کد مطلب: 365940
پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۱۸:۴۵

سفیر اسبق ایران در عراق:

امروز در دیپلماسی باید گفتمان مقاومت را دنبال کنیم

مرصادنیوز: سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در عراق گفت: امروز باید به صورت جدی گفتمان مقاومت را در دیپلماسی خود نه تنها برای جوانان ملت ایران بلکه برای همه جوانان ملتهای آزاده دنبال کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،مراسم سالروز شهادت شهید مهدی نوروزی اولین شهید مدافع حرم استان کرمانشاه عصر امروز بر مزار آن شهید بزرگوار در گلزار شهدای کرمانشاه برگزار شد.

حسن کاظمی قمی، سفیر اسبق ایران در عراق که در این مراسم با اشاره به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: آنچه باعث بارور شدن و حفظ دستاوردهای این انقلاب شد جاری شدن خون شهدا بود.

وی با اشاره به اینکه امسال شاهد جشن پیروزی انقلاب باشکوه‌تر از هر سال خواهیم بود، افزود: در طول این چهل سال دشمن دسیسه های مختلفی را برای براندازی این انقلاب به ملت مومن و انقلابی ایران تحمیل کرده اما با هوشیاری ملت ایران همواره با شکست مواجه شده است.

سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در عراق خاطر نشان کرد: عظمت، شکوفایی، اقتدار و شکست ناپذیری ملت ایران در گرو مجاهدت، مقاومت و خون شهدایی است که از این دستاوردها همواره پاسداری کردند.

کاظمی قمی یادآور شد: در وصف شهید نوروزی و شهدای مدافع حرم همین بس که رهبر معظم انقلاب فرمودند که « شهدای مدافع حرم دارای دو اجر جهاد و هجرت هستند».

وی با اشاره به بیاناتی از امیرالمومنین علی (ع) گفت: شهدای مدافع حرم تشخیص دادند که اگر فرصت دهند دشمن به خانه بیاید دیگر مجالی برای دفاع نیست لذا به کانون توطئه دشمن رفتند.

سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در عراق اظهار داشت: اینکه امروز جبهه مقاومت افتخار می‌کند که در مرزهای رژیم صهیونیستی حضور پیدا کرده به یُمن مقاومت و مجاهدت شهدای مدافع حرم است.

کاظمی قمی ادامه داد: راه بالندگی، رشد و عزت این ملت در گرو مسیری است که شهدا رفتند و خون مجاهدین در هم تنیده شده پشتوانه انقلاب شد.

وی تاکید کرد: امروز بابد به طور جدی مساله گفتمان مقاومت را در دیپلماسی خود نه تنها برای جوانان ملت ایران بلکه برای همه جوانان ملتهای آزاده دنبال کنیم.

سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در عراق خاطر نشان کرد: راهی که باید ملت ما بپیماید مسیر شهدا و مقاومت است مسیری که امثال شهید مهدی نوروزی انتخاب کردند.

وی در پایان گفت: افول و شکست دشمن و پیروزی جبهه مقاومت در آستانه چهل سالگی انقلاب نشانه ظهور امام زمان(عج) است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

نماینده مردم سنقر در مجلس:

اقدامات قوه‌قضاییه گامی برای ترمیم اعتماد مردم و حاکمیت است

مرصادنیوز: نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی، اقدامات اخیر قوه‌قضاییه را گامی در راستای تحکیم و ترمیم حاکمیت و مردم و شایسته تقدیر دانست.

پربازدیدها