کد مطلب: 360864
شنبه ۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۳:۲۷

تجری مطرح کرد:

چالش‌های بازسازی مناطق زلزله‌زده با بروکراسی وزارت صمت /کم‌لطفی به زلزله‌زدگان گیلان‌غربی

مرصادنیوز: _نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی گفت: بازسازی مناطق زلزله‌زده با بروکراسی وزارت صمت دچار چالش شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، فرهاد تجری امروز شنبه در آیین افتتاح ۲۰۰۰ واحد مددجویان زلزله‌زده که با حضور رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: در زلزله ای که رخ داد می توان گفت سرعت عمل حوزه کمیته امداد بیش از سایر ارگان‌ها بود که توانستند پیش از تورم و گرانی بیشتر کارها را انجام دهند.

وی افزود: تورم و گرانی که در حال حاضر بر کشور حاکم شده به قشر ضعیف در مناطق زلزله‌زده فشار مضاعفی وارد کرده است.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی به رشادت‌های شهرستان گیلان‌غرب در طول ۸ سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: در زلزله سال گذشته پس از سرپل‌ذهاب، شهرستان گیلان‌غرب بالاترین آسیب را دید اما متاسفانه در بحث بازسازی مورد کم لطفی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: تلاش‌های کمیته امداد در این شهرستان ستودنی است و امروز حاصل زحمات آنها و افتتاح واحدهای تخریبی هستیم که با توجه به افزایش قیمت‌ها توانست کار خود را به اتمام برساند.

تجری بیان کرد: بنیاد مسکن که مسئولیت امر بازسازی را بر عهده گرفت در نظر داشت با قیمت پایین آهن در اختیار مردم قرار دهد، اما سیستم بروکراسی وزارت صنعت، معدن و تجارت سبب شد این توفیق حاصل نشود.

وی خواستار تدبیر خاص برای افزایش تسهیلات و کمک‌های بلاعوض شد و بیان کرد: با اعتبار ۱۰ میلیون تومانی که سال گذشته برای آنها در نظر گرفته شد امروز با این تورم و افزایش قیمت جوابگو نیست.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی گفت: نماد مقاومت بانوان ما در همین روستای گورسفید است که در سختی‌ها و هشت سال دفاع مقدس با جان و دل از کیان اسلامی دفاع کردند.

وی گفت: بحث مرزی شدن گیلان‌غرب را که دور قبلی در مجلس عنوان کردم تاثیرات آن در حقوق معلمان و کارمندان نمایان شد و امیدوارم تاثیرات آن بر زندگی سایر اقشار هم شاهد باشیم.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گیلان‌غرب علی‌رغم نجابت و ویژگی‌های مثبت به دلیل بن‌بست بودن و نداشتن واحدهای صنعتی در امر تولید و اشتغال، یکی از محرومترین مناطق استان است که انتظار درخواست توجه مسئولین به این منطقه را داریم.

کلمات کلیدی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

مرصاد بررسی می‌کند

حیاط خلوت‌های تولید رانت در مرز پرویزخان کجاست؟!

مرصادنیوز: برخی از زیرساخت‌ها و واحدهای مستقر در مرز پرویزخان ظاهرا به حیاط خلوت تولید رانت و قدرت تبدیل و موجب اعتراضات مرزنشینان محروم از فرصت‌های این مرز شده است.

پربازدیدها