کد مطلب: 372511
دوشنبه ۱۳۹۸/۱/۱۹ - ۱۷:۵۲

میقات پابرهنگان گمنام

مرصادنیوز: بودن در چنین میدان‌هایی پر درد سر است. زن و زندگی و خانواده و کار و مشغله‌ها و دل مشغولی‌های روزانه را باید بگذاری و برای روزها بلکه هفته‌ها، با سیل زدگان خانه به دوش همدردی و همراهی کنی.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، یادداشت/ محمد ایمانی تحلیلگر مسائل سیاسی در کانال تلگرامی خود نوشت:

اینجا جای سوسول بازی و سلبریتی بازی و لاف و بلوف نیست. اینجا زبان کار نمی‌کند. بدنهاست که زیر بار خدمت رسانی می‌رود در میانه سیلاب و گل و لای؛ بنابراین داوطلب سلبریتیدر میانشان پیدا نمی‌کنی. آنها برای بزم و شنگول بازی و لاف زنی آمادگی دارند؛ هر جا که هزینه نداشته باشد. بلکه شهرت و پول و برخورداری با خود بیاورد.

بودن در چنین میدان‌هایی پر درد سر است. زن و زندگی و خانواده و کار و مشغله‌ها و دل مشغولی‌های روزانه را باید بگذاری و برای روزها بلکه هفته‌ها، با سیل زدگان خانه به دوش همدردی و همراهی کنی و از آلام آنان بکاهی. میدان‌های سختِ دست و پنجه نرم کردن با گرفتاری‌ها برای تأمین آسایش و امنیت دیگران، تراز عیارسنجی مدعیان است؛ و گرنه خدمتگزارانخدوم و داوطلب میدان‌های سخت، اصلاً اهل ادعا نیستند و گمنامی (نقطه مقابل سلبریتی گریو شهرت بازی) را برگزیده‌اند.

 

به یاد بیاوریم که بسیاری از شهدای مدافع حرم (شهید بلباسی، شهید حُججی و دیگران)، قبل از آنکه لباس دفاع از حرم بپوشند، در بحبوحه همین دستگیری از سیل زدگان و زلزله زدگان و اردوهای جهادی در مناطق محروم ساخته شدند. شاید نیز، همان جا شایستگی پاسداری از حریم اهل بیت (ع) و شهادت را یافتند. برای مروّت و جوانمردی و بذل جان و مال، اصل روحیه است؛ سیل و زلزله و جنگ، تنها بهانه و بستری است تا عیار فتوّت عیان گردد.

دنیا را اهالی از خودگذشتگی و ایثار، آباد و امن و مطمئن می‌سازند، پس از آنکه خودخواهان و خودکامگان و مستأثران در کام ویرانی و نا امنی و آشفتگی کشاندند.

اینجا - میانه سیلاب و سختی و سربازی مردم- باز هم میقات پابرهنگان است؛ همان که روح خدا خمینی (ره) به شیوایی و شیدایی درباره شأن فرمود: "بسیج، میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت‌یافتگان آن، نام و نشان در گمنامی و بی‌نشانی گرفته‌اند.


بسیج لشکر مخلص خداست که دفتر تشکل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضا نموده‌اند.


من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می خورم و از خدا می‌خواهم تا با بسیجیانم محشور گرداند، چرا که در این دنیا افتخارم این است که خود بسیجی ام".

 

 

  •  
  •  
  • منبع: مشرق
  •  
  •  

کلمات کلیدی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

حسینی کیا در گفتگو با مرصاد:

حامیان فتنه باید از دولت کنار گذاشته شوند /مشکلات اقتصادی دستاویز فتنه جدید

مرصادنیوز: نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم کنار گذاشتن حامیان فتنه از دولت بر دستاویز قرار گرفتن مشکلات معیشتی برای فتنه جدید تصریح کرد که رهبر معظم انقلاب پیشتر هشدار دادند.

پربازدیدها