کد مطلب: 368070
سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۸:۲

مرصادنیوز گزارش می دهد:

"سه راهی مرگ" در پیچ تأمین اعتبار

مرصادنیوز: سه راهی هرسین از محور های پر حادثه استان کرمانشاه است که سالانه در اثر سوانح رانندگی، کشته های زیادی می دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، سه راهی هرسین از محور های پر حادثه استان کرمانشاه است که سالانه در اثر سوانح رانندگی، کشته های زیادی می دهد.
این پروژه کریدور اصلی بندر خشک است و اصلی ترین بخش آن از پل چهر هرسین به بعد محسوب می شود.
پروژه مذکور از سال ۹۰ با تخصیص یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای پیمانکاران پروژه آغاز شده و کل محور این پروژه ۱۹۰ کیلومتر است.
محور مذکور مسیر ارتباطی استان کرمانشاه به استان لرستان است و طی آن ۲۴ کیلومتر راه هرسین به پلیس راه کرمانشاه - همدان متصل می شود اما تاکنون به بهره برداری نرسیده است.
مسیر ۲ طرفه مذکور - که هرسین را به بزرگراه کربلا متصل می کند- تنها راه ارتباطی شهرستان هرسین با استان همدان و شهر کرمانشاه است.
همانطور که ذکر شد، به دلیل آمار کشته های ناشی از تصادفات در این مسیر در بین مردم به «جاده مرگ» مشهور شده است.
تصویب مصوبه تسریع در احداث دو راهی هرسین در سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه
با توجه به موارد فوق و در خواست مردم، مصوبه دو بانده کردن مسیر هرسین از سه راهی هرسین در سفر رهبر معظم انقلاب به کرمانشاه در سال ۹۰ به تصویب رسید.
مسعود شریفی در گفتگو با خبرنگار مرصاد در خصوص آخرین وضعیت این پروژه گفت: سه راهی هرسین به هرسین حد فاصل پلیس راه تا شهرستان هرسین در مجموع ۲۳ کیلومتر بوده که ۱۹ کیلومتر آن تاکنون انجام شده و 4 کیلومتر بعد از پل روگذر راه آهن تا بعد از روستای چهر باقی مانده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه افزود: این پروژه یک پروژه ملی است که مربوط به کریدور بزرگراهی میاندوآب- کرمانشاه- بندرامام است.
وی زمان آغاز این پروژه را سال ۹۱ اعلام کرد و ادامه داد: برنامه زمانبندی برای اتمام این پروژه نیز سال ۹۹ اعلام شده است.
شریفی میزان اعتبار برآورد شده برای این پروژه را ۴۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: تا کنون ۲۶۰ میلیارد ریال آن هزینه شده است.
این مسئول تصریح کرد: این پروژه کریدور بزرگراهی شمال غرب کشور به جنوب غرب کشور است و از میاندوآب تا بندر امام خمینی ادامه دارد.
با توجه به اینکه این محور از محورهای حادثه خیز استان بوده و اینکه از سال 91 نیز عملیات اجرایی آن آغاز شده است، می طلبد مسئولان مربوطه نسبت به تسریع در عملیات اجرایی این پروژه ملی اقدام کنند تا شاهد کاهش حوادث و تلفات ناشی از آن در این کریدور بزرگراهی کشور باشیم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رئیس دانشکده الهیات دانشگاه شهید بهشتی:

طرح «ابرار» دست ردی بر سینه فقر /اسلام با محرومیت میانه‌ای ندارد

مرصادنیوز: رئیس دانشکده الهیات دانشگاه شهید بهشتی با تصریح اینکه اسلام با محرومیت میانه‌ای ندارد، گفت: طرح «رسم ابرار» دست ردی بر سینه فقر است.

کشاورزان همچنان چشم‌انتظار تحقق وعده‌ها هستند؛

چرتکه دولت برای پرداخت خسارت به کشاورزان سیل‌زده!

پربازدیدها