمانها وارد می‌کند.

ناکارآمدی مدیریتی و از بین رفتن فرصت‌ها و دست و پا زدن کرمانشاه در رده‌های آخر شاخص‌های توسعه حاصل انتصاباتی است که دستخوش دخالت‌های نامبارک شده و این وضعیت را برای ما رقم زده است.

روند حاکم بر عزل و نصب‌های استان همواره نشان داده که توجه چندانی به شایسته‌سالاری که از مولفه‌های مهم توسعه پایدار است صورت نمی‌گیرد و لابی احزاب و جریان‌های سیاسی همیشه در این زمینه حرف اول را زده است.

گاهی مدیرانی با رزومه‌های خالی در پست های حساسی گمارده شده‌اند که علاوه بر اینکه کرمانشاه را از قطار توسعه عقب نگه داشته بلکه این معضل به شکلی حادتر چرخ توسعه استان را متوقف کرده وهمین موضوع باعث شده امروز شاهد چنبره آسیب‌های اجتماعی و مشکلات اقتصادی بر استانی باشیم که زمانی استان پنجم بود.

هرچند همه ما به خوبی واقفیم که کرمانشاه دیگر فرصت آزمون و خطا ندارد و نباید به میدانی برای آزمودن مدیران ناآزموده تبدیل شود و این استان امروز بیش از هر چیز دیگری تشنه مدیریت توانمند و کارآزموده و کاربلد است، اما روند انتصابات حاکی از این است که طی سالهای اخیر شاهد نفوذ یک حزب پولدار در انتصابات مدیران بدون توجه به ملاک‌هایی همچون کارایی و توانایی مدیریتی و... هستیم.

این حزب پولدار که در تقسیم پست‌ها تنها به فکر منافع خود هستند و سعی در انتخاب مهره‌های مورد نظر و حمایت خود را در بدنه مدیریتی داشته و در برهه‌های این موضوع را هم علنا این درخواست را بیان کرده است.

خبرنگار مرصاد در حال بررسی موضوع جریان پشت انتصابات است و به زودی این موضوع را بیشتر با مردم در جریان خواهیم گذاشت.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

دانشمند کرمانشاهی در تبیین راهکارهای عملی شدن فرامین رهبر انقلاب:

خودکفایی در علم قدرت‌آفرین است /جنگ علمی را جدی بگیریم

مرصادنیوز: دانشمند کرمانشاهی جنگ امروز دنیا را یک جنگ علمی می‌داند و معتقد است خودکفایی علمی قدرت‌آفرین است.

بیانیه ستاد امر به‌معروف و نهی از منکر در محکومیت جشنواره ضدارزشی؛

حرکت ضداخلاقی رقص زنان در قصرشیرین اهانت به خون شهدا بود

مدیرکل حج و زیارت کرمانشاه عنوان کرد:

اعزام 1100 کرمانشاهی به عتبات عالیات در نوروز 98

پربازدیدها