کد مطلب: 370837
پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۹:۵

معاون اداره کل محیط زیست کرمانشاه خبر داد

آماده‌سازی مناطق حفاظت‌شده کرمانشاه برای بازدید مسافران نوروزی

مرصادنیوز: معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه از آماده‌سازی مناطق حفاظت‌شده استان برای بازدید مسافران نوروزی خبر داد.

آذر ولی زاده در گفتگو با  خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: مناطق حفاظت شده، پناهگاه‌های حیات وحش، پارک‌های ملی و سایر مکان‌های تحت اختیار محیط زیست استان آماده پذیرش مهمانان نوروزی شده‌اند.

وی افزود: مردم باید قبل از ورود به مناطق حفاظت شده هماهنگی لازم را با محیط بان به عمل آورند و با رعایت اصول حفظ محیط زیست، از برپایی آتش پرهیز کنند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه خواستار انجام هماهنگی با مدیران ادارات تابعه شهرستان جهت ورود به مناطق شکار ممنوع شد و گفت: در مجموع مهمانان نوروزی باید برای ورود به مناطق تحت حفاظت، با محیط بانان، سرمحیط بانان و رؤسای ادارات تابعه هماهنگی کنند.

وی منطقه شکار ممنوع زله زرد و قراویز، منطقه حفاظت شده بیستون و بوزین و مرخیل و پناهگاه حیات وحش بیستون را از مناطق با بیشترین گردشگر اعلام کرد.

ولی زاده از استقرار ۲۴ ساعته محیط بانان در مناطق شکار ممنوع، حفاظت شده و پناهگاه‌های حیات وحش خبر داد و تصریح کرد: گشت‌های نظارت یگان حفاظت در تمام طول سال به ویژه ایام نوروز فعال هستند.

وی از تشدید این گشت‌ها در ایام نوروز خبر داد و بیان داشت: همچنین در این مدت تعداد شیفت‌های محیط بانان نیز افزایش می‌یابد.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه هر ایرانی یک محیط بان است خواستار پرهیز از آلوده سازی محیط زیست، به همراه داشتن کیسه‌های زباله، پرهیز از پرتاب آن از پنجره خودرو، پرهیز از روشن کردن آتش به ویژه در زیست گاه‌ها و مناطق حفاظت شده و پرهیز از رهاسازی ماهی‌های قرمز در حریم رودخانه‌ها شد.

وی با تاکید بر اینکه پایش ها به صورت مستمر انجام می‌شود، گفت: در شهر شهرستان یک اکیپ یگان حفاظت در حال پایش محیط است و در اداره کل نیز علاوه بر اکیپ ثابت یگان حفاظت اکیپ‌های سیار نیز وجود دارد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

تحول روستاهای غربی در گرو این طرح است؛

کرمانشاه در یک قدمی میزبانی رویداد جهانی گردشگری 2020

مرصادنیوز: : مسئولان میراث فرهنگی می‌گویند کرمانشاه تا میزبانی رویداد جهانی گردشگری 2020 تنها یک گام فاصله دارد.

پربازدیدها