کد مطلب: 370788
چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۱:۴۹

رئیس سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه خبر داد

تدارک برنامه‌های متنوع فرهنگی شهرداری کرمانشاه در نوروز 98

مرصادنیوز: رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه از تدارک برنامه‌های متنوع فرهنگی شهرداری کرمانشاه در نوروز 98 خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، مهدی عبدالمالکی در نشست خبری با اصحاب رسانه کرمانشاه به تشریح برنامه های جشنواره «کرمانشاه، پایتخت نوروز ایران»  پرداخت و اظهار داشت: کرمانشاه شهری باستانی است که آن را با نام گهواره تمدن می شناسند و قطعا راه توسعه اقتصادی کرمانشاه از مسیر معرفی این ظرفیت های تاریخی و گردشگری می‌گذرد.

وی افزود: آیین نوروز در سال ۲۰۰۷ توسط یونسکو با عنایت به ثبت میراث های ناملموس به عنوان پرونده ای چند ملیتی مورد توجه خاص قرار گرفته و در این راستا و نیز با در نظر گرفتن این مطلب که مجموعه برنامه های 2 سال اخیر شهرداری در ایام نوروز و اجرای جشن های محلی در شهر کرمانشاه، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری را بر آن داشت تا طرح جشنواره «کرمانشاه، پایتخت نوروز ایران» را ارائه دهد که با دقت نظر شهردار کرمانشاه، مدیرکل میراث فرهنگی و استاندار کرمانشاه این بحث عملی و منجر به ایجاد رخدادی مهم برای کرمانشاه در ایام نوروز 98 شده است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: در سال 96 پروژه ای در شهرداری کرمانشاه با عنوان تهیه CDS سرمایه گذاری شهر کرمانشاه در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت تا نسخه ای برای نجات اقتصاد شهر تعریف شود که یکی از اصلی ترین ارکان این امر، مقوله گردشگری است و مسلما گردشگری راه توسعه اقتصادی کرمانشاه خواهد بود که در این زمینه، بخش فرهنگ و هنر مورد تاکید ویژه ای قرار گرفته است.

دبیر جشنواره «کرمانشاه، پایتخت نوروز ایران» افزود: برگزاری مستمر برنامه های فرهنگی مورد تاکید CDS شهر کرمانشاه است که برگزاری ده ها جشنواره فرهنگی از جمله تاکیدات آن است و در این راستا گردشگری فرهنگی صاحب دورنمایی خوب شده است که تمام شعون اقتصادی را می بیند.

عبدالمالکی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره، ایجاد نشاط اجتماعی است که ایام نوروز مناسب ترین زمان برای تحقق این موضوع است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه  گفت: گل نیلوفر به عنوان برند شهر کرمانشاه در CDS معرفی شده که با توجه به اینکه گل بومی کرمانشاه است و در نقوش برجسته طاقبستان نیز آمده لذا در طراحی پوستر جشنواره از گل نیلوفر الهام گرفتیم که مورد توجه قرار گرفت.

وی بیان داشت: از روز قبل تبلیغات جشنواره در تهران و سایر نقاط کشور در بیلبوردهای شهری و جاده ای نصب شده و قطعا با این جشنواره شرایطی فراهم خواهد شد که در سال ۹۸ هموطنان عزیز، ایران را در کرمانشاه ببیند.

عبدالمالکی گفت: ۱۵ گروه ملی و محلی از سوم تا دهم فروردین در ۱۵ تفرجگاه کرمانشاه از جمله طاقبستان و بیستون به ارائه برنامه خواهند پرداخت و این تفرجگاه ها، نوروزگاه می شوند و در مجموع بالغ بر یکصد برنامه متنوع و مفرح از آیین های نوروزی اقوام ایران خواهیم داشت.

وی ادامه داد: افتتاحیه این جشنواره در روز سوم فروردین ماه سال ۹۸ در محوطه تاریخی فرهنگی طاقبستان خواهد بود، همچنین در کنار این رخداد مهم فرهنگی، جشنواره ملی عکس آیین های نوروزی ایران را داریم که به بهتر معرفی شدن استان و ظرفیت های گردشگری ختم می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه یادآور شد: طی روزهای منتهی به پایان سال، اتفاقات خوبی در کرمانشاه انجام می شود که نوید این را می‌دهد که کرمانشاهی متفاوت در انتظار استقبال از مسافرین است؛ در روز جمعه نیز با اجرای جشنواره تخم مرغ رنگی با حضور همشهریان در پارک معلم به استقبال بهار خواهیم رفت.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

تحول روستاهای غربی در گرو این طرح است؛

کرمانشاه در یک قدمی میزبانی رویداد جهانی گردشگری 2020

مرصادنیوز: : مسئولان میراث فرهنگی می‌گویند کرمانشاه تا میزبانی رویداد جهانی گردشگری 2020 تنها یک گام فاصله دارد.

پربازدیدها