کد مطلب: 360714
چهارشنبه ۱۳۹۷/۸/۱۶ - ۱۴:۳۳

گزارش تصویری/

مهرنوش دختری از عشایر لر/تصاویر

مرصادنیوز: مهرنوش ، اهل روستای دره چین منطقه زلقی غربی در استان لرستان زندگی می کند و عاشقانه درس خواندن را دوست دارد ،اما به دلایل مختلف مانند جاده های صعب العبور و کمبود معلم از درس خواندن عقب می ماند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، مهرنوش ، اهل روستای دره چین منطقه زلقی غربی در استان لرستان زندگی می کند و عاشقانه درس خواندن را دوست دارد ،اما به دلایل مختلف مانند جاده های صعب العبور و کمبود معلم از درس خواندن عقب می ماند.

هربار که با پروانه مادرمهرنوش از درس خواندنِ مهرنوش صحبت میکردم، دخترک چشمانش گرد میشد، دست از کار می کشید و فقط به لب های مادر زل میزدتا یک جواب مثبت بشنود. لابلای همه بازیگوشی ها، هیاهو و شیطنت های کودکیِ مهرنوش، دختری دیدم که از پیچ و تاب زندگی درسهای زیادی گرفته بود. از سختی ها گله ای نداشت وزندگی می کرد.

مهرنوش پر از شور و هیجان، میدوید، کاه هاراجابجامیکرد. در کنارش گاهی میخواند، گاهی میرقصید، گاهی شیطنت میکرد تابرادر یک ساله اش را بخنداند.

مهرنوش کودکیش را میکرد ، بدون هیچ عروسکی، بدون بازی کردن با همکلاسی هایش. با همان جثه کوچک و دستان ظریف، هیزم می آورد،خانه را جارو میزد، آتش روشن میکرد،چای برای مهمانان دم میکرد.

مهرنوش قرار هست که فقط امسال به مدرسه برود و درس بخواند. همه آرزوهای درس خواندن مهرنوش در کلاس پنجم به اتمام میرسد. 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

وقتی آرزوهای صدام در «بازی‌دراز» خاک شد؛

یادی از فاتحان قله عرفان در غربت جبهه‌های غرب

مرصادنیوز: 38 سال پیش در همین روزها بود که عملیات غرور‌آفرین بازی‌دراز شکل گرفت و دلیرمردان جبهه‌های غرب آرزوهای صدام برای فتح ایران را برای همیشه در همان سال‌های اول در آنجا خاک کردند.

پربازدیدها