کد مطلب: 372790
شنبه ۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۲۲:۴۷

درخواست رئیس مجمع نمایندگان کرمانشاه از وزیر صمت:

۳ سهم از واحدهای مشترک ایران و عراق برای کرمانشاه لحاظ شود

مرصادنیوز: رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس خواستار اختصاص سه سهم از واحدهای مشترک ایران و عراق برای کرمانشاه شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، حجت الاسلام سیدجواد حسینی کیا عصر امروز شنبه در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با حضور رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در استان کرمانشاه بخش زیادی از واحدهای صنعتی نیمه‌فعال هستند و برای فعال سازی آنها لازم است بخشی از حقوق دولتی آنها مشمول معافیت شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به آمار بالای بیکاری در استان کرمانشاه واجب است از واحدهای مشترکی که قرار است با کشور عراق احداث شود ۲ یا ۳ مورد از آنها سهم کرمانشاه شود.

حجت الاسلام حسینی کیا بیان داشت: با توجه به سیل زدگی، زلزله زدگی و جنگ زدگی این استان معافیت مالیاتی یک مشکلی را از ما حل می‌کند.

وی ادامه داد: استانی که بخش اعظمی از چرخه اقتصادی آن با کشاورزی است اگر کشاورز پول نداشته باشد بدون استثنا همه صنایع تحت تأثیر آن قرار می‌گیرند، لذا در حوزه معافیت مالیاتی باید استان کمک شود.

نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس با اشاره به مشکلاتی در امهال وام‌ها گفت: اگرچه در ستاد تسهیل جلسه‌ای در این خصوص برگزار می‌شود اما در عمل بانک‌ها به دلیل بخش نامه‌های ناهمگون کار را متوقف می‌کنند به همین ترتیب بخشی از وام‌های سیل زدگی و زلزله زدگی نتوانستند امهال شوند و لازم است برای آنها سرمایه در گردش جدید پیش‌بینی شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: پهنه‌های معدنی در استان عملاً انجام شده لازم است اینها را به دو بخش زیر ۱۰ هزار ظرفیت پروانه بهره برداری و بالای ۱۰ هزار تقسیم کنیم و به نوعی به واحدهای کوچک و بزرگ تقسیم شوند برای واحدهای کوچک امکاناتی در نظر بگیریم که قابلیت راه اندازی داشته باشند.

وی اظهار داشت: در خصوص بحث ایران خودرو علاوه بر پیگیری جدی نسبت به راه اندازی خط رنگ و بدنه دستور جدی یک هفته‌ای برای افزایش تولید را داشته باشید چرا که ظرفیت تولید ۲۰۰ تا ۲۵۰ مورد را دارد و به این ترتیب می‌توانیم اشتغالزایی را نیز بالا ببریم.

حجت الاسلام حسینی کیا بیان داشت: به واحدهایی که ظرفیت راه‌اندازی توسعه و افزایش تولید دارند از طریق تسهیل حوزه صادراتی به آنها کمک شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

حمایت از تولید خوب است، اما برای خارجی‌ها!

شکستن کاشی ایرانی زیر پای «چینی‌ها» /کابوس ورشکستگی

مرصادنیوز: حمایت دولتی‌ها از سرمایه‌گذاری چینی‌ها و عدم توجه به تهدید این موضوع برای تولید داخلی تولیدکنندگان این حوزه را با کابوس ورشکستگی روبرو کرده است.

پربازدیدها