کد مطلب: 372667
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱/۲۲ - ۱۱:۴۴

باغ پرندگان کرمانشاه به علت حیوان آزاری پلمب شد

مرصادنیوز: معاون محیط زیست استان کرمانشاه از پلمب باغ پرندگان کرمانشاه به علت مصداق بارز حیوان آزاری خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، پلیس اماکن نیروی انتظامی روز گذشته با شکایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه باغ پرندگان را پلمب کرد. مدیر این مجموعه در گفت‌وگو با برخی کانالهای فضایی مجازی قرار داشتن در مسیر سیلاب و روان آبها و  در راستای محافظت از جان پرندگان را علت پلمب این مجموعه بیان کرده بود.

اما معاون محیط زیست استان کرمانشاه پلمب باغ پرندگان را به علت مصداق بارز حیوان آزاری دانست و گفت: مراکز نگهداری حیوانات وحشی دارای دستورالعمل‌هایی اس​​ت که در مواد قانونی مختلف تهیه و تدوین شده و هر ماده قانونی دارای بندها و ضوابط مختلفی است که مسئول نگهداری پرندگان موظف به رعایت این ضوابط است.

آذر ولی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، افزود:  مراکز نگهداری حیوانات وحشی در صورت عدم اجرای ضوابط قانونی، براساس قانون تعطیل و یک نفر برای نگهداری از حیوانات در نظر گرفته می‌شود.

معاون پایش محیط زیست استان کرمانشاه، نداشتن پروانه بهداشتی باغ پرندگان را یک مشکل دانست و گفت: براساس بررسی‌های محیط زیست مجموعه باغ پرندگان بدون پروانه بهداشت بوده که براین اساس ورود و تکثیر هرگونه حیوان وحشی در این مرکز ممنوع است.

ولی‌زاده از تلف شدن حیوانات مختلفی همچون تمساح در این مجموعه خبرداد و گفت: پیرو گزارش‌های مردمی و پایش‌های انجام شده، موارد بهداشتی در مورد پرندگان و خزندگان در این مرکز رعایت نشده بود.

معاون پایش محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه قفسهای مرکز نگهداری پرندگان داری حجم زیادی آب است، عنوان کرد: رطوبت زیاد برای پرندگان مضر و باعث بیماری قارچ در آنها و تلف شدن حیوانات می‌شود.

ولی‌زاده با بیان اینکه مصداق بارز حیوانات آزاری در این مرکز اجرا و موارد بهداشتی رعایت نشده است، بیان کرد: وجود یک دامپزشک به همراه دو کاردان دامپزشکی و یک مسئول فنی برای نظارت حیات وحش لازم و ضروری که براساس بازدیدهای انجام شده، این مرکز فاقد دامپزشک و مسئول فنی بوده است.

وی با اشاره به اینکه دادستان کرمانشاه از باغ پرندگان بازدید داشته است، بیان کرد: مشاهده کله قوچ در این مرکز نشان از تخلفات شکار صید است که صورتجلسه‌های لازم تهیه شد و براساس دستور دادستانی باغ پرندگان پلمب شد.

انتهای پیام/ح

منبع: تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر معظم انقلاب:

تحول در قوه قضائیه را بدون اغماض عملیاتی کنید

مرصادنیوز: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به برنامه تهیه‌شده برای تحول در قوه قضائیه، خطاب به رئیس دستگاه قضا گفتند: همین برنامه‌ خوبی که تهیه و تدوین شده را، طبق زمان‌بندی و بدون اغماض پیش ببرید و عملیاتی کنید.

آبی بر آتشِ هجمه‌های بی‌پروا

اعتمادسازی با سرمشق‌هایی جدید قضایی

پرواز روح را در مشهد‌الشهدای غرب تجربه کنید؛

رونق گردشگری جنگ در سرزمین مجاهدت‌های خاموش

پربازدیدها