کد مطلب: 360728
پنجشنبه ۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۹:۱۴

یک استاد حوزه:

امام رضا (ع) بهترین الگو برای سبک زندگی اسلامی است /ولایتمداری از دیدگاه امام لازمه ایمان بود

مرصادنیوز: یک استاد حوزه، امام علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) را بهترین الگو برای سبک زندگی اسلامی عنوان کرد.

آیت‌الله سیدعباس میریونسی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ضمن تسلیت شهادت علی بن موسی الرضا(ع) خیرات و برکات عالم هستی را در گرو محبت اهل بیت(ع) دانست و اظهار داشت: برای رسیدن به این برکات باید رفتار و کردار خود را بر اساس سیره و روش اهل بیت(ع) تنظیم کنیم.

وی به بیان خصلت‌های امام رضا( ع) پرداخت و افزود: با اندکی تدبر در زندگی این امام همام می‌توان بهترین الگو برای داشتن سبک زندگی اسلامی را رقم بزنیم.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه کرمانشاه اشاره‌ای به اوضاع سیاسی سخت و متشنج دوره امامت امام رضا(ع) کرد و گفت: با این اوضاع امام هیچ وقت دست از هدایت بشریت بر نداشتند و با تربیت شاگردان بسیاری توانستند سرچشمه هدایت در امور دینی شوند.

آیت‌الله میریونسی یادآور شد: یکی از مسائل مهمی که امام رضا(ع) به آن اهتمام داشتند این بود که ولایت را شرط ایمان معرفی کردند و لازمه ایمان به خدا را ولایتمداری می دانستتند.

این استاد حوزه خاطرنشان کرد: در سایه ولایتمداری برکات بسیاری شامل حال جامعه خواهد شد و تا زمانی که در راستای حفظ آن تلاش کنند تمامی دسیسه‌های شوم دشمنان ناکام خواهد ماند.

آیت‌الله میریونسی به جریانات انحرافی دوران امامت امام رضا(ع) اشاره کرد و ادامه داد: امام در آن شرایط با تفکراتی همچون انکار اصل امامت، منحصر بودن امامت به امام کاظم(ع) و ... مقابله و در خصوص احیای اصل امامت و مسئله مهدویت تلاش کردند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

 سردار ریحانی در گفتگو با مرصاد خبر داد:

ارسال کمک‌های سپاه نبی‌اکرم (ص) کرمانشاه به سیل‌زدگان

مرصادنیوز: فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه اظهار داشت: کمک‌های سپاه نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه برای کمک به سیل‌زدگان ارسال شده است.

پربازدیدها