کد مطلب: 359007
پنجشنبه ۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۳:۳۵

مدیرکل بیمه سلامت کرمانشاه عنوان کرد:

پرداخت ۴۳۰۰ میلیارد ریال برای درمان بیمه شدگان سلامت

مرصادنیوز: مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه از پرداخت ۴ هزار و۳۷۰ میلیارد ریال بابت هزینه درمانی بیمه شدگان سلامت در استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، کیومرث مظفری امروز پنج شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته بیمه سلامت برگزار شد، جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت را در کشور ۴۰ میلیون نفر اعلام کرد و اظهار داشت: در حال حاضر یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر در قالب ۵ صندوق در استان تحت حمایت بیمه سلامت هستند.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد جمعیت بیمه شدگان از جمله بیماران خاص دارای دفترچه بیمه رایگان هستند، افزود: طی سال گذشته ۴ هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال بابت هزینه های درمانی به موسسات پرداخت کردیم که سهم بیماران خاص ۲۵۰ میلیارد ریال بوده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: تا کنون۲هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبارات از سازمان برای استان دریافت کردیم که ۳۳ درصد این رقم به صورت اوراق خزانه بوده که بابت مطالبات سال ۹۶ به مراکز دانشگاهی پرداخت کردیم و مابقی بابت هزینه های امسال مصرف شده است.

وی خاطر نشان کرد: مطالبات مراکز بیمارستانی و دانشگاهی تا پایان خرداد ماه سالجاری به صورت ۱۰۰ درصد پرداخت شده است و مدارک مربوط به تیرماه نیز پرداخت خواهیم کرد و عملا می توان گفت پرداخت ها تاکنون به روز شده است.

مظفری در ادامه به طرح های عظیمی که از سال ۷۵ تا کنون در سازمان بیمه سلامت اجرا شده اشاره کرد و گفت: بیمه ملی روستایی با ۷۰۰ نفر عضو، بیمه بستری، ارتقاء بیمه روستایی و عشایر، طرح ملی بیمه ایرانیان که ۸۰ درصد جمعیت استان را شامل می شود از جمله آن طرح هاست.

وی ابراز داشت: درمان حدود ۹۷۰ هزار نفر از بیمه شدگان ما که فاقد هر نوع بیمه ای هستند رایگان است که از این میزان ۶۰۰ هزار نفر مربوط به بیمه روستایی و ۳۷۰ هزار نفر مربوط به بیمه سلامت همگانی است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه از راه اندازی سامانه الکترونیک در مراکز درمانی خبر داد و افزود: با راه اندازی این سامانه الکترونیک ارائه دفترچه در بیمارستان ها و مراکز طرف قرارداد همچون آزمایشگاه، مطب پزشکان و مراکز رادیولوژی حذف می شود.

وی با بیان اینکه بیمه سلامت ماهیانه حدود ۳۵۰ میلیارد ریال هزینه دارد، خاطر نشان کرد: در حوزه بیماران سرپایی ۷۰ درصد هزینه ها به عهده بیمه و ۳۰ درصد به عهده بیمار و در حوزه بستری ۱۰ درصد به عهده بیمار و ۹۰ درصد را بیمه سلامت پرداخت می کند.

وی ادامه داد: حدود یک هزار و ۷۰۰ بیمار خاص اعم از هموفیلی، ام اس، تالاسمی تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که ۹۵ درصد هزینه های آنها را بیمه تقبل می کند و فقط پنج درصد از داروهای بیماران ام اس تحت پوشش نیستند.

وی با بیان اینکه دفترچه های بیمه سلامت در همه مراکز درمانی قابل پذیرش هستند، یادآور شد: هیچ محدودیتی برای بیمه شهروندان وجود ندارد و همه می توانند در قالب بیمه ایرانیان بیمه شوند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

وقتی آرزوهای صدام در «بازی‌دراز» خاک شد؛

یادی از فاتحان قله عرفان در غربت جبهه‌های غرب

مرصادنیوز: 38 سال پیش در همین روزها بود که عملیات غرور‌آفرین بازی‌دراز شکل گرفت و دلیرمردان جبهه‌های غرب آرزوهای صدام برای فتح ایران را برای همیشه در همان سال‌های اول در آنجا خاک کردند.

پربازدیدها