کد مطلب: 365924
پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۱۴:۳۹

راهکار تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد فضای مجازی؛

«تار و مار» دشمن با «حضور تهاجمی» در فضای مجازی

مرصادنیوز: فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد تودهنی به دشمنان در فضای مجازی و تار و مار آنها را با حضور تهاجمی در این عرصه می‌توان تحقق بخشید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، «جنگ» در تصور عامه مردم یک رویارویی نظامی است؛ شاید این موضوع نشات گرفته از تجارب این ملت و ذهنیاتی است که در طول سالهای متمادی با آن دست به گریبان بوده‌اند.

آخرین جنگ سخت ایران به سال‌های دفاع مقدس برمی‌گردد؛ جنگی تحمیلی که هشت سال ملت ایران و انقلاب نوپای آن را به زحمت انداخت و خسارات زیادی به آنها وارد کرد.

بعد از آن سالها دشمن که در جبهه جنگ سخت شکست خورده بود، از در دیگری به مقابله با ایران مستقل و آزادی‌خواه برآمد و طی این 40 سال گذشته اتاق فکر غرب تمام تلاشش‌ را برای غلبه بر حکومت مردمی ایران به کار گرفت و استراتژی‌های مختلفی را امتحان کرد که یکی پس از دیگری به شکست انجامید.

«جنگ رسانه‌ای» و قدرت فکری و روانی

دشمن این بار با شکل دیگری به میدان آمده است؛ اینجا دیگر خبری از تیر و تفنگ نیست؛ هدف دشمن هم دیگر انهدام  تاسیسات و نفر نیست؛ در جنگ امروز هدف دشمن، افکار عمومی و اندیشه افراد است و ابزارشان موج خبری و شانتاز رسانه‌ای است.

دیروز اگر قدرت نظامی حرف اول را می‌زد، امروز این قدرت فکری و روانی است که برتری می‌آورد؛ دیروز اگر شناخت دشمن مهم بود، امروز شناخت نوع دشمنی دشمن در درجه اول اهمیت دارد.

امروز اغلب ملت‌ها جهان به تناسب اهداف و مواضعی که دارند با جنگ رسانه‌ای و فرهنگی درگیر هستند؛ جنگی که بنیان‌های آن جامعه را هدف رفته است.

در دنیای امروز رسانه‌ها به‌عنوان ابزاری برای تأثیرگذاری بر احساس و ادراک مردم و مسئولان جبهه‌ مقابل، مطابق اهداف مدنظر خویش برای تصویرسازی از خود و جبهه‌ مقابل به کار گرفته می‌شوند.

ا

 

لزوم ورود تهاجمی در فضای مجازی

حالا که دشمن در این جنگ رسانه ای تمام قد وارد شده لازمه مقابله پیروزمندانه در این عرصه ورود آگاهانه و حضور تهاجمی است تا با خنثی کردن توطئه‌های آنان این تهدید را به فرصت تبدیل کنند؛ موضوعی که مهمترین نکته اظهارات اخیر سردار غیب‌پرور، رییس سازمان بسیج مستضعفین در گردهمایی فعالان فضای مجازی بسیج بود.

سردار غیب‌پرورآذرماه امسال  در جمع  فعالان فضای مجازی بسیج ضمن تاکید بر حضور تهاجمی در این عرصه از تشکیل ارتش سایبری ایران خبر داد؛ موضوعی که بازتاب زیادی در رسانه‌های مختلف جهان داشت.

«فضای مجازی می تواند یک فرصت فوق‌العاده برای کشور باشد که شرط اولیه آن حضور به موقع و تهاجمی است»؛ این اظهارات سردار غیب‌پرور که نشان از اهمیت حضور در فضای مجازی داشت بعدها توسط رهبر معظم انقلاب تاکید قرار گرفت.

سردار غیب پرور در این جمع عنوان کرد که حرکت بسیج در عرصه فضای مجازی یک حرکت تهاجمی خواهد بود؛ این راهبرد ماست و در این عرصه که یک عرصه جدی است نباید دچار تفرق باشیم شبکه سازی و انسجام بخشی از اجزای لاینفک است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد که در کنار وجود این لشکر سایبری و  لشکر کارآمد هرکس باید رسالت خود را بشناسد و بداند در چه عرصه مهمی قرار گرفته چرا که دشمن با یک ساز و کار کامل وارد این عرصه شده است.

وی تصریح کرد: جنگ رسانه ای را باور کنیم که در بسیاری از تحولات دنیا این فضای مجازی است که جریان سازی می کند؛ باید در نظر داشت حضور جوانان مومن در عرصه فضای مجازی و اهمیت آن کمتر از حضور جوانان در دفاع مقدس نیست و دستاوردهای حضور موثر در این عرصه می تواند به پیروزی های بزرگی منجر شود.

سردار غیب‌پرور خواستار ورود تهاجمی جوانان انقلابی در عرصه مجازی شد و گفت: ما ورود انفعالی شما جوانان را در این عرصه لازم نداریم و نیازمند یک ورود تدافعی هم نیستیم اما یک ورود برنامه ریزی شده تهاجمی لازم داریم تا لشکر دشمن را تار و مار کنیم.

ا

 

فضای مجازی را به ابزاری برای تو دهنی به دشمنان تبدیل کنید

حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب هم روز گذشته در جمع مردم قم، حضور در صحنه های انقلاب را بهترین کمک مردم به کشور دانستند و افزودند: دشمن در تلاش است با شایعه سازی و تهمت پراکنی مردم را مضطرب کند و به جان یکدیگر بیندازد که البته نمی تواند، اما مردم باید با این شگردهای دشمن مقابله کنند.

ایشان خاطرنشان کردند: انقلاب و نظام با خواست و حمایت مردم شکل گرفته و استمرار یافته اما مستکبران با وقاحت تمام مردم را به مقابله با همین نظام فرا می خوانند که لازم است مردم در مقابل این تبلیغات ایستادگی و علیه آن حرکت کنند و جوانان با هوشمندی، فضای مجازی را به ابزاری برای زدن تو دهنی به دشمنان تبدیل کنند.

لازمه تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری برای تودهنی زدن به دشمن این است که به صورت تهاجمی در فضای مجازی حضور یافت؛ همان چیزی که رییس سازمان بسیج مستضعفین هم قبلا بر آن تاکید کرده بود.

تاکیدات بر حرکت تهاجمی در عرصه فضای مجازی تکلیف را بر سربازان سایبری و افسران مقابله با جنگ نرم تمام کرد؛ سربازانی که سلاحشان فکرشان است و تمام هم و غم‌شان استقلال کشور و ادامه آرمان‌های والای انقلاب اسلامی.

سربازانی گوش به فرمان و با بصیرت که راه نفوذ دشمن بر افکار و اذهان جامعه با القائات غلط و قضاوت‌ها نادرست در خصوص مسائل کشور را می‌بندند و با آگاهی‌بخشی و با تبيين درست مسائل آنها را در این جنگ تبلیغاتی یاری کنند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر معظم انقلاب:

تحول در قوه قضائیه را بدون اغماض عملیاتی کنید

مرصادنیوز: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به برنامه تهیه‌شده برای تحول در قوه قضائیه، خطاب به رئیس دستگاه قضا گفتند: همین برنامه‌ خوبی که تهیه و تدوین شده را، طبق زمان‌بندی و بدون اغماض پیش ببرید و عملیاتی کنید.

آبی بر آتشِ هجمه‌های بی‌پروا

اعتمادسازی با سرمشق‌هایی جدید قضایی

پرواز روح را در مشهد‌الشهدای غرب تجربه کنید؛

رونق گردشگری جنگ در سرزمین مجاهدت‌های خاموش

پربازدیدها