کد مطلب: 371567
دوشنبه ۱۳۹۸/۱/۵ - ۱۶:۳۲

تکذیب شایعات احتمال شکسته شدن سدها؛

سدهای کرمانشاه به صورت مدیریت‌شده سرریز کرده‌اند

مرصادنیوز: مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه با تکذیب شایعاتی مبنی بر احتمال شکسته شدن سدهای استان، گفت: سدهای استان به صورت مدیریت‌شده سرریز کرده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، جلیل بالایی اظهار داشت: اساساً این موضوع احتمال شکسته شدن سدهای کرمانشاه که در فضای مجازی دست به دست می‌شود از ریشه بی پایه است.

وی افزود: از یک روز قبل از ورود این سامانه بارش‌زا به استان ستاد مدیریت بحران تشکیل و در امور آب تیمی به عنوان مسئول تنظیم و مدیریت ورودی و خروجی سدهای استان تشکیل شد.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه، سه سد سلیمان شاه در شهرستان سنقر، سد آزادی در دالاهو و سد زاگرس در گیلانغرب به صورت کاملاً مدیریت شده سرریز کرده‌اند با این حال هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

بالایی خاطرنشان کرد: بسیاری از سدها همچنان ظرفیت دارند و اگر سرریز هم داشته باشند از طریق دریچه‌های موجود قابل کنترل است.

وی بیان کرد: بر اساس گزارش کارگروه آب هیچ مشکلی در این زمینه نداریم تاکنون نیز سیلاب‌های فعلی هیچ گونه خسارتی جز یک مورد قطعی برق در ریجاب به دنبال نداشته است.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه افزود: یک نفر در روستای کانی عزیز سرپل ذهاب فوت شده که علت فوت احتمالاً بی احتیاطی وی و نه سیلاب بوده زیرا این فرد چوپان بوده و همراه گله در حاشیه رودخانه غرق شده است.

بالایی با تاکید بر اینکه گزارش دیگری دال بر خسارت ناشی از سیل به دست ما نرسیده است، گفت: از روز قبل از ورود سامانه بارشی جلسه مدیریت بحران تشکیل و تمام مرخصی‌ها لغو شد.

وی ادام ه داد همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته شورای هماهنگی مدیریت بحران در همه شهرستان‌ها تشکیل و همه دستگاه‌های خدمات رسان پای کار هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: مردم روستا و عشایر و گردشگران از تردد در مسیل رودخانه‌ها بپرهیزند و در صورت ضرورت با احتیاط تردد کنند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

امام خامنه‌ای:

تکریم شهیدان و خانواده‌های آنان وظیفه آحاد مردم و مسئولان است

مرصادنیوز: بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره بزرگداشت ۵۴۰۰ شهید استان کردستان منتشر شد.

مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور مطرح کرد

فعالیت ۱۱۰ حزب با گرایش‌های مختلف سیاسی در کشور

رییس اتحادیه طلا و جواهرفروشان کرمانشاه :

رکود بازار طلا‌فروشی‌های کرمانشاه را تعطیل کرد

پربازدیدها