کد مطلب: 358427
جمعه ۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۰:۲۷

تکذیب آمار گزارش پخش شده قاچاق سوخت سیستان وبلوچستان در رسانه ملی

مرصادنیوز: دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سیستان وبلوچستان از غیرواقعی بودن حجم آمار قاچاق در این استان که از رسانه ملی پخش شد خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  محمد محبی در گفتگو با عصرهامون اظهار کرد: روز گذشته خبری مبنی بر قاچاق روزانه 15 میلیون لیتر قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان خبر داد که تکذیب می شود. 
به گفته محبی، خبرنگاری که نسبت به تهیه این گزارش اقدام کرده بود نسبت به بررسی فرآیند درست عمل کرده بود اما آنچه از آمار عددی قاچاق روزانه سوخت داده بود کاملاً غیرواقعی و بر خلاف تصور بود.
وی با اشاره به گزارشی که از شبکه یک و خبر شبکه دو رسانه ملی پخش شد افزود: دستگاه های متولی هیچ نظارتی در مرکز کشور ندارند و همه به این امید هستند که در مرز، استان هایی مانند سیستان وبلوچستان و هرمزگان و خراسان جنوبی و کردستان قرار است با این امر مقابله کنند و گویا دیگران هیچ وظیفه ای در خصوص مقابله با قاچاق سوخت ندارند.
محبی خاطرنشان کرد: در گزارشی که شب گذشته از شبکه های مختلف رسانه ملی منتشر شد از لحاظ نحوه قاچاق و فرآیند کلی درست بود و خبرنگار به درستی و با کوشش زیاد موفق شده بود این روند را مورد بررسی قرار بدهد اما آنچه از آمار قاچاق روزانه داده بود صحت نداشت.
وی ادامه داد: در گزارش پخش شده از رسانه ملی قید شده بود که روزانه 10 میلیون لیتر بنزین و 5 میلیون لیتر نفتگاز از استان سیستان وبلوچستان قاچاق می شود که کاملاً تکذیب می شود و این آمار بسیار پایین تر از رقم اعلام شده در گزارش است.
محبی تاکید کرد:  بیشترین شاهراه خروج سوخت از هرمزگان و بعد مربوط به سیستان وبلوچستان و خراسان جنوبی است و این نکته نباید فراموش شود که قیمت سوخت در غرب کشور بیشتر از شرق کشور است و  میل به قاچاق در غرب کشور بیشتر است که نکته حائز اهمیتی می باشد.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سیستان وبلوچستان تصریح کرد: خبرنگار در گزارش خود اعلام کرده بود که روزانه 15 میلیون لیتر سوخت قاچاق از این استان خارج می شود که اگر بر اساس گزارش خبرنگار یک حساب سرانگشتی انجام دهیم بدین معنی است که خروج 15 میلیون لیتر معادل فعالیت روزانه 535 نفتکش 28هزار لیتری در جاده های استان است که این حجم ورودی در استان غیرقابل قبول است. 
وی گفت: اگر باز هم به مطالب منتشر شده در گزارش استناد کنیم که قید شده بود از طریق اتوبوس ها نیز این امر انجام می شود روزانه باید چند هزار دستگاه اتوبوس در جاده های استان به منظور قاچاق سوخت تردد کنند که باز هم این رقم غیرمنطقی و خلاف واقع است.
محبی با اشاره به اینکه کل مصرف روزانه استان سیستان وبلوچستان 2میلیون و 200 هزار لیتر در همه بخش ها است ادامه داد: قبول داریم که 80درصد سوختی که وارد استان می شود از مرکز کشور و به دلیل نبود نظارت ها در این حوزه است ولی همه این سوخت متوجه سیستان وبلوچستان نیست و بخشی از آن به هرمزگان، خراسان جنوبی سایر نقاط می رود.
محبی هشدار داد: با انجام نظارت های دقیق و روزانه موفق شدیم صف های طولانی سوخت در سیستان وبلوچستان را مهار کنیم اما هشدار می دهیم که این مشکل به زودی به استان های مرکزی نیز سرایت خواهد کرد و در حال حاضر نیز بر اساس گزارشاتی که رسیده این کار در حال اجراست که باید سریعاً اقدامی عاجل صورت گیرد.
انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر معظم انقلاب:

تحول در قوه قضائیه را بدون اغماض عملیاتی کنید

مرصادنیوز: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به برنامه تهیه‌شده برای تحول در قوه قضائیه، خطاب به رئیس دستگاه قضا گفتند: همین برنامه‌ خوبی که تهیه و تدوین شده را، طبق زمان‌بندی و بدون اغماض پیش ببرید و عملیاتی کنید.

آبی بر آتشِ هجمه‌های بی‌پروا

اعتمادسازی با سرمشق‌هایی جدید قضایی

پرواز روح را در مشهد‌الشهدای غرب تجربه کنید؛

رونق گردشگری جنگ در سرزمین مجاهدت‌های خاموش

پربازدیدها