کد مطلب: 359006
پنجشنبه ۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۳:۲۳

گزارش:

دست کوتاه 5000 خانوار زلزله‌زده از کمک‌های هلال‌احمر

مرصادنیوز: حدود 5000 خانوار زلزله‌زده از کمک 2 میلیون و 300 هزار تومانی جمعیت هلال‌احمر هیچ سهمی نبرده‌اند و به دلیل بی‌برنامه‌گی مسئولان این تبعیض بی‌پایه مورد اعتراض مردم قرار گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد و به نقل از بازی دراز، پرداخت کمک‌هزینه ۲میلیون تومانی هلال‌احمر برای زلزله‌زدگان استان کرمانشاه تصمیمی بود که پس از وقوع زلزله 7.3 دهم ریشتری آبان ماه در استان کرمانشاه و کش و قوس های زیادی به مرحله اجرا درآمد.

در ابتدای کار بنا به شرایطی، تسهیلات به تخریبی های نوع یک و دو تعلق گرفت و زلزله‌زدگان به آن چشم امید دوختند تا بلکه این کمک بلاعوض گوشه ای از نیازهای بی پایان ویرانی زلزله را نیز جبران کند.

پس از گذشت بیش از 11 ماه از زلزله آبان ماه سال گذشته برخی از صاحبان واحدهای احداثی همچنان از نحوه توزیع این تسهیلات گله مند و ناراضی هستند و منتظر تحقق وعده های مسئولین!

http://www.bazideraz1404.ir/sites/default/files/430f4c99-3372-40e2-b494-a9fc5767f4f6.jpg

برخی از متقاضیان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشتند: ما همچنان بلاتکلیف هستیم و هیچ مسئولی پاسخگوی مطالبات ما نیست، مسئولین نهادهای مربوطه قصور و کوتاهی که در پرداخت تسهیلات به برخی از خانواده ها پیش آمده است به گردن همدیگر می اندازند و ما از دریافت این سهم جا مانده‌ایم.

برخی دیگر از شهروندان نیز به این موضوع انتقاد دارند و می‌گویند: چه کسانی باید جوابگوی سهل انگاری در پرداخت تسهیلات باشند، سرنوشت کمک های نقدی مردمی ارسالی از سراسر کشور ایران و در برخی از نهادهای خارجی برای زلزله زدگان چه شد؟

http://www.bazideraz1404.ir/sites/default/files/636469577084634370.jpg

به منظور اهمیت این موضوع و درخواست مطالبات مردم خبرنگارپایگاه خبری بازی درازبنا به رسالت کاری خود همچون پل ارتباطی بین مردم و مسئولین پیگیرشد و به سراغ مسئولین مربوطه رفت :

بنیاد مسکن آمار غلط داده است

امیریان مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمر استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: جمعیت هلال احمرتصمیمی با هماهنگی مسئولین استان کرمانشاه و شهرستان سرپل ذهاب گرفت که کل مبالغ جمع آوری شده بعنوان کمک به مردم زلزله زده بالغ بر 69 ملیلیارد تومان بین زلزله زدگان به یک تدبیری توزیع کند.

وی افزود: درابتدا پیشنهادهایی داشتیم اعم از تهیه اقلام، اجناس و کالای اساسی برای زلزله زدگان و یا مبلغ در قالب کمک هزینه مسکن در اختیارخانوارها قرار داده شود، اما در جمع بندی نهایی تصمیم بر آن شد که این مبالغ به حساب خانوارهای آسیب دیده اصلی واریز شود.

امیریان ادامه داد: آماری که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در پایان سال 96 به هلال احمر ارائه کرد 35 هزار خانوار آسیب دیده نوع یک و دو بود و جمعیت هلال احمر بر مبنای همین اطلاعات بنیاد مسکن پس از اینکه کد ملی های تکراری حذف شد بین 30 هزار خانوار باقی مانده نیز 69 میلیارد تومان توزیع کرد.

وی با بیان اینکه در آمارهای بنیاد مسکن حداقل 5000 مستاجر نیز معرفی شده بود، گفت: در ابتدای سال 97 آمارهای بنیاد مسکن بنا به دلایلی تغییر کرد و یک سری افراد تخریبی دیگر( نوع یک ) نیز معرفی شدند.

وی در ادامه گفت: در پایان تیرماه سال جاری 4876 خانواری که تخریبی نوع یک هستند از پرداخت مبلغ 2 میلیون و 300 هزار تومان محروم شدند و به حسابشان واریز نشده است مشخص شد و جمعیت هلال احمر بعنوان متولی این کار مقصر نیست و لذا آمار بنیاد مسکن این شرایط برای هلال احمر به وجود آورده است.

این مسئول اذعان داشت: در حال حاضر برای این خانوار هماهنگی بعمل آمده است تا از طریق ستاد جمعیت هلال احمر و یا از طریق ستاد دیگری تدبیری شود تا به نحوی جبران شود.

در ادامه خبرنگار پایگاه خبری بازی دراز به سراغ رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه رفت و موضوع با وی در میان گذاشت بلکه کسانی که از پرداخت تسهیلات جامانده اند به پاسخ سوالات خود نیز برسند.

بنیاد مسکن آمار نداده که غلط باشد!

رضا خواجه ای رییس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اظهارات جمعیت هلال احمردر نحوه پرداخت تسهیلات در قالب ارائه لیست بنیاد مسکن گفت: بنیاد مسکن هیچ آماری از واحدهای آسیب دیده به جمعیت هلال احمر ارائه نکرده است که شرایط پیش آمده بنیاد مسکن مسبب باشد و یا آمارارائه شده درست باشد یا غلط!

http://www.bazideraz1404.ir/sites/default/files/20180513_114855_2.jpg

وی افزود: واحدهای احداثی نوع یک و نوع دو هر 10 روز طی لیستی به ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه ارائه شده است تا دستگاه های اجرایی مبنا بر نیاز خود بتوانند به آمار واحدهای آسیب دیده دسترسی پیدا کرده و ارائه خدمات کنند و از این رو بنیاد مسکن پاسخگویی فعالیت هلال احمر نیست.

خواجه‌ای علت اینکه هر 10 روز یکبار لیست جدید به ستاد مدیریت بحران ارائه شده است را این موضوع عنوان کرد که در شهرستان های همجوار استان کرمانشاه امثال شهرستانهای صحنه، کوزان، روانسر و بخشی از کرمانشاه واحدهای بافت فرسوده داشتند که کارشناسان بنیاد مسکن درحال ارزیابی بودند و تصمیم بر این شد لیست تخریبی های نوع دو هر 10 روز در اختیار ستاد مدیریت بحران گذاشته شود تا متقاضی از آمار جا نماند.

وی ادامه داد: در نهایت 104 هزار واحد از نوع احداثی های یک و دو در کل مناطق زلزله زده استان کرمانشاه به ستاد مدیریت بحران معرفی شدند و همچنین مستاجرینی که زمین دراختیار داشتند و درخواست تسهیلات داشتند که طی یک روز از تهران سامانه باز شد و این لیست ثبت نام شدند و به مدت چهار ماه سامانه ثبت نام جدید در بنیاد مسکن بسته شده است.

حالا باید متقاضیانی که از پرداخت تسهیلات بلاعوض 2 میلیون و 300 هزارتومان جمعیت هلال احمر جا مانده اند منتظر تدبیر مسئولین مربوطه باشند و باید دید این وعده ها تا چه زمانی به طول می انجامد و مسئولین پاسخگوی مطالبات خواهند بود.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

وقتی آرزوهای صدام در «بازی‌دراز» خاک شد؛

یادی از فاتحان قله عرفان در غربت جبهه‌های غرب

مرصادنیوز: 38 سال پیش در همین روزها بود که عملیات غرور‌آفرین بازی‌دراز شکل گرفت و دلیرمردان جبهه‌های غرب آرزوهای صدام برای فتح ایران را برای همیشه در همان سال‌های اول در آنجا خاک کردند.

پربازدیدها