کد مطلب: 372040
دوشنبه ۱۳۹۸/۱/۱۲ - ۱۰:۲۷

آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده کرمانشاه؛

30 روستای روانسر در محاصره سیل /هشدار طغیان «گاماسیاب» / مسدود شدن ۲ محور

مرصادنیوز: آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده استان کرمانشاه در گفتگو با فرمانداران تشریح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، بارش رحمت الهی که از روز گذشته طی یک سامانه بارشی قوی از آسمان کرمانشاه نازل شده است موجب دردسرهایی برای مردم به ویژه شهرستان‌های روانسر و دالاهو شده است.

بارش ها شب گذشته شدت بیشتری داشت و برخلاف پیش‌بینی‌ها در سطح شهر کرمانشاه این موضوع تنها در حد آبگرفتگی‌ و افزایش سطح آب رودخانه ها و نهایتا آبگرفتگی چند منزل مسکونی بود.

۳۰ روستای روانسر در محاصره سیل هستند

هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: طی بارشی که از ساعت ۸ صبح شروع شده و تا ساعاتی دیگر طول می‌کشد بیشترین شدت را در کرمانشاه و روانسر مشاهده خواهیم کرد.

وی افزود: حدود ۳۰ روستای روانسر در محاصره سیل هستند که در حال حاضر با یک اکیپ راهی آنجا هستیم و با هلال احمر هماهنگ کردیم که در اولین فرصت به کمک به روستاییان بشتابند.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: فرماندار روانسر شب گذشته هفت روستا را حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد منتقل کردند و در مکان‌هایی که هلال احمر برای آنها در نظر گرفته اسکان داده شدند.

وی با بیان اینکه بیشترین بارش‌ها در کرمانشاه و صحنه رخ داد، ابراز داشت: خوشبختانه دیگر شهرستان‌های ما مورد خاصی نداشتند و آسیب در کرمانشاه، روانسر و صحنه نیز جدی نیست.

ا

 

نگران طغیان رودخانه‌های صحنه هستیم

نورالدین فرزادی پور، فرماندار صحنه هم به خبرنگار مرصاد گفت: به دنبال بارشهایی که از روز گذشته شروع و کماکان نیز ادامه دارد در شهرستان صحنه ۸۵ میلی متر بارش باران داشتیم.

وی افزود: با این وجود اوضاع در کنترل نیروهاست و تنها مشکل ما بالا آمدن سطح رودخانه هاست که در صورت تداوم بارش ظرفیت ندارند و آب آنها وارد اماکن و اراضی کشاورزی خواهد شد.

فرماندار صحنه تصریح کرد: قدرت مقابله ما در ارتباط با رودخانه زمانی نتیجه بخش خواهد بود که مردم همکاری کنند و ما نیز در این خصوص تمام امکانات را به کار خواهیم برد.

وی یادآور شد: در حال حاضر ۴۲ روستای ما که در مسیر رودخانه قرار دارند در معرض آب گرفتگی هستند و نیروها در حال ساماندهی آنها در مکان‌های تدارک دیده شده، هستند.

فرزادی پور ادامه داد: آن دسته از روستاییانی که احشامشان مکانی برای استقرار ندارند نیروهای ما در حال تجهیز و آماده کردن مکان برای آنها هستند.

آب ۴ روستای گیلانغرب قطع شده است

جهانبخش حیدری، فرماندار دالاهو هم در گفتگو با مرصاد در خصوص آخرین وضعیت این شهرستان پس از بارش‌های گسترده اظهار داشت: در حال حاضر آب ۴ روستای این شهرستان قطع است.

وی افزود: این موضوع امروز توسط نیروهای آب و فاضلاب روستایی پیگیری و مرتفع خواهد شد.

فرماندار دالاهو در پاسخ به مشکلات به وجود آمده برای زیرساخت‌های این شهرستان گفت: خوشبختانه تاکنون گزارش جدیدی در این زمینه به دست ما نرسیده و مشکلی از نظر زیرساخت‌هایی چون آب، برق و… به جز روستاهای مذکور نداریم.

این مسئول در خصوص خسارت‌های وارد شده به شهرستان در نتیجه بارش‌های گسترده روز گذشته تاکنون، تصریح کرد: ارزیابی خسارت‌ها مستلزم حضور تیم‌های کارشناسی در حوزه‌های مختلف در منطقه است که بر اساس تخصص و حوزه مربوطه این خسارات را محاسبه کنند.

حیدری در خصوص وضعیت شهرستان از نظر بارندگی‌ها نیز گفت: خوشبختانه بارش‌ها هم اکنون قطع شده است.

ا

 

اسکان اضطراری ۱۶۰ خانوار در مناطق سیل‌زده

آرش لهونی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در گفتگو با مرصاد اظهار داشت: از چند روز قبل آماده باش کامل به نیروهای جمعیت هلال احمر اعلام و همچنان نیز ادامه دارد.

وی افزود: حدود ۱۲۷ مکان سرپوشیده که عمده آنها سالن‌های ورزشی هستند تجهیز و آماده اسکان اضطراری هستند و اگر هم استانی‌ها نیاز به اسکان داشته باشند می‌توانند به این اماکن مراجعه کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه تصریح کرد: در همه شهرستان‌های استان برای اسکان اضطراری سالن‌هایی آماده و تجهیز کرده این و آمادگی هم برای اسکان در صورت نیاز وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: تا کنون ۱۶۰ خانوار اسکان اضطراری داده شده است و ۷۵ تیم در حال امدادرسانی هستند و در صورت نیاز تیم‌های دیگری برای ملحق شدن به این نیروها آماده داریم.

لهونی عنوان کرد: در حال حاضر آب گرفتگی به خصوص در نقاط پرخطر وجود دارد و گروه‌های امدادی مرتب محل‌ها را بازدید می‌کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه تعدادی از رودخانه‌ها طغیان کرده است امکان بروز مشکل برای منازل حاشیه آنها وجود دارد لذا مردم با حفظ خونسردی به توصیه‌ها عمل کنند تا خطری آنها را تهدید نکند.

مشکل خاصی در سرپل ذهاب نداشته‌ایم

محبت جمالی نیا، فرماندار سرپل ذهاب هم در گفتگو با مرصاد وضعیت شهرستان سرپل ذهاب را از نظر بارش‌ها عادی اعلام کرد و اظهار داشت: طی دو روز گذشته ما شاهد بارش‌های قابل توجه بهاری و پراکنده بودیم اما بارشی که سبب سیل و مشکلی شود تا به این لحظه نداشتیم.

وی افزود: برای جلوگیری از خطرات احتمالی ناشی از وقوع سیل در این شهرستان تمام تمهیدات را اتخاذ کرده‌ایم و آمادگی مقابله با هرگونه حادثه احتمالی در این زمینه را داریم.

فرماندار سرپلذهاب خاطر نشان کرد: با توجه به هشدارهای هواشناسی امروز نیز تمام نیروهای مربوطه ما در شهرستان در حالت آماده باش هستند.

وی عنوان کرد: ستاد بحران شهرستان سرپلذهاب در حالت آماده باش است و تا پایان هشدارها اوضاع را تحت مدیریت داریم.

ا

 

انجام بیش از ۹۰ عملیات توسط نیروهای آتش نشانی در کرمانشاه

سعید طلوعی، شهردار کرمانشاه هم در گفتگو با مرصاد درباره تعداد عملیات‌های انجام شده در شهر کرمانشاه اظهار داشت: در پی بارش‌های شدید باران در کرمانشاه از شب گذشته تا کنون بیش از ۹۰ عملیات توسط نیروهای آتش نشانی انجام شده است.

وی با بیان اینکه بیشتر عملیات‌ها مربوط به آب گرفتگی‌ها معابر و زیر گذرها و نجات خودروهای گرفتار بوده افزود: این عملیات‌ها در بلوار ظفر، ملاحسینی، شریعتی، الهیه، شهرک رسالت و جانبازان، چقاگلان، حافظیه، شهرک پرواز، گلستان، شهرک جهاد نصر، خیابان امیرآباد غربی، میدان جلیلی و وزیری، میدان جمهوری و دبیر اعظم انجام گرفت.

شهردار کرمانشاه خاطرنشان کرد: به دنبال عملیات‌های انجام شده توسط آتش نشانی امکان تردد خودروها در سطح شهر فراهم شده و وضعیت محلاتی که دچار آب گرفتگی شدند به ویژه بلوار ظفر نسبت به شب گذشته بسیار بهتر است.

وی با بیان اینکه آخرین عملیات ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح امروز در محله ملاحسینی انجام شد گفت: با توجه به ادامه یافتن بارش‌ها امیدواریم مردم از ترددهای غیر ضروری بپرهیزند.

طلوعی بیان داشت: ۱۶۰ نیروی آتش نشانی در ۱۰ ایستگاه ثابت و ۱۰ ایستگاه سیار مشغول خدمت رسانی به مردم کرمانشاه هستند.

به گفته طلوعی عملیات‌های انجام شده توسط ۴۵ دستگاه خودرو آتش نشانی انجام شد و در حال حاضر نیز هشت دستگاه خودرو سبک و نیمه سنگین امداد و نجات نسبت به گشت زنی در سطح شهر اقدام می‌کنند.

ا

 

گیلانغرب فعلا آرام است

کورش محمودیان، فرماندار گیلانغرب در گفتگو با مرصاد میزان بارش‌های این شهرستان طی ۲۴ گذشته تا به این لحظه را حدود ۴۰ میلیمتر اعلام کرد.

وی افزود: خوشبختانه بارندگی‌های صورت گرفته نُرمال و طبیعی بوده و مشکلی از بابت سیل و آبگرفتگی تا به این لحظه نداشتیم.

فرماندار گیلانغرب خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌های ذیربط در شهرستان حدود ۴۸ ساعت است که در حالت آماده باش قرار دارند.

وی تمام اخبار منتشر در منابع نامعلوم مبنی بر طغیان رودخانه‌ها و… در این شهرستان را تکذیب کرد و گفت: طبیعی است که با افزایش بارش‌ها سطح رودخانه‌ها بالا بیاید اما آب از سطح رودخانه‌ها خارج نشده و آب در مسیر رودخانه در جریان بوده است.

محمودیان در پایان از استقرار امکانات در نقاط با احتمال خطر بیشتر خبر داد و گفت: خوشبختانه تا این لحظه مشکلی در سطح شهرستان نداشتیم و آمادگی ما تا پایان هشدارها ادامه دارد

ا

.

رودخانه گاماسیاب در آستانه طغیان است

امیر شاه آبادی، فرماندار هرسین در گفت و گو با خبرنگار مرصاد از آمادگی کامل تمام دستگاه های اجرایی و اعضای مدیریت بحران خبر داد و اظهار داشت: از دیشب تا کنون شاهد بارش های شدید باران در شهرستان هرسین هستیم.

به گفته شاه آبادی رودخانه گاماسیاب در آستانه طغیان است که در نتیجه احتمال آب گرفتگی روستاهای گرگوند و چمبتان وجود دارد.

وی افزود: در حال حاضر درصدد انتقال تجهیزات لازم شامل بیل مکانیکی و ماشین آلات فنی به روستاهای مذکور هستیم.

فرماندار شهرستان هرسین خاطر نشان کرد: با توجه به وضعیت طغیان رودخانه گاماسیاب مجبور به تخلیه روستاهای اطراف به ویژه روستای چمبتان از وجود سکنه هستیم.

شاه آبادی خاطرنشان کرد: با وجود بارش های شدید باران آب، برق و گاز شهرستان وصل است و تردد در محورهای مواصلاتی انجام می شود.

مسدود شدن ۲ محور مواصلاتی کرمانشاه 

محمد حیدری، رئیس پلیس راه استان کرمانشاه در گفتگو با مرصاد اظهار داشت: تردد در محورهای مواصلاتی اصلی استان کرمانشاه در جریان است و این محورها باز هستند.

وی افزود: سطح محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه لغزنده است بنابراین رانندگان باید با احتیاط نکات ایمنی را رعایت کنند.

رئیس پلیس‌راه استان کرمانشاه با بیان اینکه از شدت بارش‌ها در اوررامانات کاسته شده افزود: اگرچه در گردنه‌های بیدسرخ، مله ماس و گردنه خسرو آباد شاهد بارش شدید برف هستیم اما این محورها مسدود نشده اند.

وی خاطرنشان کرد: رانندگان باید تجهیزات ایمنی و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند تا در صورت نیاز استفاده کنند در غیر این صورت ممکن است از تردد آنها جلوگیری شود.

سرهنگ حیدری گفت: شب گذشته محور حمیل به ایلام به خاطر ریزش کوه مسدود شد رانندگان باید از محورهای جایگزین استفاده کنند.

وی افزود: همچنین با توجه به اینکه محور فرعی بین سنقر-کامیاران به علت بارش برف سنگین مسدود شده تردد از مسیرهای جایگزین انجام خواهد شد

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

حسینی کیا در گفتگو با مرصاد:

حامیان فتنه باید از دولت کنار گذاشته شوند /مشکلات اقتصادی دستاویز فتنه جدید

مرصادنیوز: نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم کنار گذاشتن حامیان فتنه از دولت بر دستاویز قرار گرفتن مشکلات معیشتی برای فتنه جدید تصریح کرد که رهبر معظم انقلاب پیشتر هشدار دادند.

پربازدیدها