کد مطلب: 359060
جمعه ۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۶:۳

آیت‌الله علما:

نظام مقدس جمهوری اسلامی افق‌های روشنی دارد

مرصادنیوز: امام جمعه کرمانشاه ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت نخبگان در پیشبرد امور گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افق‌های روشنی پیش رو دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته کرمانشاه ضمن دعوت همگان به تقوای الهی اظهار داشت: انسا باید در مقابل هوا و هوس های دنیایی تقوای الهی پیشه کند و بداند که منافع تقوا بیشتر به خود انسان بازمی‌گردد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به پیش رو بودن ایام اربعین حسینی (ع) و آمادگی مردم استان کرمانشاه برای پذیرایی از زوار عتبات عالیات اشاره کرد و افزود:‌این میزبانی برای مردم ما افتخاری بزرگ است.

خطیب جمعه کرمانشاه، حراست و پاسداری از دین اسلام و ارزش های والای آنرا از پیام های واقعه عاشورا برشمرد و تصریح کرد: امروز ما باید این ارزش های ناب را به نسل جدید منتقل کنیم.

آیت‌الله علما همچنین اشاره‌ای به تدوین سند چشم‌انداز ۵۰ سال آینده انقلاب از سوی مقام معظم رهبری داشت وگفت: این برنامه با تاکید معظم‌له در خصوص رعایت شاخص های اسلامی و انقلابی توسط کارشناسان، علما و نخبگان متعددی در دست تدوین است.

وی لزوم استفاده از ظرفیت نخبگان در پیش برد امور کشور را مورد تاکید قرار داد و افزود: مقام معظم رهبری در دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی با ایشان، نیاز کشور به پیشرفت علمی را مورد تاکید قرار دادند.

امام جمعه کرمانشاه از نخبگان به عنوان سرمایه‌ها کشور یاد کرد و ادامه داد: علم برای جامعه قدرت و قاطعیت به همراه دارد و این نخبگان که در مقدرات کشور با بینش اسلامی دخالت هوشیارانه و آگاهانه دارند ثروت عظیمی برای کشور محسوب شده و باید این ظرفیت تقویت شود.

آیت‌الله علما با اشاره به جایگاه علمی کشور در جهان و پیشرفت‌های روزافزون دانشمندان ایرانی در علوم مختلف گفت: امروز افق‌های روشنی پیش روی نظام اسلامی قرار دارد.

وی همچنین اشاره‌ای به مناسبت‌ها هفته پیش رو از جمله سالروز درگذشت آیت‌الله مهدوی کنی، روز برنامه‌ریزی و آمار و سالروز شهادت آیت‌اله مصطفی خمینی فرزند امام راحل داشت.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

 سردار ریحانی در گفتگو با مرصاد خبر داد:

ارسال کمک‌های سپاه نبی‌اکرم (ص) کرمانشاه به سیل‌زدگان

مرصادنیوز: فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه اظهار داشت: کمک‌های سپاه نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه برای کمک به سیل‌زدگان ارسال شده است.

پربازدیدها