کد مطلب: 360276
جمعه ۱۳۹۷/۸/۱۱ - ۱۱:۴۷

دعوت ائمه جمعه شهرستان‌های کرمانشاه به حضور گسترده در راهپیمایی 13 آبان؛

13 آبان؛ نمایش «غیرت» انقلابی / عبور از دیوار تحریم با «اتحاد ملت»

مرصادنیوز: ائمه جمعه شهرستان‌های استان کرمانشاه ضمن دعوت از مردم شریف ایران اسلامی برای حضور گسترده در راهپیمایی یوم‌الله 13 آبان، این روز را روز نمایش غیرت انقلابی دانستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، لابه‌لای تقویم پرافتخار ما ایرانیان، روزهایی هست که که بیشتر از همه خودنمایی می‌کنند؛ مثل همین 13 آبان که تاریخ مهمی در جریان پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی ایران شد.

روزی که نماد استکبارستیزی است و چندین واقعه مهم را در دل خود دارد؛ اولین واقعه تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه در سال 1343 است، دومین واقعه کشتار دانش آموزان بی گناه در سال 1357 و سومین رویداد نیز تسخیر لانه جاسوسی در سال 1358 توسط دانشجویان پیرو خط امام است.

13 آبان روزی بود که در پیش روی جهان، مستکبران دنیا در برابر عظمت مردم ایران زانو زد و دانشجویان پیرو خط امام در آن روز با حماسه آفرینی‌شان آخرین امید آمریکای جنایتکار را برای ایجاد خلل در عزم و خواست مردم ناامید کردند.

ائمه جمعه شهرستان‌های کرمانشاه در گفتگو با مرصاد با دعوت مردم به حضور گسترده در این راهپیمایی، این حضور را مایه اقتدار نظام جمهوری اسلامی و مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان دانستند.

شعار مرگ بر آمریکا تا تغییر سیاست‌های غلط این کشور ادامه دارد

حجت الاسلام مهری، امام جمعه اسلام آبادغرب در گفتگو با مرصاد اظهار داشت: 13 آبان روز شکوفایی جوان مومن انقلابی است.

وی افزود: پیوند روز دانش آموز با روز ملى مبارزه با استكبار جهانى سبب پیشتازى جوانگرایى در عرصه آمریكاستیزى و استكبارستیزى شده است.

امام جمعه اسلام‌آبادغرب گفت: جنایات آمریكا و استمرار آن تا ۱۳ آبان امسال كه از سوى رئیس جمهور این كشور موعد شروع دور جدید تحریم‌هاى نفتى تعیین گردیده سبب شده تا شعار مرگ بر آمریكا به شعورى ضد آمریكایى نه در ایران بلكه سراسر جهان تبدیل شود.

حجت‌الاسلام مهری بیان داشت: شعار مرگ بر آمریكا به واكنش ملت ایران به رفتارهاى خصمانه این كشور در ایران باز مى‌گردد كه با فلسفه انقلاب اسلامى نیز همخوانى داشت، لذا در بیان ریشه‌هاى شكل‌گیرى این شعار مى‌توان به ماهیت سلطه ستیزى، استكبارستیزى، برائت از مستكبران و مشركان، دشمن‌شناسى و بصیرت ملت ایران، سابقه آمریكا در كودتاى ۲۸ مرداد ۳۲، حمایت از رژیم پهلوى، تلاش براى مقابله با قیام ملت ایران و تحمیل جنگ و تحریم‌هاى اقتصادى اشاره كرد.

وی خاطرنشان کرد: شعار مرگ بر آمریكا از همان ابتداى طرح آن مخالفانى هم داشته است كه برخى با آن‌ها برداشت‌هاى انحرافى از مباحث دینى و اخلاقى نظیر لزوم عدم تعیین مصداق براى استكبار و یا پرهیز مومنان از نفرین و لعن همراه بوده است، اما تبارشناسى مخالفان نشان مى‌دهد این مخالفت‌هایى كه از سوى جبهه ملى، نهضت آزادى، برخى تكنوكرات‌ها به بهانه تنش زدایى، و جریان تجدید نظرطلب به‌دلیل تسلیم پذیرى در مقابل قدرت آمریكا داراى پشتوانه اعتقادى و حتى برنامه‌ریزى براى بازگرداندن آمریكا به كشور صورت‌گرفته و مى‌گیرد.

امام جمعه اسلام‌آباد غرب افزود: شعار مرگ بر آمریكا بنا به دلایل عقلى و نقلى زیادى باید استمرار داشته باشد از جمله آن‌كه كینه توزى آمریكا علیه كشورمان در قالب‌هاى مختلف جنگ رسانه اى، اقتصادى، سیاسى و فرهنگى ادامه دارد.

حجت‌الاسلام مهری بیان داشت: ایادى آمریكا در ایران و سراسر جهان براى كاهش نفرت عمومى از این كشور هزینه مى‌كنند، این شعار به باور امام راحل(ره) داراى اثر وضعى و تأثیر عملى است، حذف شعار آمریكا با هدف دفاع از این كشور و وادار كردن مردم به توبه در نگاه به آمریكا است، امروز شعار مرگ بر آمریكا ملت ایران فراگیر و جهانى شده و تا تغییر راهبردها و سیاست‌هاى غلط آمریكا باید ادامه یابد.

وی تصریح کرد: 13 آبان امسال هم ملت بصیر و انقلابی ایران اسلامی با حضور پر شور و شعور خود یکبار دیگر به دنیا نشان خواهند داد که همچنان بر آرمان‌های نظام اسلامی ایستاده‌اند و هراسی از این تهدیدهای تو خالی و تحریمهای ناجوانمردانه نخواهند داشت.

روزی برای نمایش وحدت و استقامات

ماموستا ملاعبدالله غفوری امام جمعه روانسر هم در گفتگو با مرصاد اظهار داشت: 13 آبان نماد آزادی‌خواهی و استکبارستیزی ملت مقاوم و قهرمان ایران است.

وی 13 آبان را روزی تاریخی در تاریخ انقلاب اسلامی دانست و گفت: راهپیمایی این روز نماد آزادی خواهی و استکبار ستیزی ملت مقاوم و قهرمان ایران است.

امام جمعه روانسر بیان داشت: وقوع سه حادثه مهم در این روز باعث شد که 13 آبان به یک روز مهم و تاریخی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران تبدیل شود.

ماموستا غفوری افزود: تبعید حضرت امام (ره) به ترکیه توسط رژیم طاغوت، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام (ره)، روز دانش آموز و روز استکبار ستیزی از مهمترین مناسبت های این روز است.

ماموستا غفوری با اشاره به حضور ملت بزرگ ایران اسلامی در راهپیمایی روز ۱۳ آبان افزود : مردم شریف و همیشه در صحنه شهرستان روانسر همچون ملت بزرگوار ایران با حضور خود در راهپیمایی ۱۳ آبان پاسخ محکمی به آمریکا و همپیمانانش و همچنین تحریم های به وجود آمده و اظهارات سخیف و دور از منطق و ادب رئیس جمهور آمریکا و مهمتر از آن، اینکه ملت ایران پایبند و وفادار به نظام و انقلاب اسلامی و وحدت و همبستگی هستند.

13 آبان نماد استکبار ستیزی تمام ملت‌های آزادی‌خواه جهان است

حجت الاسلام جواد الیاسی امام جمعه صحنه در گفتگو با مرصاد بیان داشت: در طول پیروزی انقلاب و پس از آن تا کنون رویدادهای متفاوت و مهمی در کشور رخ داده است، اما 13 آبان به دلیل اینکه سه رویداد تاریخی را در خود جای داده است اهمیت و جایگاه ویژه ای دارد.

وی افزود: دستگیری امام خمینی (ره) و تبعید ایشان به ترکیه، به خاک و خون کشیدن و شهادت دانش‌آموزان و همچنین تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان سه حادثه مهمی است که در این روز رخ داده است.

حجت الاسلام الیاسی خاطرنشان کرد: 13 آبان تنها مربوط به جمهوری اسلامی ایران نیست، بلکه نماد استکبارستیزی تمام ملت های آزادی خواه جهان است.

امام جمعه صحنه با بیان اینکه 13 آبان روز مقابله با استکبار جهانی است و باید این روز به خوبی معرفی و زنده نگه داشته شود، تاکید کرد: در این روز مردم باید پرشورتر از همیشه به صحنه بیایند و بهترین فرصت است تا ایران بتواند مواضع خود را نسبت به استکبار نشان داده و اندیشه استکبارستیزی‌اش را تقویت کند و در جوانان انگیزه بیافریند.

وی با اشاره به یاوه‌گویی های رئیس جمهور آمریکا گفت: سخنان ابلهانه ترامپ نشان دهنده کینه توزی نسبت به ایران و شکست سیاست های او در منطقه بوده و در تلاش است سد راه ارزش های اسلامی شود اما با اتحاد و انسجام بین نیروهای انقلاب و رهبری و همچنین وحدت کلمه این توطئه ها خنثی می شود

شکستن هیمنه استکبار و دیوار ستم در 13 آبان

حجت‌الاسلام جواد فاطمی‌نسب امام جمعه سرپل‌ذهاب نیز در گفتگو با خبرنگار مرصاد ضمن گرامیداشت روز 13 آبان ماه اظهار داشت: واقعه 13 آبان به دل های مؤمنان قوت بخشید و غروری مقدس و حماسه آفرین را در آنان زنده کرد.

وی با بیان اینکه در سیزدهم آبان مردم سرافراز ایران به همه مستضعفان جهان نشان داد که دیوار ستم شکستنی است، ادامه داد: هر برگی از تاریخ ایران خاطرات خوش و ناگواری را ورق زده است و بعد از گذشت چند سال تک تک برگه‌های تاریخ این روزها یادآور خاطرات شیرینی از رشادت‌های دانش‌آموزان دوران انقلاب اسلامی است.

امام جمعه سرپل‌‌ذهاب گفت: سیزدهم آبان‌ماه یادآور شهادت جوان 13 ساله بسیجی حسین فهمیده است که حرکت بزرگ این نوجوان برومند برای همیشه در تاریخ دفاع مقدس ثبت شد و این حرکت آن‌قدر تأثیرگذار بود که امام راحل(ره) از شهید فهمیده به عنوان رهبر یاد کردند و این روز به پاس گرامیداشت این شهید بزرگوار به نام دانش‌آموز نام گرفته است.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

 سردار ریحانی در گفتگو با مرصاد خبر داد:

ارسال کمک‌های سپاه نبی‌اکرم (ص) کرمانشاه به سیل‌زدگان

مرصادنیوز: فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه اظهار داشت: کمک‌های سپاه نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه برای کمک به سیل‌زدگان ارسال شده است.

پربازدیدها