کد مطلب: 363053
پنجشنبه ۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۷:۶

اختصاصی مرصاد؛

فاجعه در کمین یک خیابان /فرونشست احتمالی «مدرس» در حوالی «فیروزه»

مرصادنیوز: لایه‌ خاکی زیرین آسفالت‌ خیابان مدرس شهر کرمانشاه در محل مجتمع فیروزه در حال ریزش است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، تا به حال کنجکاو شده‌اید که پشت این دیواره‌های بتنی بی‌ریخت که یک طرف خیابان مدرس را در کنار مسجد جامع بند آورده چه خبر است؟

اینجا در کنار شریان اصلی تردد شهر بنایی با اسکلت بتنی سال‌هاست به حال خود رها شده و روزانه هزاران خودرو از مقابل آن تردد می‌کنند و به خیالشان زیر چهارچرخ‌های متحرکشان محکم است.

سرکی به پشت این دیوارهای بتنی سنگینی که این قسمت را غرق کرده‌اند که بکشید می‌بینید که حدود نیم متر از لایه های خاکی زیرین آسفالت خیابان مدرس ریزش کرده است.

اگر به همین ترتیب چندسال دیگر این مجتمع به حال خود رها شود با تخریب بیشتر این قسمت‌ها احتمال فرونشست این خیابان به دلیل سست شدن دور از ذهن نخواهد بود.

ا

 

نیم قرن از ادعای مسئولان مدیریت شهری کرمانشاه برای تعریض خیابان مدرس می‌گذرد و هنوز در این سالها تنها به ساخت چند مجتمع تجاری بسنده کرده‌اند و حالا این خیابان که هویت شهر کرمانشاه است باید اینگونه تخریب شود.

 

ا

 

ظاهرا درگیری‌های مدیریت شهری کرمانشاه در مجتمع فیروزه فرصت برای فکر کردن به این موضوعات را به مدیران شهرداری نمی‌دهد که هیچ توجهی به پیامدهای مخرب رها کردن این ساختمان نیمه‌کاره ندارند.

واحدهای اطراف این مجتمع هم حال و روز چندان مناسبی ندارند؛ ورود فاضلاب آنها به این مکان جداره‌های آنرا سست کرده و ریزش آنها را محتمل‌تر کرده است.

اا

این پروژه فیروزه که 16 سال قبل کلنگ آن به زمین خورده است هنوز نیمه‌کاره مانده و نتوانسته‌اند پرونده‌اش را ببندند حالا در حال تبدیل شدن به یک معضل است و خطرات بسیاری را متوجه شهروندان کرده است.

ا

لذا با توجه به موارد مطرح شده بهتر است هرچه سریعتر تکلیف این پروژه روشن و ادامه کار از سر گرفته شود تا بیشتر از این برای شهروندان دردسر ایجاد نکند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

نماینده مردم سنقر در مجلس:

اقدامات قوه‌قضاییه گامی برای ترمیم اعتماد مردم و حاکمیت است

مرصادنیوز: نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی، اقدامات اخیر قوه‌قضاییه را گامی در راستای تحکیم و ترمیم حاکمیت و مردم و شایسته تقدیر دانست.

پربازدیدها