کد مطلب: 368512
دوشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۱۰:۳۲

ضربات مهلک به هسته های خاموش داعش در استان دیاله/ جزئیات عملیات گسترده برای تامین امنیت منطقه راهبردی جرف الصخر + نقشه میدانی

مرصادنیوز: آخرین خبرها از شمال استان های دیاله و بابل حاکیست، گروهی مشترک از نیروهای عراقی عملیات گسترده ای را علیه هسته های خاموش گروهک تروریستی داعش آغاز کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  آخرین خبرها از شمال استان دیاله حاکیست، گروهی مشترک از نیروهای اطلاعات، مبارزه با تروریسم و هنگ هفتم واکنش سریع ارتش عراق عملیات گسترده‌ای را علیه هسته‌های خاموش گروهک تروریستی داعش آغاز کردند.

 

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای عراقی عملیات خود را پس از دریافت اطلاعات دقیق در منطقه «بزایز» در جنوب شهر «بهرز» در بخش بعقوبه در شمال استان دیاله علیه عناصر مخفی داعش انجام دادند.

 

به گفته منابع میدانی، نیروهای عراقی در جریان پاکسازی و تأمین امنیت این منطقه با تعدادی از تروریست‌های داعش درگیر شدند و یک تن از آنان را به هلاکت رساندند و دو تن دیگر را هم دستگیر کردند.

 

 

سایر عناصر تروریستی پس از متحمل شدن خسارت‌های سنگین و مهلک از منطقه متواری شدند و عقب نشینی کردند؛ نیروهای عراقی در جریان این عملیات موفق شدند مقادیر زیادی تجهیزات نظامی سبک و سنگین را کشف و ضبط کنند.

 

از شمال شرق استان دیاله خبر می‌رسد، شماری از عناصر مخفی داعش درصدد بودند در یک عملیات به حومه منطقه «السعدیه» نفوذ کنند اما نیروهای تیپ ۱۱۰ بسیج مردمی مستقر در منطقه متوجه تحرکات آنان شدند.

 

به گزارش مشرق، نیروهای عراقی به سرعت وارد میدان شدند و پس از درگیری‌های سنگین چند ساعته موفق شدند حملات هسته‌های خاموش داعش را در این محور به طور کامل دفع کنند و تروریست‌ها را از منطقه فراری دهند.

 

 

منطقه راهبردی «السعدیه» در جنوب شهر مهم «جلولاء» واقع شده است؛ هسته‌های خاموش گروهک تروریستی داعش درصدد بودند در چند عملیات مختلف مناطق «السعدیه و جلولاء» را ناامن کنند و خود را به مرزهای کشورمان نزدیک کنند که ناکام ماندند.

 

در حال حاضر، مناطق شمالی، شمال شرقی و شمال غربی استان دیاله از جمله» جلولاء، مقدادیه، البحیرات، السعدیه، بعقوبه» به همراه بخش‌هایی از رشته کوه‌های حمرین به عناصر مخفی داعش آلوده هستند.

 

آخرین تحولات میدانی استان بابل

 

از شمال غرب استان بابل عراق خبر می‌رسد، گروهی مشترک از نیروهای امنیتی و تیپ ۴۷ بسیج مردمی پس از دریافت اطلاعات دقیق، عملیات گسترده‌ای را حومه منطقه راهبردی «جرف الصخر» آغاز کردند.

 

براساس اطلاعات به دست آمده، تمرکز نیروهای عراقی در این عملیات بر منطقه «عبدویس» در شمال منطقه «جرف الصخر» برای شناسایی عناصر مخفی داعش، کشف انبارهای سلاح، تجهیزات نظامی و خنثی کردن تله‌های انفجاری معطوف شده است.

 

 

به گفته منابع میدانی، هسته‌های خاموش داعش چندین عملیات تروریستی در منطقه «عبدویس» انجام داده‌اند و مناطق مسکونی را هدف قرار می‌دهند و همین مسئله باعث شده نیروهای عراقی برای تأمین امنیت و پاکسازی این منطقه وارد عمل شوند.

 

به گزارش مشرق، عملیات نیروهای عراقی به صورت مستمر در محدوده شمالی و شمال غربی استان بابل و نزدیکی مرزهای استان بغداد برای شناسایی هسته‌های خاموش داعش در جریان است تا امنیت پایتخت به طور کامل تأمین شود.

 

 

در حال حاضر، بخش‌هایی از شمال شرق، شمال و شمال غرب استان بابل از جمله حومه مناطق «جرف الصخر، البحیرات و …» به هسته‌های خاموش گروهک تروریستی داعش آلوده است؛ منطقه راهبردی جرف الصحر دروازه ورود به جنوب استان بغداد به شمار می‌آید.

مشرق

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رئیس دانشکده الهیات دانشگاه شهید بهشتی:

طرح «ابرار» دست ردی بر سینه فقر /اسلام با محرومیت میانه‌ای ندارد

مرصادنیوز: رئیس دانشکده الهیات دانشگاه شهید بهشتی با تصریح اینکه اسلام با محرومیت میانه‌ای ندارد، گفت: طرح «رسم ابرار» دست ردی بر سینه فقر است.

کشاورزان همچنان چشم‌انتظار تحقق وعده‌ها هستند؛

چرتکه دولت برای پرداخت خسارت به کشاورزان سیل‌زده!

پربازدیدها