کد مطلب: 365979
شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۸:۷

استاد دانشگاه تهران در گفتگو با مرصاد:

حذف صفر از پول ملی حتی در صورت موفقیت اثرگذار نخواهد بود

مرصادنیوز: استاد دانشگاه تهران معتقد است که حذف صفر از پول ملی حتی اگر موفق نیز اجرا شود اثرگذار نخواهد بود.

دکتر محمد خوش‌چهره در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد در مورد تاثیرات حذف صفر از پول ملی اظهار داشت: به طور معمول طرح حذف صفر از پول ملی وقتی مطرح می‌شود که اقتصاد کشوری بیمار باشد که البته در کشور ما صرفا جنبه نمایشی دارد و فاقد اثرگذاری لازم است.

به گفته دکتر خوش‌چهره، در شرایط فعلی اقتصاد کشور حذف صفر از پول ملی حتی اگر موفق نیز اجرا شود اثرگذار نخواهد بود.

وی افزود: هنگامی که دکتر نسخه‌ای تجویز می‌کند چندین قلم دارو نوشته می شود؛ در این موضوع نیز حذف صفر یکی از بندهای تجویز شده برای شرایط اقتصاد موجود کشور است.

این اقتصاددان خاطرنشان کرد: در کنار حذف صفر از پول ملی باید راه حل های اصلی دیگری جهت افزایش قدرت خرید مردم، کاهش تورم و حفظ ارزش پول ملی توامان در نظر گرفته شود.

وی با تاکید بر اینکه حذف صفر از پول ملی نمی تواند در این شرایط اقتصادی چندان موثر باشد، افزود: در دنیا کشورهای محدودی که تورم های سنگینی داشتند سعی کردند پول جدیدی را معرفی کنند.

دکتر خوش‌چهره عنوان کرد: در نسخه کشورهای مذکور نظیر ایتالیا، شوروری، آرژانتین و ترکیه راهکارهای کامل تری دیده می شد و حذف صفر به تنهایی راهکار اصلی نبوده است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

امام خامنه‌ای: جمهوری اسلامی دزدی دریایی انگلیس خبیث را بی‌جواب نمی‌گذارد

مرصادنیوز: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با انتقاد بسیار شدید از دزدی دریایی انگلیسی‌های خبیث، گفتند: آنها که خباثت‌شان برای همه آشکار است کشتی ما را با راهزنی دریایی ربوده‌اند اما سعی می کنند به آن شکل قانونی بدهند. البته عناصر مؤمن در جمهوری اسلامی این کارها را بی‌جواب نمی‌گذارند و در فرصت و جای مناسب پاسخ خواهند داد.

پربازدیدها