کد مطلب: 371503
یکشنبه ۱۳۹۸/۱/۴ - ۹:۴۰

یک صاحب نظر در مسائل سیاسی مطرح کرد:

رونق تولید داخلی مانع وابستگی به غرب/ ارائه مشوق به تولیدکنندگان

مرصادنیوز: یک صاحب نظر در مسائل سیاسی رونق تولید داخلی را مانع وابستگی به غرب دانست و برای رسیدن به این هدف بر ارائه مشوق به تولیدکنندگان توسط دولت تاکید کرد.

حجت‌الاسلام آیت عباسیان در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد  اظهار داشت: بهترین شعاری که در این شرایط سخت اقتصادی که بر کشور حاکم است همین شعار رونق تولید است که از طرف رهبر معظم انقلاب نامگذاری شد.

یک صاحب نظر در مسائل سیاسی افزود: اکنون که غرب به دنبال یک گروکشی است ما نیز باید به سراغ کالاهای تحریمی برویم و مصداق‌های داخلی آن را تولید کنیم تا از زیر سلطه ابر قدرت‌های زورگو خارج شویم.

وی با اشاره به تحریم تجهیزات پزشکی که نقش حیاتی برای برخی هموطنان بیمار را دارد، گفت: متأسفانه برخی کالاها و داروهای پزشکی مشابه داخلی ندارند و در این تحریم‌ها مردم در تنگنا قرار دارند لذا باید آستین همت بالا بزنیم و برای تولید مشابه داخلی آنها هدف گذاری کنیم و یکی از خطاب‌های شعار امسال بر همین اساس است.

حجت الاسلام عباسیان یادآور شد: ما در کشور دانشمندان زیادی داریم و دانشگاه‌های ما پر از نیروهای نخبه و متخصص است لازم است در این شرایط آنها را تقویت کنیم تا اسباب رشد و توسعه را رقم بزنند.

وی ادامه داد: در این راستا دولت و بخش خصوصی باید زمینه‌های رشد و نمو این دانشمندان را فراهم کنند تا بتوانند به فضل الهی در داخل تولیدات را رونق دهند.

یک صاحب نظر در مسائل سیاسی یکی دیگر از مفاهیم شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شد را بحث کارخانجات عنوان و خاطرنشان کرد: دولتمردان هدفشان را بر این معطوف کنند که اگر کالایی مشابه داخلی آن وجود دارد به هیچ وجه سراغ نوع خارجی آن نروند.

وی ابراز داشت: امروز بزرگترین مصرف‌کننده دولت است، لذا باید بخشنامه‌ای تهیه کند و اولویت خرید را به کالاهای داخلی بدهد و مردم و مسئولین نیز به این نکته اهتمام بورزند.

حجت الاسلام عباسیان ادامه داد: باید بدانیم که اگر به سراغ کالاهای خارجی برویم فرصت شغلی را از جوانان و فرزندان خودمان دور کرده‌ایم لذا همه ملت ایران نسبت به این امر باید دغدغه داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین دولت باید بستر را برای کارگاه‌های موجود فراهم کند و قوانین دست و پاگیر نظام اقتصادی را اصلاح کند چرا که امروز فشارهایی که سیستم بانکی بر آنها وارد می‌کند از جمله سودهای کلان بانکی بسیار طاقتفرسا است.

یک صاحب نظر در مسائل سیاسی اذعان داشت: برای توسعه و رونق در تولید دولت باید مشوق‌هایی برای تولیدکنندگان در نظر بگیرد تا مشکلات آنها به خصوص در تهیه مواد اولیه برطرف شود.

وی با بیان اینکه رونق در تولید داخلی وابستگی به غرب را کاهش می‌دهد، گفت: رونق در کسب و کار می‌تواند مشکلات اشتغال را حل و فصل و اقتصاد مقاومتی را رونق ببخشد و این مصداق واقعی اقتصاد مقاومتی است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

امام خامنه‌ای:

تکریم شهیدان و خانواده‌های آنان وظیفه آحاد مردم و مسئولان است

مرصادنیوز: بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره بزرگداشت ۵۴۰۰ شهید استان کردستان منتشر شد.

مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور مطرح کرد

فعالیت ۱۱۰ حزب با گرایش‌های مختلف سیاسی در کشور

رییس اتحادیه طلا و جواهرفروشان کرمانشاه :

رکود بازار طلا‌فروشی‌های کرمانشاه را تعطیل کرد

پربازدیدها