کد مطلب: 365786
سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۲۱:۱۱

بازارگرمی شایعات در اورامانات؛

دلهره روانسری‌ها با ترافیک آسمانی + تصاویر

مرصادنیوز: ترافیک آسمانی در روانسر و بازارگرمی شایعه‌سازان موجب ایجاد دلهره بین شهروندان شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از سراب روانسر، پس از گذشت زلزله 21 آبان 96 در غرب کشور، بازار شایعات در این استان کرمانشاه خصوصأ مناطق درگیر زلزله داغ شد و همواره شایعات مختلفی در فضای مجازی و دنیای حقیقی مردم رد و بدل می‌شود.

صبح امروز در منطقه اورامانات شامل چهار شهرستان روانسر، جوانرود، پاوه و ثلاث باباجانی مشاهداتی رخ داد که گرچه تازگی نداشت اما بدلیل فراوانی و مدت زمان بیشتر مشاهده این اتفاق بازار شایعات را مجددأ گرم تر کرد.

 

پس از وقوع این پدیده علت موضوع را از صابر محمدی مدیر اداره هواشناسی شهرستان روانسر جویا شدیم وی در این خصوص اعلام کرد: وقتی بنزین در هواپیما می سوزد مقدار زیاد دود و بخار آب تولید می شود که چون در ارتفاع بالا حرکت می‌کند و دما در آن نقطه خیلی پایین است به صورت کریستال بسیار ریز یخ قابل مشاهده است و شبیه ابرهای نوع بالا ( سیروس) است که به آن دنباله هواپیما یا کواتر می گویند.

مدیر اداره هواشناسی روانسر افزود: علت احتمال ماندگاری زیاد دنباله امروز در اورامانات، حرکت هواپیما در ارتفاع بالا و پایین بودن دما در آن ارتفاع است.

محمدی تصریح داشت: پایین بودن دمای شب گذشته کاملا محسوس بود [کمینه منفی چهار درجه سانتیگراد] و به نظر می‌رسد هواپیما هم در ارتفاع بالایی حرکت کرده تا اینگونه مشاهده ای رخ بدهد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

امام خامنه‌ای: جمهوری اسلامی دزدی دریایی انگلیس خبیث را بی‌جواب نمی‌گذارد

مرصادنیوز: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با انتقاد بسیار شدید از دزدی دریایی انگلیسی‌های خبیث، گفتند: آنها که خباثت‌شان برای همه آشکار است کشتی ما را با راهزنی دریایی ربوده‌اند اما سعی می کنند به آن شکل قانونی بدهند. البته عناصر مؤمن در جمهوری اسلامی این کارها را بی‌جواب نمی‌گذارند و در فرصت و جای مناسب پاسخ خواهند داد.

پربازدیدها