کد مطلب: 372511
دوشنبه ۱۳۹۸/۱/۱۹ - ۱۷:۵۲

میقات پابرهنگان گمنام

مرصادنیوز: بودن در چنین میدان‌هایی پر درد سر است. زن و زندگی و خانواده و کار و مشغله‌ها و دل مشغولی‌های روزانه را باید بگذاری و برای روزها بلکه هفته‌ها، با سیل زدگان خانه به دوش همدردی و همراهی کنی.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، یادداشت/ محمد ایمانی تحلیلگر مسائل سیاسی در کانال تلگرامی خود نوشت:

اینجا جای سوسول بازی و سلبریتی بازی و لاف و بلوف نیست. اینجا زبان کار نمی‌کند. بدنهاست که زیر بار خدمت رسانی می‌رود در میانه سیلاب و گل و لای؛ بنابراین داوطلب سلبریتیدر میانشان پیدا نمی‌کنی. آنها برای بزم و شنگول بازی و لاف زنی آمادگی دارند؛ هر جا که هزینه نداشته باشد. بلکه شهرت و پول و برخورداری با خود بیاورد.

بودن در چنین میدان‌هایی پر درد سر است. زن و زندگی و خانواده و کار و مشغله‌ها و دل مشغولی‌های روزانه را باید بگذاری و برای روزها بلکه هفته‌ها، با سیل زدگان خانه به دوش همدردی و همراهی کنی و از آلام آنان بکاهی. میدان‌های سختِ دست و پنجه نرم کردن با گرفتاری‌ها برای تأمین آسایش و امنیت دیگران، تراز عیارسنجی مدعیان است؛ و گرنه خدمتگزارانخدوم و داوطلب میدان‌های سخت، اصلاً اهل ادعا نیستند و گمنامی (نقطه مقابل سلبریتی گریو شهرت بازی) را برگزیده‌اند.

 

به یاد بیاوریم که بسیاری از شهدای مدافع حرم (شهید بلباسی، شهید حُججی و دیگران)، قبل از آنکه لباس دفاع از حرم بپوشند، در بحبوحه همین دستگیری از سیل زدگان و زلزله زدگان و اردوهای جهادی در مناطق محروم ساخته شدند. شاید نیز، همان جا شایستگی پاسداری از حریم اهل بیت (ع) و شهادت را یافتند. برای مروّت و جوانمردی و بذل جان و مال، اصل روحیه است؛ سیل و زلزله و جنگ، تنها بهانه و بستری است تا عیار فتوّت عیان گردد.

دنیا را اهالی از خودگذشتگی و ایثار، آباد و امن و مطمئن می‌سازند، پس از آنکه خودخواهان و خودکامگان و مستأثران در کام ویرانی و نا امنی و آشفتگی کشاندند.

اینجا - میانه سیلاب و سختی و سربازی مردم- باز هم میقات پابرهنگان است؛ همان که روح خدا خمینی (ره) به شیوایی و شیدایی درباره شأن فرمود: "بسیج، میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت‌یافتگان آن، نام و نشان در گمنامی و بی‌نشانی گرفته‌اند.


بسیج لشکر مخلص خداست که دفتر تشکل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضا نموده‌اند.


من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می خورم و از خدا می‌خواهم تا با بسیجیانم محشور گرداند، چرا که در این دنیا افتخارم این است که خود بسیجی ام".

 

 

  •  
  •  
  • منبع: مشرق
  •  
  •  

کلمات کلیدی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با مرصاد:

استراتژی تشدید فشار آمریکا از سر عجز مقابل ایران است

مرصادنیوز: کارشناس مسائل سیاسی معتقد است که این استراتژی تشدید فشار امریکا به دلیل عجز در مقابل ایران و از سر عدم اجماع جهانی برای مقابله با ایران است.

پربازدیدها