کد مطلب: 371463
شنبه ۱۳۹۸/۱/۳ - ۱۲:۲

همزمان با سومین روز از نوروز ۹۸؛

نخستین جشنواره ملی آئین‌های نوروزی درکرمانشاه آغازشد/ثبت ملی«آگر»

مرصادنیوز: همزمان با سومین روز از نوروز ۹۸، نخستین جشنواره ملی آئین‌های نوروزی با محوریت «کرمانشاه پایتخت نوروز ایران» در محوطه تاریخی طاقبستان کرمانشاه آغاز به کار کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، نخستین جشنواره ملی آئین‌های نوروزی پیش از ظهر امروز شنبه با محوریت «کرمانشاه پایتخت نوروز ایران» با حضور مردم کرمانشاه و مهمانان نوروزی در محوطه تاریخی طاقبستان آغاز به کار کرد.

رئیس سازمان گردشگری کشور، استاندارکرمانشاه، نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس و جمعی از هنرمندان کشوری از حاضرین در این جشنواره ملی هستند.

افتتاحیه این جشنواره با دف نوازی هنرمندان کرمانشاهی، مراسم هلپرکه و نمایش عم نوروز همراه بود.

این جشنواره از امروز سوم فروردین آغاز شده و تا ۱۰ فروردین ادامه دارد و ۱۰ گروه آئینی از سراسر کشور و ۵ گروه بومی از کرمانشاه در آن حضور دارند.

در این جشنواره گروه‌های آئینی از سراسر کشور به کرمانشاه آمده‌اند و آداب و رسوم اقوام ایرانی در نوروز را به تصویر می کشند.

شهرداری کرمانشاه به عنوان دبیر ستاد اجرایی این جشنواره فعالیت داشته و مدیرکل میراث فرهنگی استان نیز قائم مقام دبیر این جشنواره است.

مونسان، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی سخنران افتتاحیه این جشنواره ملی و آئینی است.

طی روزهای برگزاری این جشنواره گروه‌های حاضر از سراسر کشور، آئین‌های نوروزی مناطق خود را در ۱۵ نقطه شهر کرمانشاه به نمایش می‌گذارند. همچنین اختتامیه این مراسم نیز با تجلیل از گروه‌های برتر صورت می‌گیرد.

لازم به ذکر است؛ در افتتاحیه این جشنواره ۴۰ مشعل به مناسبت ۴۰ سالگی انقلاب در دست ۴۰ آتش گردان قرار داشت و «آگر» نیز ثبت ملی شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

شما هم به این کار خیر دعوتید!

«رسم ابرار»؛ زیباترین جلوه دین‌محوری

مرصادنیوز: طرح «رسم ابرار» یکی از زیباترین جلوه‌های دین‌محوری است که شما هم به این کار خیر دعوت هستید.

پربازدیدها