کد مطلب: 358385
پنجشنبه ۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۱:۴۸

مدیرکل دامپزشکی کرمانشاه عنوان کرد

ممنوعیت عرضه پرندگان وحشی در کرمانشاه

مرصادنیوز: مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه از ممنوعیت عرضه پرندگان وحشی خبر داد و گفت: با عرضه کنندگان این پرندگان برخورد جدی می شود.

دکتر نادر پرور در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، اظهار داشت: بر اساس نظر محیط زیست خرید و فروش پرندگان وحشی ممنوع است و جدای از حساسیت های این سازمان محیط زیست، دامپزشکی نیز از نظر انتقال بیماری های واگیر بین پرندگان و بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان حساسیت ویژه ای را در این فضا ایجاد کرده است.

وی افزود: از آنجا که هیچ اعمال نظارتی بر روی این پرندگان وحشی انجام نمی شود ورود آن ها به محل تجمع پرندگان زینتی، بومی، سنتی و صنعتی احتمال انتقال بیماری را تشدید می کند بنابراین ما با عرضه آن مخالف هستیم.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه خواستار برخورد قاطع در این باره شد و گفت: در این راستا با سازمان محیط زیست نشست های مشترکی داشتیم و با طرح بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به عنوان یک بیماری خطرناک خواستار برخوردی جدی شدیم.

وی افزود: در صورت نیازنسبت به تشکیل گشتهای مشترک با محیط زیست برای برخورد با عرضه کنندگان پرندگان وحشی اقدام خواهیم کرد.

دکتر پرور خاطرنشان کرد: با نزدیک شدن به فصل سرد سال و زمان مهاجرت پرندگان احتمال شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان وجود دارد بنابراین باید در اسرع وقت هرگونه تلفات در میان طیور به سامانه ۱۵۱۲ یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ اطلاع رسانی شود تا اقدامات مقابله ای انجام شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

حسینی کیا در گفتگو با مرصاد:

حامیان فتنه باید از دولت کنار گذاشته شوند /مشکلات اقتصادی دستاویز فتنه جدید

مرصادنیوز: نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم کنار گذاشتن حامیان فتنه از دولت بر دستاویز قرار گرفتن مشکلات معیشتی برای فتنه جدید تصریح کرد که رهبر معظم انقلاب پیشتر هشدار دادند.

پربازدیدها