کد مطلب: 365713
دوشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۲۱:۵۰

زنگنه:

کرمانشاه باید محور توسعه غرب باشد /ظرفیت مناسب ایجاد صنایع پایین‌دستی پتروشیمی

مرصادنیوز: وزیر نفت با اشاره به ظرفیت‌های مناسب استان کرمانشاه در احداث واحدهای پایین‌دستی پتروشیمی گفت: این استان باید محور توسعه غرب باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، بیژن نامدار زنگنه امشب در همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه در تهران اظهار داشت:  کرمانشاه یک فرصت طلایی برای تجارت با عراق دارد که بسیار مهم است.

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و استعدادهای استان کرمانشاه گفت: آب و خاک مناسب و توسعه حوزه کشاورزی و صنعتی فرصت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری در این استان فراهم کرده است و سرمایه‌گذاری‌های زیربنایی خوبی در استان صورت گرفته، اما کافی نیست.

وزیر نفت تصریح کرد: با وجود اینکه کرمانشاه استان نفت‌خیزی نیست، ولی به هر حال یک پالایشگاه داریم، اما قرار بود یک پالایشگاه بزرگ دیگر هم احداث شود که گرفتار مشکلاتی شده است.

زنگنه ادامه داد: کرمانشاه سه پتروشیمی دارد و پتروشیمی چهارم هم اگر برخی مشکلات پیش‌ روی آن حل شود ظرفیت بزرگی برای استان است و برای صنایع پایین دستی نفت و گاز در استان ده‌ها واحد می‌توان احداث کرد.

وی معتقد است که در مورد توسعه کرمانشاه باید مرکزیت کرمانشاه در یک طرح آمایش به عنوان محور توسعه غرب در نظر گرفته شود

وزیر نفت بیان داشت: زمانی بحث استان پنجم شامل استان‌های کرمانشاه، لرستان، همدان، کردستان و ایلام مطرح بود و امروز هم معتقدم که توسعه و آینده آنها باید با هم باشد و قابلیت‌های‌شان همدیگر را تکمیل کند و کرمانشاه به طور طبیعی محور این پنج استان است.

زنگنه خاطرنشان کرد: امروزه برای توسعه مهمترین مسئله نیروی انسانی است و در استان کرمانشاه هم باید یک حرکت متمرکزی برای حرفه‌آموزی و کارآموزی در کرمانشاه انجام شود و حرفه‌های مختلفی برای استان وجود دارد اما نیروی حرفه‌ای نداریم.

وی تصریح کرد: مضایقه‌ای در کمک در حوزه نفت و پتروشیمی استان نخواهم داشت و هر کمکی در این زمینه نیاز باشد حاضر به کمک هستم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

امام خامنه‌ای: جمهوری اسلامی دزدی دریایی انگلیس خبیث را بی‌جواب نمی‌گذارد

مرصادنیوز: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با انتقاد بسیار شدید از دزدی دریایی انگلیسی‌های خبیث، گفتند: آنها که خباثت‌شان برای همه آشکار است کشتی ما را با راهزنی دریایی ربوده‌اند اما سعی می کنند به آن شکل قانونی بدهند. البته عناصر مؤمن در جمهوری اسلامی این کارها را بی‌جواب نمی‌گذارند و در فرصت و جای مناسب پاسخ خواهند داد.

پربازدیدها