کد مطلب: 358382
پنجشنبه ۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۱:۳۱

گزارش:

سرویس مدارس دانش آموزان مهمترین دغدغه والدین سرپل ذهابی/ فعالیت غیر بومی ها مشکل ساز شد

مرصادنیوز: با توجه به کثرت جمعیت غیربومی و کارگران ساختمانی در شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب،شرایط ایاب و ذهاب دانش آموزان و سرویس مدارس از مهمترین دغدغه های والدین سرپل ذهابی می باشد که به کارگیری هشدارهای لازم مسئولین ، موجب کاهش آسیب های جدی نیز می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل ازبازی دراز، با توجه به کثرت جمعیت غیربومی و کارگران ساختمانی در شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب،شرایط ایاب و ذهاب دانش آموزان و سرویس مدارس از مهمترین دغدغه های والدین سرپل ذهابی می باشد که این روزها حجم ترافیک بالا و تردد ماشین آلات سنگین و فعالیت هزاران نفر کارگرغیربومی در سطح شهر روال عادی و آرامش نسبی تردد برای دانش اموزان و والدین را نیز سلب کرده است.

برای اینکه شاهد اتفاقات ناگواری که به واسطه عدم استفاده از سرویس های مجاز و رفتارهای سلیقه ای که در این رابطه رخ می دهد،نباشیم خبرنگار پایگاه خبری به سراغ جمعی از مسئولین مربوطه در شهرستان سرپل ذهاب رفته تا اطلاعات کافی و جامع در اختیار والدین قرار دهد.

 

والدین سرپل ذهابی دراستفاده از سرویس مدارس هشیار باشند

هشدارهای نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی را شوخی نگیرید و یادتان باشد همین امروز آنها را به فرزندان تان منتقل کنید. در سال تحصیلی جاری؛با توجه به شرایط حاکم بر شهرستان و اسکان افراد غریبه توصیه های ویژه ای برای دانش آموزان و والدین گوشزد می شود تا آسیب ها را کاهش دهد و لذا از اهمیت آن غافل نشوید.

پلیس راهنمایی و رانندگی سرهنگ سیروس فلاحی درگفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: نقص فنی، عدم صلاحیت راننده، نداشتن برچسب و کارت سرویس مدارس، سوار کردن بیش از حد مجاز دانش آموزان و نداشتن معاینه فنی از جمله مواردی است که پلیس حتما برابر وظایف خود با آن‌ها برخورد می کند.

وی با اشاره به اینکه مسولان مدارس باید اهمیت موضوع و مسئولیت رانندگان سرویس مدارس را به آنان گوشزد کنند، تصریح کرد: مدیران مدارس و خانواده ها باید از رانندگان متاهل که دارای گواهینامه مجاز بوده و تخلفات عمده  ندارند، استفاده کنند. والدین دانش آموزان مطمئن باشند که سخت گیری پلیس در خصوص سرویس مدارس صرفا برای ارتقاء ایمنی دانش آموزان و آسایش خانواده است.

وی به رانندگان سرویس مدارس هشدارداد: حتی دانش‌آموزانی که درون خودرو سرویس مدارس نشسته‌اند، به مثابه همیار پلیس می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی راننده سرویس مدرسه‌شان، مورد را به راننده گوشزد کنند.‏

در ادامه فرمانده نیروی انتظامی سرپل ذهاب توصیه های به خانواده‌های دانش‌آموزان گوشزد کرد و گفت و گفت: پلیس آگاهی ناجا هم توصیه‌هایی به خانواده‌های دانش‌آموزان دارد که رعایت آن‌ها می‌تواند در پیشگیری از وقوع حوادث و تامین امنیت فرزندان‌شان، موثر واقع شود:.

‏وی افزود: به فرزندان خود بیاموزید شماره تلفن، نشانی محل زندگی و تلفن یکی از بستگان خود را به خاطر بسپارد و در مواقع اضطراری با شما و یا آنان، تماس بگیرند.‏

‏در ادامه گفت:  نشانی و شماره تلفن اضطراری خود را در اختیار مدرسه، مهدکودک و سرویس فرزندانتان قرار دهید.‏ به فرزند خود بیاموزید در مسیر مدرسه تا منزل و بالعکس، از ارتباط گرفتن با افراد ناشناس خودداری کند و سوار خودرو‌های ناشناس نشود.‏ دانش‌آموزان اگر رفتار ناشایستی از راننده دیدند، حتما آن را به مسئولان مدرسه ویا والدین‌شان اطلاع دهند.

وی تاکید کرد: در انتخاب سرویس مدرسه برای کودکان به طور مستقیم اقدام کنید و با نظر اولیای مدرسه نسبت به کرایه سرویس برای فرزندانتان مبادرت ورزید.‏ هنگام سوار شدن کودکان کم سن و سال‌تر ( دوره ابتدایی ) به سرویس مدارس حتما باید والدین حضور داشته باشند تا احیانا کودکان سوار خودرو دیگری نشوند.هنگام اعزام فرزندان بخصوص کودکان مقطع ابتدایی به مدرسه، از آراستن آنان به طلا و جواهر خودداری کنید.‏

‏یاری در ادامه گفت: به اولیای مدارس و مهدکودک اطلاع دهید غیر از شما، چه کسانی مجازند برای بردن فرزندانتان، به آنها مراجعه ‌کنند.‏ روزانه به‌دقت به ظاهر فرزندانتان نگاه کنید و متوجه باشید که چه لباسی به تن می‌کنند.‏ هنگام ترک خودرو به منظور همراهی فرزندانتان تا داخل مدرسه، دقت کنید که درها و شیشه‌های آن کاملا بسته باشد و درصورت امکان، از قفل فرمان یا پدال و وسایل بازدارنده، استفاده کنید.‏

‏ وی درسخنان پایانی خود به ایستگاه انتظاراشاره کرد و گفت:مکان انتظار کشیدن فرزندان به خصوص کودکان شما برای از راه رسیدن سرویس، باید امن باشد. این مکان‌ها باید از نور و روشنایی مطلوبی برخوردار باشند، به‌ویژه در روزهای زمـستانی که صبح‌ها هوا دیرتر روشن می‌شود.همچنین ورود و خروج به ایستگاه انتظار باید آسان و از خیابان اصلی به اندازه کافی فاصله داشته باشد. هنگام بارش برف باید ایستگاه انتظار تمیز و قابل تردد باشد.‏

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

نماینده مردم سنقر در مجلس:

اقدامات قوه‌قضاییه گامی برای ترمیم اعتماد مردم و حاکمیت است

مرصادنیوز: نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی، اقدامات اخیر قوه‌قضاییه را گامی در راستای تحکیم و ترمیم حاکمیت و مردم و شایسته تقدیر دانست.

پربازدیدها