کد مطلب: 367724
شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۷:۵۱

تهدیدهای توخالی!

انشقاق اردوگاه «سهم‌طلبی»

مرصادنیوز: انشقاق و دودستگی اردوگاه اصلاح‌طلبان در استان کرمانشاه به حدی بالا گرفته که بر سر یک بیانیه هم تفاهم ندارد و کارشان به جایی رسیده که تهدید می‌کنند و خط و نشان می‌کشند.

یادداشت سردبیر: خبرهای این روزها از اردوگاه اصلاح‌طلبان کرمانشاه حکایت از اختلافات عمیق بین اعضای احزاب این طیف سیاسی دارد و کارشان به جایی رسیده که بیانیه خودشان را تکذیب می‌کنند!

بیانیه‌‌ تندی که اخیرا از این اردوگاه منتشر شد و مورد انتقاد برخی از اعضا قرار گرفت که نظر همه آنها در آن لحاظ نشده و توسط عده‌ای خاص انتشار یافته است!

واکنش‌های برخی از اعضا و تکذیب این مرقومه هم جالب بود؛ برخی از آنها معتقد بودند عملکرد استاندار کرمانشاه به اندازه‌ای بد نبوده که منجر به چنین بیانیه‌ تندی شود و برخی دیگر از اعضا کماکان بر صحت آن مصر هستند.

آنهایی که نهایت فعالیتشان نوشتن همین مرقومه‌هاست و جایگاه احزاب سیاسی را تا دخالت در انتصابات آن هم در نازل‌ترین سطح تقلیل داده‌اند، حالا دلسوز مردم شده‌اند که دردهایشان ناشی از ضعف مدیریت است و البته حاشیه‌سازی‌های اخیرشان هم به وضوح دلیل این موضوع‌گیری در برابر مدیریت ارشد استان را نشان می‌دهد.

اما محض اطلاع همین مردم که ادعا دارید دلسوزشان هستید با صراحت بگویید کدام قدم را برای پیگیری مطالبات آنها برداشتید و کدام کار اثربخشی را در راستای منفعت عمومی و پیشرفت جامعه انجام دادید.

انگار خواسته‌های سهم‌طلبانه آنها تمامی ندارد؛ آنهایی که از یک سو می‌گویند دغدغه مردم دارند اما از سوی دیگر به‌کارگیری جوانان حامی دولت و نه عموم جوانان –همان حکایت استخدام‌های اتوبوسی- را از استاندار خواستارند.

در این بیانیه پر حاشیه حتی با اظهارات وحدت‌شکنانه موضوع را قومیتی کرده‌اند و به نوعی بر طبل اختلافات قومی و مذهبی می ‌کوبند.

شورای هماهنگی اصلاحات این بار مصلحت مردم را سر چوب کرده‌اند و بازی جدیدی راه‌انداخته‌اند تا مدیر ارشد استان را به فاز حواشی وارد کنند و از این راه به خواسته‌های خود برسند.

احزابی که ابزار اعمال دموکراسی در جوامع محسوب می‌شوند حالا در حدی جایگاه خود را تقلیل داده‌اند که کارشان به جایی رسیده که تهدید می‌کنند و گریبان می‌گیرند!

هرچند از این جماعت که گفتمانشان مشت و لگد است و هنوز اندر خم یادگیری الفبای احزاب سیاسی مانده اند، بعید هم نیست که چنین تهدیدهایی را عملی کنند.

این دو دستگی و تفرقه در میان احزاب اصلاح‌طلب کمابیش بوده است، اما شاید این تقابل آنها با مدیریت ارشد استان در روزهای اخیر بی‌ربط با خروج یکی از مهره‌های مهم آنها از استانداری نباشد!

وقت آن است که استاندار سکوت خود را بشکند و به مردم بگوید این جماعت سهم‌طلب پشت‌پرده چه خواسته‌اند و نگرفته‌اند که اینگونه یک‌شبه از این رو به آن شدند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رئیس دانشکده الهیات دانشگاه شهید بهشتی:

طرح «ابرار» دست ردی بر سینه فقر /اسلام با محرومیت میانه‌ای ندارد

مرصادنیوز: رئیس دانشکده الهیات دانشگاه شهید بهشتی با تصریح اینکه اسلام با محرومیت میانه‌ای ندارد، گفت: طرح «رسم ابرار» دست ردی بر سینه فقر است.

کشاورزان همچنان چشم‌انتظار تحقق وعده‌ها هستند؛

چرتکه دولت برای پرداخت خسارت به کشاورزان سیل‌زده!

پربازدیدها