کد مطلب: 358382
پنجشنبه ۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۱:۳۱

گزارش:

سرویس مدارس دانش آموزان مهمترین دغدغه والدین سرپل ذهابی/ فعالیت غیر بومی ها مشکل ساز شد

مرصادنیوز: با توجه به کثرت جمعیت غیربومی و کارگران ساختمانی در شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب،شرایط ایاب و ذهاب دانش آموزان و سرویس مدارس از مهمترین دغدغه های والدین سرپل ذهابی می باشد که به کارگیری هشدارهای لازم مسئولین ، موجب کاهش آسیب های جدی نیز می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل ازبازی دراز، با توجه به کثرت جمعیت غیربومی و کارگران ساختمانی در شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب،شرایط ایاب و ذهاب دانش آموزان و سرویس مدارس از مهمترین دغدغه های والدین سرپل ذهابی می باشد که این روزها حجم ترافیک بالا و تردد ماشین آلات سنگین و فعالیت هزاران نفر کارگرغیربومی در سطح شهر روال عادی و آرامش نسبی تردد برای دانش اموزان و والدین را نیز سلب کرده است.

برای اینکه شاهد اتفاقات ناگواری که به واسطه عدم استفاده از سرویس های مجاز و رفتارهای سلیقه ای که در این رابطه رخ می دهد،نباشیم خبرنگار پایگاه خبری به سراغ جمعی از مسئولین مربوطه در شهرستان سرپل ذهاب رفته تا اطلاعات کافی و جامع در اختیار والدین قرار دهد.

 

والدین سرپل ذهابی دراستفاده از سرویس مدارس هشیار باشند

هشدارهای نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی را شوخی نگیرید و یادتان باشد همین امروز آنها را به فرزندان تان منتقل کنید. در سال تحصیلی جاری؛با توجه به شرایط حاکم بر شهرستان و اسکان افراد غریبه توصیه های ویژه ای برای دانش آموزان و والدین گوشزد می شود تا آسیب ها را کاهش دهد و لذا از اهمیت آن غافل نشوید.

پلیس راهنمایی و رانندگی سرهنگ سیروس فلاحی درگفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: نقص فنی، عدم صلاحیت راننده، نداشتن برچسب و کارت سرویس مدارس، سوار کردن بیش از حد مجاز دانش آموزان و نداشتن معاینه فنی از جمله مواردی است که پلیس حتما برابر وظایف خود با آن‌ها برخورد می کند.

وی با اشاره به اینکه مسولان مدارس باید اهمیت موضوع و مسئولیت رانندگان سرویس مدارس را به آنان گوشزد کنند، تصریح کرد: مدیران مدارس و خانواده ها باید از رانندگان متاهل که دارای گواهینامه مجاز بوده و تخلفات عمده  ندارند، استفاده کنند. والدین دانش آموزان مطمئن باشند که سخت گیری پلیس در خصوص سرویس مدارس صرفا برای ارتقاء ایمنی دانش آموزان و آسایش خانواده است.

وی به رانندگان سرویس مدارس هشدارداد: حتی دانش‌آموزانی که درون خودرو سرویس مدارس نشسته‌اند، به مثابه همیار پلیس می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی راننده سرویس مدرسه‌شان، مورد را به راننده گوشزد کنند.‏

در ادامه فرمانده نیروی انتظامی سرپل ذهاب توصیه های به خانواده‌های دانش‌آموزان گوشزد کرد و گفت و گفت: پلیس آگاهی ناجا هم توصیه‌هایی به خانواده‌های دانش‌آموزان دارد که رعایت آن‌ها می‌تواند در پیشگیری از وقوع حوادث و تامین امنیت فرزندان‌شان، موثر واقع شود:.

‏وی افزود: به فرزندان خود بیاموزید شماره تلفن، نشانی محل زندگی و تلفن یکی از بستگان خود را به خاطر بسپارد و در مواقع اضطراری با شما و یا آنان، تماس بگیرند.‏

‏در ادامه گفت:  نشانی و شماره تلفن اضطراری خود را در اختیار مدرسه، مهدکودک و سرویس فرزندانتان قرار دهید.‏ به فرزند خود بیاموزید در مسیر مدرسه تا منزل و بالعکس، از ارتباط گرفتن با افراد ناشناس خودداری کند و سوار خودرو‌های ناشناس نشود.‏ دانش‌آموزان اگر رفتار ناشایستی از راننده دیدند، حتما آن را به مسئولان مدرسه ویا والدین‌شان اطلاع دهند.

وی تاکید کرد: در انتخاب سرویس مدرسه برای کودکان به طور مستقیم اقدام کنید و با نظر اولیای مدرسه نسبت به کرایه سرویس برای فرزندانتان مبادرت ورزید.‏ هنگام سوار شدن کودکان کم سن و سال‌تر ( دوره ابتدایی ) به سرویس مدارس حتما باید والدین حضور داشته باشند تا احیانا کودکان سوار خودرو دیگری نشوند.هنگام اعزام فرزندان بخصوص کودکان مقطع ابتدایی به مدرسه، از آراستن آنان به طلا و جواهر خودداری کنید.‏

‏یاری در ادامه گفت: به اولیای مدارس و مهدکودک اطلاع دهید غیر از شما، چه کسانی مجازند برای بردن فرزندانتان، به آنها مراجعه ‌کنند.‏ روزانه به‌دقت به ظاهر فرزندانتان نگاه کنید و متوجه باشید که چه لباسی به تن می‌کنند.‏ هنگام ترک خودرو به منظور همراهی فرزندانتان تا داخل مدرسه، دقت کنید که درها و شیشه‌های آن کاملا بسته باشد و درصورت امکان، از قفل فرمان یا پدال و وسایل بازدارنده، استفاده کنید.‏

‏ وی درسخنان پایانی خود به ایستگاه انتظاراشاره کرد و گفت:مکان انتظار کشیدن فرزندان به خصوص کودکان شما برای از راه رسیدن سرویس، باید امن باشد. این مکان‌ها باید از نور و روشنایی مطلوبی برخوردار باشند، به‌ویژه در روزهای زمـستانی که صبح‌ها هوا دیرتر روشن می‌شود.همچنین ورود و خروج به ایستگاه انتظار باید آسان و از خیابان اصلی به اندازه کافی فاصله داشته باشد. هنگام بارش برف باید ایستگاه انتظار تمیز و قابل تردد باشد.‏

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

وزارت «بهداشت» پاسخگو باشد؛

اقدام جنجالی دانشگاه علوم پزشکی / پرداخت حق «محرومیت از مطب» به کارکنان رشته‌های نامرتبط!

مرصادنیوز: پرداخت حق محرومیت از مطب در حالی که باید بر اساس قانون به کارکنان رشته‌های مرتبط با پزشکی پرداخت شود اما کارکنان دانشگاه علوم پزشکی در رشته‌های کاملا نامرتبط هم از این حق استفاده می‌کنند.