کد مطلب: 370792
چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۲:۵۷

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کرمانشاه خبر داد:

کاهش بیش از ۵۰ درصدی خرید طلا در کرمانشاه

مرصادنیوز: رئیس اتحادیه طلا و جواهر استان کرمانشاه از کاهش بیش از ۵۰ درصدی خرید طلا نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، محمد سعید جعفری از کاهش بیش از ۵۰ درصدی خرید طلا طی نیمه دوم امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و اظهار داشت: بازار طلا به شدت در رکود است و مردم حتی طلایشان را برای تأمین مایحتاج عید می‌فروشند.

وی افزود: به همین نسبت خرید جوانان برای عروسی نیز کم شده و شاهد کاهش ۵۰ درصدی خریدهای طلای عروسی نیز طی مدت ذکر شده هستیم.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر استان کرمانشاه بیان داشت: به دلیل وضعیت اقتصادی که وجود دارد اغلب دیده می‌شود که حتی مردم اقدام به فروش طلاهایشان برای تأمین مایحتاج زندگی و عید را تأمین می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت طلا ربطی به بازارهای جهانی ندارد و متأثر از قیمت ارز است، یادآور شد: در سال‌های گذشته وضعیت بازار طلا طی ماه‌های اول و دوم نسبت به ماه‌های دیگر بهتر بود همچنین ماه‌های ۴ و ۵ نیز اگر مصادف با ایام محرم و صفر و رمضان نباشد، وضعیت خوبی داشت و مردم اغلب خرید طلای عروسی را در این ماه‌ها انجام می‌دادند.

جعفری با بیان اینکه رابطه مستقیمی بین قیمت ارز و طلا وجود دارد، ابراز امیدواری کرد: سال آینده قیمت ارز در کشور کنترل و تثبیت شود تا در نتیجه آن قیمت‌ها سطح مناسب و ثابتی برسند.
افزایش قیمت طلا باعث شده کارگاه‌ها تولیدات را سبک سازی کنند

وی گفت: دلیل بالا رفتن قیمت طلا و کاهش قدرت خرید مردم هم اکنون تولیدات نیز سبک سازی می‌شود و کارگاه‌ها اغلب سرویس‌های سبکی را تولید می‌کنند که مردم و به ویژه جوانان توان خرید آن را داشته باشند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر استان کرمانشاه تصریح کرد: قبل از این حلقه، النگو و سرویس‌های ما سرویس‌های سنگین و بالای ۱۰۰ گرم نیز بود و اکنون سرویس‌ها را سبک سازی کرده و به حدود ۲۰ گرم می‌رسانند.

وی ادامه داد: اکنون بازار جهانی طلا چندان است خیز ای ندارد و با بالا و پایین رفتن قیمت ارز است که قیمت طلا در بازار ما تغییر می‌کند.

جعفری در پایان از مردم خواست که از خریدن طلای دست دوم که منشأ و عیار مشخصی ندارد، پرهیز کنند و طلا را از مغازه‌های معتبر که دارای پروانه کسب، پیشینه خوب و فاکتور معتبر هستند، خریداری کنند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

تحول روستاهای غربی در گرو این طرح است؛

کرمانشاه در یک قدمی میزبانی رویداد جهانی گردشگری 2020

مرصادنیوز: : مسئولان میراث فرهنگی می‌گویند کرمانشاه تا میزبانی رویداد جهانی گردشگری 2020 تنها یک گام فاصله دارد.

پربازدیدها