کد مطلب: 371530
دوشنبه ۱۳۹۸/۱/۵ - ۸:۱۹

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه:

کرمانشاه در سال رونق تولید هم پیشگام شد / بسیج برای تنظیم سند رونق اقتصادی

مرصادنیوز: رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با بیان اینکه کرمانشاه در سال رونق تولید هم پیشگام شد، از بسیج بخش خصوصی و اساتید دانشگاهی برای تنظیم سند رونق اقتصادی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، کیوان کاشفی اعلام شعار سال با عنوان «رونق تولید» توسط مقام معظم رهبری در ابتدای سال ۹۸ را یک بارقه امید برای تولیدکنندگان اعم از خرد و بزرگ دانست.

وی افزود: به نظر می‌رسد اگر امسال ما بتوانیم همت کنیم و از این رویکرد مقام معظم رهبری استفاده خوبی را ببریم، ممکن است چندین اتفاق متفاوت را در کشور شاهد باشیم.

ضرورت مساعد کردن فضای کسب و کار برای رونق تولید

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه تاکید کرد: رونق تولید را نمی توان ایجاد کرد مگر اینکه در ابتدا فضای کسب و کار را مساعد کرد.

وی افزود: شاخص های فضای کسب و کار نیز مشخص است و خیلی هم کار پیچیده ای نیست و هزینه زیادی هم نمی خواهد.

کاشفی تصریح و خاطرنشان کرد: ابتدا ما باید فضای کسب و کار را اصلاح کنیم که قطعاً اولین قدم خواهد بود.

بانک‌ها و سازمان امور مالیاتی در بحث رونق تولید بسیار اثرگذارند

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: چند ارگان وجود دارد که در بحث رونق تولید نقش موثر مفید و حیاتی دارند که شاید اولین اینها شاید بانک ها باشند.

وی افزود: در این راستا بحث ارتباطات بانکی مهم است و بانک ها هم به لحاظ بحث نقدینگی و هم ارتباطی که با واحدهای تولیدی دارند، باید حتماً از انعطاف بیشتری برخوردار شوند.

خیلی از قوانین بانکی و قراردادها باید مورد بازنگری مجدد قرار گیرد

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: خیلی از قوانین بانکی و قراردادها باید مورد بازنگری مجدد قرار گیرد و به نظر می‌رسد در این زمینه از جو شعار امسال می توان استفاده کرد که این اتفاق رخ دهد.

وی سازمان امور مالیاتی را به عنوان دیگر ارگان در این زمینه موثر دانست و گفت: سازمان امور مالیاتی امروز یکی از سازمان های مهم کشور است که در بحث تولید بسیار صاحب نظر و جز یکی از عوامل اساسی در این زمینه و به خصوص در بحث مالیات ارزش افزوده که یکی از موارد بسیار اساسی حوزه تولید و گرفتاری حوزه تولید است، به حساب می آید.

شاید امسال با بهره از شعار رهبری بتوان تابوی اصلاح قانون ارزش افزوده را شکست

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه تاکید و خاطرنشان کرد: شاید بتوانیم با توجه به همین شعاری که مقام معظم رهبری برای امسال تعیین کردند، بالاخره این تابوی اصلاح قانون ارزش افزوده را بشکنیم و شاهد قانون بهتری باشیم.

این مسئول، بحث بیمه را یکی از ارکان اصلی برای کار تولید دانست و گفت: باید این موضوع نیز مورد بازنگری قرار گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه تاکید کرد: اگر امسال بتوانیم به موارد ذکر شده بپردازیم کار بسیار مهمی خواهد بود.

بسیج بخش خصوصی و اساتید دانشگاهی برای تنظیم سند رونق اقتصادی

وی از بسیج بخش خصوصی و اساتید دانشگاهی به این منظور یاد کرد و گفت: امسال طی همین یکی دو روز گروهی از این فعالان بخش خصوصی و اعضای دانشگاهی بسیج شده ایم و در صدد هستیم که از طریق بخش خصوصی یک سندی را برای تحقق این رونق اقتصادی تنظیم و تقدیم کنیم و امیدواریم که با همکاری سایردستگاه‌های اقتصادی استان تبدیل به یک سند نهایی شود.

کاشفی کارگروه اقتصاد مقاومتی استان را بهترین جا برای این موضوع دانست و افزود: اگر مصوب شود که همه ارکانی که ذکر شد وظیفه خودشان را بدانند و به خوبی آن را انجام دهند، می توان امیدوار بود که امسال رونق اقتصادی بیشتری داشته باشیم. ضمن اینکه از صادرات نیز در این بخش نباید غافل بود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

مرصاد بررسی می‌کند

حیاط خلوت‌های تولید رانت در مرز پرویزخان کجاست؟!

مرصادنیوز: برخی از زیرساخت‌ها و واحدهای مستقر در مرز پرویزخان ظاهرا به حیاط خلوت تولید رانت و قدرت تبدیل و موجب اعتراضات مرزنشینان محروم از فرصت‌های این مرز شده است.

پربازدیدها